Inspirace

Oblečte zahradu, balkony i terasy: Použijte venkovní textilie

Od   | 

Letošní léto bude nejspíš více tuzemské. Užijeme si víc svých zahrad, teras i balkonů. Jestliže jste se jejich zvelebení v minulých letech nevěnovali dostatečně, letos nazrává ten správný čas. A abyste docílili dokonalé atmosféry, oblečte svou zelenou oázu do příjemných textilních materiálů,  kterým déšť ani jiná nepřízeň počasí neublíží.

Pergole sluší splývavé látky

Na odpočinek je nejlepší stylová pergola, kde na sebe můžete nechat dopadat paprsky slunce nebo se romanticky schovat za závěs. Nabízeny jsou outdoorové splývavé látky, které navodí patřičnou rozevlátou středomořskou náladu. Látky působí jako klasický lehký závěs a  jsou utkané z odolného rychleschnoucího 100% polypropylenu. Na omak jsou velmi příjemné, měkké a dají se prát na 30 stupňů.

Oblečte pergolu do splývavých textilií. Zdroj: Ateliér Orsei

Sedačka, křesílko i lehátko

Pokud si chcete dopřát skutečného pohodlí, můžete i na venkovní sedací nábytek použít outdoorové látky. Zvolit můžete čalounění nebo  třeba jen nový potah na sedácích. Nezapomeňte, že i tady zpříjemní pohodlí polštářky. I jejich obal může být ušitý z některé z venkovních odolných látek. Vyrobené jsou ze 100% polypropylenu se speciální odolnými úpravami a dále úpravou Clean Active formule, která zabezpečí, že je látka funkční, praktická a zároveň stylově atraktivní. Clean Active formule je odolná proti skvrnám, antibakteriální, prodyšná a zároveň lehce čistitelná. Díky těmto vlastnostem jsou tyto látky připraveny na podmínky venkovního života a jsou vodě i olejům odolné nebo-li nenasákavé. Tekutina na těchto látkách vytvoří jen kapku, která se nevpije a zůstane na povrchu.

Jejich ideální využití je na polštářích venkovního nábytku, ale i na lehátka, která tak mohou být originálem a solitérem každé zahrady či terasy.

Klasické přírodní barvy, odstíny teplé oranžové nebo žluté, námořnická modrá upoutají pozornost a budete se díky nim těšit z originálního posezení. Zdroj: Ateliér Orsei

Venkovní látky se nabízí v klasických pruzích, které evokují přímořskou atmosféru, ale i v dalších vzorech, jako jsou geometrické nebo kytičkované. Ty se báječně hodí na dekorativní polštáře nebo dekorativní venkovní ubrusy na piknik u bazénu. Nabízeny jsou i kolekce, které byly prvotně vytvořeny pro hotely, restaurace a bazény, což vypovídá o jejich odolnosti. Dokonce jsou certifikovány pro použití na lodích! Jejich předností je nehořlavost a dokonce i odolnost proti skvrnám po slané vodě, chlorované vodě. Odolávají vybělení slunečními paprsky. Mohou se prát na 40stupňů a velmi rychle schnou, takže bakterie a plíseň se nestačí vůbec vytvořit. Tyto látky jsou utkané ze speciálních inovativních vláken Polyolefinic FR. Kolekce nabízí klasické vzory jako proužky, ale i látky které navozují 3D efekt. Můžete je použít na čalounění nebo jen na polštářky, které prostě nechcete dennodenně uklízet a můžete je bez obav nechávat venku.

Outdoorové textilie jsou nabízeny v pestrých i přírodních barvách i s hravými vzory. Zdroj: Ateliér Orsei

 

VŠECHNY LÁTKY NAJDETE V ATELIÉRU ORSEI

 

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login