Rady a tipy

S novým nátěrem Primalex zůstanou stěny zářivě bílé

Od   | 

Všimli jste si, že stěny, které jsou vystaveny slunečním paprskům, brzy ztrácí svou zářivou bělost? UV záření totiž proniká skrz okna do interiéru a způsobuje žloutnutí stěn. Nový univerzální bílý nátěr Primalex UV Latex chrání před nepříznivým vlivem UV záření, takže stěny zůstanou i po čase sněhobílé. Barva navíc vyniká svou vysokou omyvatelností a paropropustností.

Nepostradatelná UV ochrana

Stejně jako je potřeba chránit před negativním vlivem UV záření naši kůži, je důležité dopřát UV ochranu i stěnám v interiéru.  A to zejména v místnostech, do nichž skrz okna denně dopadají přímé sluneční paprsky, jinak stěny začnou rychle žloutnout. Proto je ideální použít nátěr s UV ochranou.

Zdroj: Primalex

Interiérový nátěr Primalex UV Latex díky pečlivě vybrané a vysoce kvalitní disperzi chrání před UV zářením, takže ani po čase neztrácí svou zářivou bělost. „Tento matný, dokonale bílý nátěr navíc vytváří hladký a trvanlivý povrch. Snadno se aplikuje a díky svému nezávadnému složení je velmi šetrný k životnímu prostředí,“ dodává Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce značky Primalex.

Omyvatelný, ale prodyšný

Produkt Primalex UV Latex je navíc omyvatelný a odolný vůči různým znečištěním. Dle normy ČSN EN 13300 splňuje 2. třídu oděru za mokra. Díky tomu je ideální pro novou i renovační výmalbu zejména v prostorách s vysokým provozem, jako jsou chodby, schodiště, dětské pokoje apod. „Nátěr tak lze opakovaně čistit pomocí vlhké houbičky nebo hadříku. Zároveň se však vyznačuje vysokou paropropustností, takže umožňuje stěnám ‚dýchat‘,“ vysvětluje Radek Kříž.

Zdroj: Primalex

Tento hluboce matný latexový nátěr také výborně kryje. Je vhodný k dekorativním nátěrům omítek, betonu, sádrokartonových desek, zdiva a podobných materiálů v interiéru i exteriéru. Nedoporučuje se ho aplikovat pouze na stěny, které jsou vystaveny přímým povětrnostním vlivům. Lze ho použít i pro označení ploch sportovišť a hřišť.

Fotogalerie:

 

VÍCE SE DOZVÍTE ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login