Inspirace

Objevte svůj individuální styl a okořeňte domov jedinečnými dekory

Od   | 

Pro všechny, kteří hledají inspiraci a možná i odvahu pro kreativní kombinace v interiérovém designu, připravil Kronospan, na celý rok 2021, unikátní kampaň Dekor měsíce. Smyslem kampaně je ukázat možnosti použití dekorů z Globální a Trendové kolekce Kronodesign v moderním interiérovém designu. Každý měsíc tak Kronospan představí jeden návrh atraktivního interiéru, který reflektuje aktuální trendy, ale zároveň ukazuje cestu jak podtrhnout individuální styl. V rámci kampaně jsou navrhovány designy různých interiérů a my vám dnes nabízíme malou „ochutnávku“.

Kuchyně podle skandinávského designu

Kuchyně ve skandinávském stylu

Je kuchyně ve skandinávském stylu vaším snem, a přitom toužíte po něčem originálním? Máme jednoduché řešení. Kuchyň v tomto stylu totiž nemusí být pouze bílá s černými doplňky. V našem návrhu je hlavním dekorem K369 PH Cloud Nebula. Dekor jsme použili na pracovní desce ostrůvku i na lince a zástěně. Jde o dekor, který působí noblesně, originálně a přitom nadčasově. Na pracovní desce je materiál použit s postformingem (zaoblenou hranou), v případě zástěny se jedná o klasický odolný laminát v ploše. Jemně namodralé žilky dekoru Cloud Nebula skvěle ladí se stylovým odstínem K097 SU Dusk Blue, ze kterého jsme navrhnuli spodní skříňky ostrůvku a linky. V tomto případě se jedná o klasické laminované desky, které jsou cenově velmi přívětivé a hraní se ABS hranou.

Pro umocnění skandinávského stylu jsme interiér doplnili světlým dřevodekorem K021 SN Barley Blackwood, ten dodá prostoru na útulnosti. V našem případě jsme z laminátu vytvořili barovou a stolovou desku a z dvojité laminované desky tloušťky 18 mm také poličky. Přidali jsme navíc dvířka knihovny, která na linku plynule navazují. Z bílého lamina jsou pak navržené korpusy horních skříněk, knihovny a dvířka vysokých skříní. Bílá je také výmalba a další solitéry, kterým kontrastují měděné a černé doplňky, jenž do populárního „scandi“ stylu dnes neodmyslitelně patří. Kuchyň působí velmi elegantně a zároveň svěže.

Dekory použité ve scandi stylu

K369 PH Cloud Nebula

K021 SN Barley Blackwood

K097 SU Dusk Blue

Do předsíně dřevodekor

Přestože předsíň zaujímá většinou menší část obytného prostoru, musí plnit mnoho funkcí. Je potřeba v ní uložit oblečení a obuv, různé módní i jiné doplňky a současně zachovat dostatečnou komunikační zónu a místo k sezení. Efektivní a současně vizuálně zajímavé řešení předsíní tak trápí mnoho domácností. Zřejmě nejlepším a zároveň i nejčastějším řešením je plně vestavný nábytek, do kterého lze vše výše uvedené uložit. Když navíc zvolíte zajímavý dekor, není třeba již dalších dekorací.

V našem návrhu jsme sáhli po krásném dekoru K365 PW Coast Evoke Oak, který má příjemný neutrální podtón a zároveň výraznější kresbu dřeva. Tento typ dekoru je ideální na použití ve velké ploše, kde nejvíce vyniknou jeho přednosti. Je moderní a současně nadčasový. Není nudný, takže vás neomrzí a skvěle se hodí jak do klasicky zařízených interiérů, tak do moderních i rustikální stylů, v podobě lamino desky je tento dekor navíc finančně nenáročný a lze z něj vyrobit jak vestavný nábytek, solitéry, tak i obklady stěn jako je vidět v naší vizualizaci. Je to zkrátka příjemný a dobře kombinovatelný dekor, na který by byla škoda v interiérech zapomínat. V návrhu jsme dekor doplnili výrazným odstínem cihlově červeného dekoru K098 SU Ceramic Red, ale hodí se samozřejmě i k jemným pastelům. Vynikne vedle bílé, antracitové a zjemní i ostrou černou plochu.

