Kuchyně

Jak proměnit kuchyni aniž bychom kupovali celou linku novou

Od   | 

Není divu, že každodenním používáním ztrácí kuchyňská linka na svém původním vzhledu. Najednou si všímáte nedovírajících se dveří, vyviklaných pantů, ale i nenápadných škrábanců, kterým se při každodenním používání zkrátka nevyhneme. Nemáte finanční prostředky na novou kuchyni? Zkuste ji opravit, nebo vyměnit alespoň dvířka. Uvidíte, jak se celkový vzhled ihned promění. 

Obnovit nebo vyměnit kuchyňská dvířka není zvlášť složité

Pokud máte kvalitní kuchyňkou konstrukci, pak výměnu dvířek jednoduše stihnete buďto opravit, nebo pořídit nové. První varianta samozřejmě vyjde levněji, zároveň musíte být manuálně trochu zručnější. A jak na to?

Odšroubování

Nejprve kuchyňská dvířka odšroubujte. Postupujte od horní části, až k té dolní. Důležité je dvířka sundavat opatrně, abychom nepoškodili zbytek linky.

Elektrický šroubovák ušetří práci i čas

Oprava dvířek

Pokud se rozhodnete dvířka kuchyně opravit a nikoliv kupovat nová, je důležité je nejprve zbavit veškeré mastnoty speciálním přípravkem. Pokud nejsme spokojeni s povrchem, můžeme dvířka zbrousit tak, aby byl povrch dokonale hladký, a následně je potáhneme fólií nebo tapetou. Důležité je pokrýt nejprve hlavní stranu, na kterou se díváme a potom postupovat dovnitř a případně fólii zaříznout podle záhybů, aby nebyla vidět. Raději si vždy odměřte větší kus fólie, který případně můžete zaříznout. Kuchyňská dvířka nezapomeňte opravovat na čistém a rovném povrchu, aby se oprava stoprocentně povedla a nemuseli jste fólii znovu odlepovat a pak nalepovat novou.

Odmaštění, zbroušení a následný potah fólií nebo tapetou jsou základem při opravě kuchyně

 Výměna pantů

Stálé otevírání dává pantům zabrat, a proto je vhodné vyměnit i panty. Na trhu naleznete velké množství druhů pantů, na které lze nainstalovat i tiché dovírání. Každá dvířka je důležité opravdu pečlivě změřit a navrtat do nich otvor, který má průměr asi 35 mm. Dobře si změřte i prostor od horního a spodního okraje dvířek, který by měl být asi 10 cm. Do vyvrtaného otvoru se pant našroubuje. 

Panty je potřeba jednou za čas taktéž vyměnit

Nasazení dvířek

Nejjednodušším krokem je nasadit dvířka zpět. Dávejte velký pozor a postupujte pečlivě tak, abyste dvířka nepoškrábali nebo nezničili. Jakmile budou dvířka na místě, zbývá poslední krok a tím je namontování úchytů. Vyberte nové, abyste získali dojem zcela nové kuchyně. Vyplatí se to!

Nasazení dvířek zpět je nejjednodušší krok

Fotogalerie:

Pomůže i nová kuchyňská baterie!


You must be logged in to post a comment Login