Návštěvy bytů

Nevelké 2+kk je jako ušité pro mladou ženu

Od   | 

Menší byty o dispozici 2+kk jsou dnes nejvíce vyhledávány a není divu. Nejenže postačí bezdětnému páru, ale s trochou snahy se sem vměstná i tříčlenná rodina. Tento byt o velikosti 50 metrů čtverečních se nachází na okraji centra města a bydlí v něm mladá žena, pro kterou je momentálně nejdůležitější kariéra.

Podle barev je jasné, že byt obývá žena. Zdroj: Zalc Arquitetura

Byt bylo před samotným nastěhováním potřeba zrekonstruovat a při té příležitosti majitelka oslovila šikovné architekty, které původní interiér naprosto proměnili. Majitelka si vybavení nemůže vynachválit a přiznává, že lépe by interiér nevymyslela. Spojený obývací pokoj s jídelnou a kuchyní vytváří v bytě vzdušnost a zároveň dává ženě příležitost komunikovat s návštěvou, i přestože je v kuchyni.

Variabilní pohovka vhodná i do nevelkého bytu

 

V celém interiéru převládají světlé barvy a decentně zakomponované dřevo. Velmi zajímavá je zde kombinace materiálů a struktur, které ve finále příjemně kontrastují a každého, kdo do bytu vstoupí, okamžitě zaujmou. Jakmile sem vkročíme, všímáme si pastelově růžového panelu na stěně, který byl použitý za obývací stěnou a prakticky tak odděluje obývací část od kuchyně a jídelny. Panel na stěně vede až do chodby, a najdeme v něm také dveře vedoucí do koupelny a na toaletu. Ve spojeném, otevřeném prostoru je znatelná kombinace moderny s nádechem industriálního a vintage stylu. 

Po celém interiéru se prolínají světlé barvy. Zdroj: Zalc Arquitetura

Kuchyňská linka, která byla situována do dvou rovin naproti sobě je jednoduchá, ale přesto velmi útulná. Bílé komody spolu v kombinaci s teplým dubem do bytu vnáší pocit tepla a pohodové atmosféry. Nechybí ani moderní spotřebiče, nebo část pracovní desky, vyhrazené pro barový pult se židlemi. Na pracovní desku majitelka zvolila corian, který se pro svou odolnost objevuje také v koupelně.

Jednoduché LED osvětlení nekazí dojem. Zdroj: Zalc Arquitetura

Omezená dispozice bytu si žádala také nábytek přímo na míru. Nejen kuchyně byla vyrobena na zakázku, ale stejně tak architekti nechali vyrobit úložné skříně a komody na míru, které byly do interiéru prakticky rozčleněny. Díky vybraným světlým barvám navíc do prostoru příjemně zapadly. Součástí celého bytu je zároveň multifunkční nábytek, který lze využít variabilně. Přestože je interiér laděný do světlých, neutrálních odstínů, nechybí zde pastelové barvy například v podobě textilních polštářků a drobné dekorace. 

Betonová stěrka nemusí být jen šedá

 

Oválný jídelní stůl byl doplněn nejen designovými křesli, ale také lavicí, která volně přechází v pracovní stůl a celý prostor originálně sjednocuje. Samozřejmostí jsou i výrazná světla, která však celkový koncept nijak nenarušují. 

Lavice u jídelního stolu pokračuje až k pracovnímu stolu. Zdroj: Zalc Arquitetura

Kromě koupelny s toaletou byt disponuje další koupelnou, umístěnou přímo v ložnici. Tu si majitelka přála už dlouho a tento sen se jí konečně vyplnil. Architekti tak místo jedné velké vytvořili dvě malé a ložnice tak získala malý koupelnový box. Samotná ložnice je zajímavá bílou cihlovou stěnou, kterou doplňuje jednoduchá postel s dřevěným čelem, které pokračuje do stran. Na jedné straně slouží jako noční stolek a na druhé jako kosmetický koutek.

Ložnice disponuje malou koupelnou, kterou si majitelka přála. Zdroj: Zalc Arquitetura

Zdroj: Zalc Arquitetura

Fotogalerie:

 

Rozveselte domov mnoha stolními lampičkami

 

 


You must be logged in to post a comment Login