Dekory použité v předsíni

K098 SU Ceramic Red

K365 PW Coast Evoke Oak

Studentský pokoj v mužných barvách

Studentský pokoj pro chlapce nebo pracovna pro mladého muže – to pro nás byla další výzva. Jedná se o pokoj, který už je potřeba zařídit v „chlapských“ barvách a dekorech. Mezi oblíbené barvy mladých pánů patří nepochybně šedá, ale velmi oblíbené jsou i dekory dřeva. A přesně tuto kombinaci jsme navrhli i my. 

Na stěnu pokoje jsme zvolili univerzální a přesto nepřehlédnutelný dekor K350 RT Concrete Flow věrně imitující betonový povrch a doplnili  jsme ho neutrálně laděným pískovaným dřevodekorem K076 PW Sand Expressive Oak použitým na postelích, vestavných skříních a pracovním stole ve formě lamino desek o síle 18 a 36 mm. K této neutrální kombinaci v industriálním duchu můžete přidat buď další dekor dřeva, například v podobě podlahy, nebo jinou výraznou uni barvu. Dekor Flow je z nepřehlédnutelné a velmi žádané řady, která se dodává celkem v pěti dekorech – vedle námi použitého K350 RT Concrete Flow je to černý dramatický K353 RT Charcoal Flow, jemně béžový a naprosto univerzální K349 RT Silk Flow. Antracitový K352 RT Iron Flow je 100% industriální a hnědý K351 RT Rusty Flow se hodí k venkovské­mu stylu.

Ve studentském pokoji jsou použity dekory

K350 RT Concrete Flow

K076 PW Sand Expressive Oak

Koupelna v námořnickém stylu

Poslední návrh, který vám dnes chceme představit, je návrh interiéru koupelny. V koupelně začíná den většiny z nás a měla by nás tedy pozitivně naladit na celý den a dodat nám potřebnou energii. Na druhou stranu se po náročném dni stává oázou klidu, kde relaxujeme. Koupelna tedy rozhodně není pouze místem každodenní hygieny a na její návrh je v současné době kladen velký důraz. My jsme se rozhodli pro návrh interiéru koupelny v námořnickém stylu, který je sice výrazný, ale přitom velmi jednoduchý. Není tedy nutné vybírat designově výrazné keramické obklady a dlažbu, ty mohou v námořnickém stylu zůstat zcela neutrální. Naopak velkou roli sehrají použité dekory nábytku. Pro nás byl jasnou volbou zajímavý dekor K015 PW Vintage Marine Wood, který už samotným názvem naznačuje, že do námořnického stylu patří. V tomto dekoru je vyrobena praktická skříňka pod umyvadly s černými úchytkami. Abychom prostor oživili a podtrhli námořnický styl, doplnili jsme interiér klasickým modrým odstínem dekoru  K099 SU Midnight Blue, z něhož je navržena velká vestavná skříň.

Oba dva dekory jsou k dispozici jako lamino desky, ale také jako HPL laminát, který jsme zvolili my. HPL laminát je do koupelen vhodnější díky své odolnosti proti vlhkosti. Do exponované části v nice sprchového koutu jsme navíc použili kompaktní desku Slim Line 8685 SU v bílém provedení. Jedná se o materiál, který je vůči vodě velmi odolný a lze jej tedy použít i do těchto exponovaných míst. Posledním krokem při návrhu koupelny v námořnickém stylu je její vybavení doplňky s námořnickou tematikou a díky oblíbenosti tohoto stylu je na trhu dostatečný výběr, a každý si tak vytvoří svůj originální interiér.

Dekory použité v koupelně

K099 SU Midnight Blue

K015 PW Vintage Marine Wood

 

Všechny návrhy, které jsme vám dnes představili, si můžete podrobně prohlédnout také ZDE, kde vám je představí přímo jejich autorka designerka Iva Bastlová.

 

Dekory vybírejte na www.kronospan-express.com

 


You must be logged in to post a comment Login