Návštěvy bytů

Obdivuhodná terasa je klenotem mezonetového bytu: Pohodlné bydlení uprostřed zástavby

Od   | 

Manželský pár se nechtěl vzdát komfortu bydlení poskytují domek, ale zároveň nebyl ochotný dávat novému domovu takovou péči, jakou dům vyžaduje. Proto zvolili kompromis – našli si mezonetový byt s prostornými místnostmi, ke kterému patří také terasa. Ta zastává zahradu a to nejen zelení, ale vešel se sem i gril a bazén.

Obývacímu pokoji dominuje prostorná knihovna. Zdroj: O VOA Arquitetura

První patro mezonetového bytu patří především životu na terase. Na ni navazuje obývací prostor spojený s jídelnou a kuchyní. Ta je zařízena jednoduše, protože slouží především pro rychlé občerstvení, které se podává pod širým nebem. Najdeme tu tedy jen několik otevřených polic, nechybí myčka nádobí, chladnička s mrazničkou a výrazná žlutá vinotéka. Na kuchyni navazuje dřevěný jídelní stůl s několika židlemi s kovovou konstrukcí a koženým čalouněním, které jsou praktické na údržbu a styl bytu dokonale podtrhují. Stejně jako stěna z lícových cihel kombinovaná s ostatními černými i šedými plochami a stropem z pohledového betonu. Příjemným protipólem tomuto strohému stylu je pak na venkovní terase stěna ze zeleně vytvářející „neučesanou“ bush.

Kombinace industriálního stylu s uměním a rostlinami je kouzelná. Zdroj: O VOA Arquitetura

Jídelní stůl odděluje od kuchyně obytnou část, kde se schází rodina s přáteli a vešlo se sem i místo pro pracovní stůl. Dominantním prvkem obýváku je prostorná, členitá knihovna po celé délce stěny. Kovovou antracitovou konstrukci doplňují dřevěné police a boxy, které celý prostor příjemně změkčují. Díky asymetrickému umístění dřevěných boxů na sebe  knihovna poutá pozornost. Vzhledem k velikosti poskytuje prostor nejen pro knihy, ale zároveň také pro zeleň, dekoraci a jiné doplňky. Její součástí je také malý pracovní koutek, který se umně podařilo začlenit do sestavy. V blízkosti se nachází i pohodlná sedací souprava a několik křesílek, které prostor příjemně i prakticky vyplňují.

Nejčastější chyb při věšení záclon a závěsů

Díky prosklené stěně mezi interiérem a terasou je v prostoru dostatek denního světla, které si tmavší barvy přímo vyžadují. Zajímavostí jsou také umělecká díla na stěně, přiznané trubky kolem stěn, nebo kožené sedáky které také mohou sloužit jako měkké konferenční stolky. V interiéru je až neuvěřitelně povedená kombinace industriální stylu spolu s příjemně zakomponovanou přírodou, která dotváří domov. Jak jinak si vysvětlit, že jde tak skvěle dohromady kovová konstrukce, černá stěna, betonové plochy a reflektorová svítidla po celém bytě spolu s dřevěným zařízením, rostlinami a uměním? V přízemí pod schody vyhradili majitelé prostor pro jídelní koutek. V těsné blízkosti najdeme hlavní vybavenou a prostornou kuchyni. Prostor je zařízený jednoduše a stroze, proto se zde skvěle vyjímají další umělecká díla na betonových stěnách. Ve spodním patře najdeme také ložnici a dva pokoje, které v budoucnu poslouží dětem. Nechybí koupelna s toaletou.

V přízemí bytu najdeme jídelnu, kuchyni, ložnici i koupelnu. Zdroj: O VOA Arquitetura

Ložnice majitelů sice není největší, disponuje ale prostornou šatnou ve tvaru písmene U. Díky ní už nebylo potřeba v ložnici řešit další úložný prostor, a proto ostatní vybavení představují pouze malé noční stolky v retro stylu, které dokonale ladí s kovovým rámem postele. Také v ložnici majitelé ponechali betonové stěny a kombinovali je s dřevěnou podlahou.

Ložnice byla zařízena střídmě. Zdroj: O VOA Arquitetura

Koupelna je poměrně velká, proto se sem vešel prostorný sprchový kout, který disponuje úzkým oknem. Skvěle vypadá i policový systém přímo ve stěně, pro ukládání kosmetiky a dalších hygienických potřeb. Příjemným plusem je také bidet vedle toalety, který zajišťuje maximální hygienu. Skvěle vypadá i závěsná umyvadlová skříňka ze dřeva po celé délce volné stěny, doplněna betonovou deskou a prostorným hranatým umyvadlem. 

Betonový obklad v koupelně změkčuje dřevěná podlaha. Zdroj: O VOA Arquitetura

Obdivuhodná terasa je tečkou na závěr. Během teplých, slunečních dnů tu mladý pár tráví většinu času a není divu. Terasa nabízí vše, co si může každý přát. Několik lehátek pro lenošení, velký bazén, příjemné posezení, zeleň všude kolem, ale i gril. Výhodou terasy je navíc soukromí. Díky nejrůznějším paravanům a zasklení sem není vidět a majitelé si mohou vychutnat zasloužený klid. A pokud mají chuť na něco dobrého? Stačí posunout prosklené dveře a vejít do propojené kuchyně se vším, co potřebují.

Prostorná terasa je příjemný zpestřením pro pohodlné a klidné bydlení. Zdroj: O VOA Arquitetura

 

Fotogalerie:

Podíejte se s námi na nadčasová a velmi elegantní svítidla


You must be logged in to post a comment Login