Architektura a design

Nový radiátor za starý: Retrofit (nejen) za litinu – kvalitně a výhodně

Od   | 

Při výměně dosloužilých radiátorů si ulehčete práci. Pro rychlé řešení rekonstrukcí s roztečí bočního připojení dle původních radiátorů volte Charleston Retrofit. Jsou snadnou náhradou zejména litinových těles, ale i deskových a dalších typů.

Článková tělesa vysoké kvality z rodiny radiátorů Zehnder Charleston jsou optimálním řešením zejména pro rekonstrukce rodinných domů a bytů, kde mohou jednoduše nahradit staré radiátory. V situacích, kdy je potřeba se obejít bez větších stavebních úprav, je možné radiátory v provedení Retrofit díky shodné rozteči bočního připojení namontovat na stávající rozvody. Tedy efektivně a momentálně díky cenovému ponížení také velmi výhodně.

Flexibilní instalace díky dostupnosti modelů Zehnder Charleston Retrofit umožňuje náhradu starých radiátorů, bez nutnosti úprav stávajícího připojovacího potrubí. Zdroj: Zehnder Group

V případě kompletní rekonstrukce interiéru se nabízí jiný typ připojení, například Completto s integrovaným ventilem.

Radiátory Zehnder Charleston lze úspěšně použít i pro nízkoteplotní otopné soustavy, vytápěné tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem. Jejich dimenzováním na nízké přívodní teploty lze dosáhnout žádaných úspor při spotřebě tepelné energie.

Charleston Retrofit umožňuje jednoduchou náhradu litinového radiátoru nebo výměnu starého radiátoru za nový. Prvotřídní výrobky jsou k dispozici v pestré škále barev a provedení. Zdroj: Zehnder Group

Výhody ocelového článkového radiátoru Zehnder Charleston Retrofit v kostce:

  • Řešení pro stávající rozvody, bez náročnějších stavebních úprav a většího znečištění
  • Dodávány připravené k instalaci, sestavené jako jeden kus, v požadovaném počtu článků
  • Základní bílá barva RAL 9016 nebo RAL 9010, na přání až 50 barev
  • Snadná a rychlá montáž
  • Nižší hmotnost, uchycení pomocí rychloupínací sady Zehnder EasyFix
  • Výrazně rychlejší náběh teploty, celkově lepší tepelná regulace
  • Snadné čištění díky hladkému povrchu a přístupu mezi články
  • Dlouhá životnost – precizní laserové svařování a 2-vrstvé lakování
  • Nyní za zvýhodněné ceny, na podobné úrovni jako litinová tělesa

Pro stabilní a rychlou instalaci

Radiátory Charleston jsou dodávány jako jeden kus s požadovaným počtem článků a v barvě dle objednávky, s odpovídajícím způsobem připojení. To spolu s nižší hmotností oproti litinovým tělesům snižuje náklady na dopravu i manipulaci, a v kombinaci s využitím upevňovací sady Zehnder EasyFix je navíc montáž rychlejší, snadnější i bezpečnější. Skrytě umístěné konzoly barevně sladěné s barvou tělesa neruší celkový vzhled.

Smluveným instalatérům bude snadná montáž díky rychloupínacím konzolám EasyFix vyhovovat. Ušetří se i čas strávený na místě. Zdroj: Zehnder Group

Optimální tepelná regulace – nahřátí radiátoru během pár minut

Radiátory Zehnder Charleston zajišťují rovnoměrné a příjemné klima v místnosti. Interiér rychle vyhřejí, ale nepřetápí jej zbytečně, když to není třeba. Svou velkou plochou vyzařují zvýšené množství příjemného sálavého tepla a v kombinaci s rychlým náběhem na potřebnou teplotu (z 20 °C na 65 °C už za 4 min.) okamžitě promění interiér v oázu tepelné pohody. Oproti běžným litinovým tělesům mají tedy podstatně rychlejší náběh při natápění. A to vše s minimálním vířením prachu, což je příznivé nejen pro alergiky. Informace z měření detailněji.

Nejen v bytě působí Zehnder Charleston velmi elegantně. Také v koupelně přispějí radiátory Zehnder k většímu pohodlí a modernímu vzhledu. Zdroj: Zehnder Group

Snížené ceny Charleston Retrofit

Využijte výrazného cenového snížení článkových radiátorů Charleston Retrofit. Jejich podmínky prodeje i připojení s integrovaným ventilem jsou od dubna 2021 pro český a slovenský trh výrazně zvýhodněny. V době akce se pohybují na podobné cenové úrovni za jeden článek v porovnání s litinovými radiátory – což eliminuje jejich hlavní výhodu, tedy právě nízké pořizovací náklady. Díky zvýhodnění se navíc radiátory Retrofit svou cenou přibližují cenové hladině deskových radiátorů.

Nutno doplnit, že výběrem radiátorů Charleston švýcarského výrobce Zehnder získáte vysoce kvalitní produkt s dvousložkovým lakováním s dlouhou životností, mnohem vyšší odolností proti korozi a mechanickému poškození. Modely Retrofit jsou svým vzhledem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné jako ostatní ocelové trubkové radiátory Zehnder řady Charleston.

Speciální průhledný lak Technoline – s lesklou nebo matnou povrchovou úpravou – činí jedinečným téměř jakýkoli interiér. Zdroj: Zehnder Group

Zehnder Charleston – to pravé řešení pro každý interiér

Zehnder Charleston – originál mezi trubkovými radiátory – je výkonný, všestranný, překvapuje tvarem, funkcí a komfortem. Článková konstrukce mu propůjčuje transparentní vzhled a nadčasovou eleganci.

Toto často kopírované, avšak dosud nepřekonané článkové otopné těleso poskytuje příjemné sálavé teplo. Zehnder Charleston nabízí především velkou rozmanitost modelů – je dostupný v mnoha velikostech i tvarech (za zmínku stojí třeba Charleston řešený do oblouku podél zaoblené zdi, „rohové“ řešení, s lavicí, ale i jako model do koupelen s držákem na ručník). K dostání je téměř ve všech barvách a povrchových úpravách dle přehledu barev Zehnder. Poznejte Charleston a jeho řešení pro každou stavební situaci lépe.

Zehnder Charleston – originál mezi článkovými trubkovými radiátory – se rovněž hodí do moderních interiérů s osobitým charakterem a stylem. Zdroj: Zehnder Group

 

Shlédněte také rozhovor, ve kterém představujeme hlavní funkční přednosti oblíbeného Zehnder Charleston:

 

Všechny informace najdete také ZDE

 

You must be logged in to post a comment Login