Návštěvy bytů

Nízkonákladová rekonstrukce ve venkovském stylu pohladí po duši

Od   | 

Soutěž “Rekonstrukce roku” nám nabídla opět povedenou proměnu. Dům disponuje velikostí 3+1 a kromě toho se pyšní ještě jedním vchodem zvenku, který dříve sloužil jako chlév. Dnes ho však majitelé využívají jako kotelnu a praktickou technickou místnost. Před rekonstrukcí, kterou pár prováděli svépomocí, byla využívána jen kuchyně s jídelnou, a proto celý byt prošel opravdu výraznou proměnou, kterou stojí za to vidět.

V domě bydlí dva partneři, kteří mají děti ve střídavé péči. Ne vždy probíhala rekonstrukce dle představ majitelů, a to nejen díky napnutému rozpočtu, ale také díky některým problémům, které během proměny nastaly. Ve finále se však mohli nastěhovat do vysněného domova, který má svou duši. 

Obytné místnosti zůstaly ve stejném počtu, avšak změnilo se jejich uspořádání a účel využití – například praktickým rozdělením verandy vzniklo místo pro šatnu. Propojením staré kuchyně s bývalou koupelnou vznikla obytná kuchyně, kterou majitelé využívají také jako obývací pokoj a zároveň jídelnu. Místnosti tak dominuje nová kuchyňská linka, která sice není příliš velká, ale poskytuje dostatečný pracovní prostor. Kuchyně se nese v bílé barvě a k podtržení venkovského stylu nesměly chybět prosklené horní skříňky s patinovými úchytkami. Světle šedý obklad za pracovní plochou je nejen praktický, ale zároveň kuchyni příjemně zjemní a zútulní. V blízkosti kuchyňské linky byla vytvořena i jídelna. Největší dominantou místnosti jsou původní kamna, umístěna u cihlové zdi, která navodí ten správný, venkovský styl. 

Z bývalé “černé” kuchyně byla vybudována koupelna, v níž je připraven “tajný” vchod do sklípku pod domem – ten ale zatím není zprovozněn. Koupelnu majitelé ladili taktéž do venkovského stylu. Zdi, ponechané v čistě bílé barvě, byly místy obloženy červenými cihlovými páskami, které nejen imitují vzhled staré cihly, ale zároveň slouží jako originální dekorace. Kulaté kamenné umyvadlo bylo netradičně umístěno na desce s “podezdívkou”, vybavené tematickým závěsem, pod kterým se ještě skrývá dřevěná police. Na podlahu byla použita dlažba v přirozeném odstínu hnědě barvy, která se do tohoto interiéru skvěle hodí. Majitelé nakonec koupelnu doladili dřevěným zrcadlem nad umyvadlem, příjemnými závěsy na okně a květinami na parapetu. Jako historizující prvek majitelé do koupelny zakomponovali falešné stropní trámy, které byly vyrobeny z nevyužité  střešní vazby.

Ložnici majitelé pojali v jednoduchém stylu, ve kterém mezi originální doplňky řadíme především starou šatní skříň a toaletní stolek v rohu. Největší proměnou zde prošla podlaha, která byla pořízena z dřevěného masivu. Zařízení, které se v rekonstrukci objevilo, se stává vesměs z nových, i starých věcí, které byly zkombinovány tak, aby se majitelům líbilo. Navíc oba mají rádi venkovský styl, a proto si často pořizují starý nábytek, který si následně renovují podle sebe.

Fotogalerie:

 

Který dřez je pro vás nejlepší?


You must be logged in to post a comment Login