Kuchyně

Objevte kouzlo kuchyně ve vanilkové barvě

Od   | 

Když se vám zdá bílá nudná a na pestré barvy nemáte odvahu, zkuste něco mezi tím. Nabízí se vanilková, světle žlutá…A kuchyni přesně takové odstíny sluší. Hodí se do moderního i rustikálního stylu, kde vytvářejí příjemnou atmosféru.

Vanilkovou barvu výrazně oživíte zelenkavou. Zdroj: Canstockphoto

Vanilkové kuchyně bývají často součástí venkovského romantického stylu. Skvěle se kombinují se dřevem, ale nebojte se ani jiných materiálů. Tato barva podporuje chuť k jídlu, zahání depresi a zlepšuje náladu. Je mnoho důvodu, proč byste jí měli říct ano.

Zvažte kombinace barev

Vanilkový odstín se řadí k těm více oblíbeným. I on má ale více tónů a každý se dá různě kombinovat s ostatními barvami. Než si vyberete, promyslete, jaké barvy chcete v kuchyni mít. Světlejší odstíny nebo výrazně žluté vypadají dobře s modrou, červenou a světlejší zelenou. Odstíny do oranžova vypadají perfektně vedle hnědé a cihlové. Velkou předností vanilkové barvy je její variabilita. Hodí se do velkých i malých prostor. Opticky je umí prozářit. Místnost působí vždy velmi optimisticky a hned po ránu vám zvedne náladu. Je ideální volbou do místností bez okna, panelákových malých kuchyní nebo v úzkých dlouhých místnostech.

 

Jemnost vanilkové barvy lze znásobit správně vybranou povrchovou úpravou.

Retro i moderní

Jemně nažloutlý odstín je ideální i pro ty, kdo milují všechno retro. Zkuste si chvíli vybavit nostalgické vzpomínky na dětství. Jakou jste měli barvu v kuchyni  nebo vaši prarodiče? Není divu, že jste si ji zamilovali i vy. Otiskněte si do bytu kousek minulosti, která je ale i dnes stále trendy. Právě vanilková umí evokovat odstín starého, časem zažloutlého plastu. Vy máte sice nábytek a spotřebiče nové, ale jejich retro nálada z nich krásně čiší. Ale ani milovníci klasických a moderních kuchyní nepřijdou zkrátka. Chybu neuděláte s hladkými předními plochami v lesklém či matném provedení. Krémový odstín navodí svěží a útulný dojem.

Světle žlutá sluší i venkovskému stylu. Zdroj: Canstockphoto

Jak vanilkovou kombinovat?

V kuchyni určitě nebudete mít jen vanilkovou. S jakými barvami ji můžete vhodně kombinovat? Jako první určitě zvažte přírodní odstíny dřeva, ideálně v masivu. Může to být méně výrazný dub, zářivější třešeň nebo kouzelný mahagon. Barva se ale dobře snese i s modrými a tyrkysovými odstíny, limetkou nebo světle zelenou. Ta se hodí třeba na stěny. S úspěchem ji můžete kombinovat i se šedou, hnědou, černou a s vhodnými odstíny růžové. Možná právě to bude ta pravá kombinace pro vás.

Výraznější vanilkový odstín prozáří místnost. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login