Inspirace

Nová kolekce Natuzzi Italia: Z recyklovaných a přepracovaných materiálů

Od   | 

Začátkem června proběhla v Miláně akce Design week 2022, na které italská značka Natuzzi Italia představila novou kolekci Circle of Harmony– Druhý život. V této kolekci uživatelé objeví nové produkty obohacené o speciální čalounění z ekologických, 100% udržitelných vláken. Kromě toho se ale společnost zaměřila na boj s epidemií bakterie Xylella, která už několik let naprosto ničí staleté olivové háje. V Itálii tedy hrozí, že bakterie napáchá neuvěřitelnou pohromu. 

Nová kolekce Natuzzi Italia se zaměřuje na udržitelné materiály, i boj proti bakterii Xylella. Zdroj: Natuzzi Italia

Circle of Harmony – Druhý život

Cílem této kolekce je vytváření takových kousků nábytků, které vydrží po celý život a nepovedou ke znečišťování planety. Materiály, ze kterých budou vyrobeny, jsou recyklované, znovu použité a přepracované. Přesto jsou tyto kousky stylové, moderní a designové. Právě od toho je odvozen název kolekce – tedy konečně žít druhý život v harmonii.  

Puf ve tvaru olivy

Italský designer Marcantonio již se společností Natuzzia Italia jednou spolupracoval na pohovce Infinito. Nyní bylo jeho úkolem navrhnout puf s hladkým čalouněním, zkoseným tvarem a měkkými liniemi, které mají evokovat tvar olivy. To se opravdu povedlo – puf TERRA ležící na podlaze nemá výraznou konstrukci a jeho područky připomínají objetí naší planety a její obranu. Konce sedáku a opěradla jsou spojeny jemnými popruhy, které tvoří základ celého konceptu. Vnitřek pufu je vyroben z recyklovaného polystyrenu a čalounění představuje udržitelná látka, která je výsledkem spolupráce s holandským textilním inovačním studiem Byborre. 

Pufy Terra ve tvaru olivy symbolizují boj proti bakterii Xylella, která napadá staleté olivovníky, a představuje tak obrovskou hrozbu.
Zdroj: Natuzzi Italia

Pohovka Adam

Studio Marcel Wanders ve své čtvrté spolupráci s Natuzzi Italia představuje pohovku Adam, která toto ušlechtilé jméno získala po prvním muži. I ona totiž patří mezi prvotiny – její potahová látka je totiž vyrobena z eko vlákna vyrobeného z kukuřice. Pohovka Adam se zrodila z touhy integrovat udržitelné materiály s nadčasovým designem inspirovaným Puglií, regionem reprezentujícím kořeny značky Natuzzi Italia. Výsledkem je pohovka v moderním ležérním stylu, u které je charakteristickým rysem vizuální a smyslový komfort. Pohovka Adam je reinterpretací stylu Natuzzi Italia a také archetypem budoucích pohovek. Dřevěná základna dodává pohovce přirozený vzhled. Velké sedáky a opěradla s měkkými, zaoblenými liniemi jsou potaženy čalouněním Ecolympha vyrobeným výhradně z přírodních a biokompatibilních materiálů. Komfort rozšiřuje řada manuálních mechanismů, které umožňují nastavit polohu a úhel područek a hlavové opěrky. Kromě pohovky v této kolekci najdeme i elegantní konferenční a jídelní stůl. 

Pohovka Adam je velmi elegantní, a zapadne tak do každého interiéru.
Zdroj: Natuzzi Italia

Čalounění z eko vláken

Koncept Circle of Harmony – druhý život je založený na kolekci udržitelných čalounění Gaia a Origami, kterou představila Natuzzi Italia. Gaia je experimentální veganské vlákno, které nápadně vyzdvihuje texturu kůže. Jedná se o inovaci společnosti Coronet, která vyrábí technické materiály s vysokým zaměřením na udržitelnost, a vytváří tak kompletní a harmonické spojení mezi tradicí a modernou. Origami je tkanina primárně tvořená papírovými vlákny spojenými s nylonovou semišovou žinylovou tkaninou na zadní straně. Papírové vlákno pocházející z Japonska, kde má zpracování tohoto materiálu silnou tradici,  je ekologickým a udržitelným produktem, který je 100% přírodní a pro svou výrobu nevyžaduje použití chemických látek.

Fotogalerie:

 

Více informací najde ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login