Architektura a design

Nika v koupelně: Designový prvek s praktickou funkcí. Proč nesmí chybět ani u vás doma?

Od   | 

Koupelna není jen místem každodenní hygieny, ale také koutkem relaxace a útočištěm, kde můžeme být sami se sebou a pečovat o svoje tělo i mysl. I proto by měla být nejen funkční, ale také na pohled příjemná a estetická. Niky v koupelně splňují obojí: nabízí mnohdy tolik nedostatkový úložný prostor, zároveň představují designový prvek, který si zamilujete. Jak může taková nika vypadat a proč by neměla chybět ani ve vaší koupelně? 

Maximalizace prostor (nejen) v malé koupelně

Koupelna je často místností, které se v bytě nebo domě nedostává tolik prostoru, kolik bychom si přáli. Boj o centimetry čtvereční ale se skříňkami a poličkami vyhrát nelze: jak zavěšené na stěně, tak postavené na podlaze totiž zabírají spoustu místa. Řešením je právě nika. Zabudovaná přímo ve zdi minimalizuje ztrátu prostoru a naopak maximalizuje využití každé dostupné plochy. 

Zdroj: Keraservis

Kde se estetika setkává s funkčností

Niku oceníte zejména ve sprchovém koutu, kde je ideální pro uložení mýdla nebo šamponu. Totéž pak platí i pro niku za vanou, v níž se navíc budou skvěle vyjímat i svíčky nebo jiné dekorační předměty, případně si sem jednoduše odložíte knihu či sklenku vína. Zkrátka relaxace dovedená k dokonalosti. Kdekoliv v koupelně pak v nice umístíte náhradní ručníky, kosmetiku a cokoliv jiného, co je třeba mít po ruce.

Niky mohou mít jakoukoliv šířku, výšku i hloubku, jednu nebo více polic, být otevřené nebo opatřené skleněnými dvířky. Ty se budou hodit zejména tehdy, pojmete-li niku jako vitrínu třeba k vystavení suvenýrů z cest, které tak ochráníte před poškozením i prachem. Tady ale designová funkce nik nekončí – ozdobou koupelny jsou totiž nejen díky svému obsahu, ale i samy o sobě.

Zdroj: Keraservis

Nika praktická i stylová. Správná volba do každé koupelny

Při výběru materiálů, barev ani dekorů se meze nekladou. Nika obložená ve stejném stylu jako zbytek místnosti do prostoru hezky zapadne, v kontrastních odstínech či formátech (představte si například mozaikovou niku v koupelně s velkoformátovými obklady a dlažbou) naopak nádherně vynikne a v některých případech se dokonce může stát estetickou dominantou celé koupelny. Dvojnásob to pak platí u nik s výraznými zakončovacími lištami nebo těch podsvícených LED páskami či zapuštěným osvětlením. 

Kromě toho, že niky vypadají skvěle, jsou také velmi praktické. Jsou lehce přístupné a na rozdíl od koupelnových skříněk či polic se také snadno čistí a udržují. Vyrobí-li se profesionálně, vydrží léta bez nutnosti jakýchkoliv úprav, i tady tedy platí, že investice do kvality se rozhodně vyplatí. 

Zdroj: Keraservis

Nika má své místo v každé koupelně bez rozdílu velikosti či stylu. Pokud se tedy chystáte na stavbu nové nebo rekonstrukci stávající koupelny, určitě si do ní alespoň jednu naplánujte. S návrhem a 3D vizualizací koupelny s nikou vám rádi pomohou specialisté koupelnového studia Keraservis. Přijďte se s nimi poradit do showroomu v Brně, Praze či Ostravě, nebo si rovnou sjednejte schůzku online.

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login