Inspirace

VIDEO: Neumíte si vybrat mezi svítidly? Nechte si je vyrobit na míru

Od   | 

Přestože je na trhu se svítidly nabídka opravdu obrovská, možná jste si nevybrali, protože máte jasnou představu o vzhledu a funkci světla, případně speciální požadavky na svítidlo – velikost, tvar, barvu, intenzitu světla nebo různé funkce v rámci ovládání svítidla a další v dnešní době možné vymoženosti. Tehdy si může nechat vyrobit svítidla na míru.

Zajímavá svítidla rozhodně oživí váš domov. Zdroj: Aulixi lighting

V nabídce jsou základní geometrické tvary jako je kruh, ovál, čtverec, obdélník, trojúhelník a linie, které se dle potřeby přizpůsobí danému prostou, tzn. že se vyrobí v požadované velikosti. Často jsou poptávána třeba svítidla nad jídelní stůl (podle jeho délky) nebo nad zrcadlo, kde se klasičtí výrobci omezují na pár tradičních velikostí. Také svítidla do atypických prostor (jako např. podkroví) se špatně shání, proto nabízíme možnost svítidla do jednotlivých místností vyrobit na zakázku.

O svítidlech na míru ve svižném videu

Barva na přání

Kromě velikosti a tvaru si můžete vybrat barvu světla dle vzorníku RAL (atmosféru místnosti v atypickém barevném provedení tak krásně sladíte se svítidly dle potřeby), intenzitu (některá místa vyžadují více světla, než obvyklá svítidla vyzařují) a teplotu barvy světla (při různých činnostech je vhodná různá teplota – na relax teplá bílá, na práci studená bílá) nebo možnost stmívání dálkovým ovládáním přes systém Casambi, i když doma zrovna máte v elektroinstalaci jen 3-žilové kabely. Pro náročnější klienty je zde i možnost stmívání přes rozhraní DALI.

Díky speciální konstrukci svítidel a vhodně zvolenému odstínu světla vytvoříte v prostoru dokonalou atmosféru. Dnešní moderní interiéry vyžadují jednoduchost, které díky těmto svítidlům dosáhnete. Zároveň také zvýšíte komfort bydlení a to kvůli individuálně navoleným parametrům.

A nejen v obývacích, ale i pracovních prostorech je třeba dbát na správné osvětlení. Kdo chce vysoké pracovní výkony od zaměstnanců, neměl by podcenit vhodné pracovní podmínky, mezi které rozhodně patří světlo na pracovišti. I zde je možnost využít výroby svítidel na míru přesně podle zařízení kanceláří, skladů či logistických areálů, aby se zde i bez denního světla pracovalo všem zaměstnancům dobře.

Svítidla na míru skvěle vyniknou i ve velkém prostoru. Zdroj: Aulix lighting

I s lampami můžete být v souladu s přírodou

V celé řadě domácností a kanceláří dotvářejí svítidla funkční celek a navozují nezaměnitelnou atmosféru. Pokud byste chtěli více než jen základní typizovanou řadu, tak třeba pro příznivce života v souladu s přírodou je možnost kombinace s přírodním mechem. Jedná se o volně sbíraný mech ze severských lesů, který je impregnovaný a stabilizovaný. Je bezúdržbový, při dodržení ideální teploty prostředí 5°-30°C a vlhkosti 40-70% si mech uchovává své vlastnosti po dobu cca 5-10 let. Má navíc i akustickou funkci. Na přání  lze vytvořit sestavy z kruhových svítidel (obručí), např. 3 kruhy různých velikostí pod sebou apod. Kruhová svítidla lze vyrobit v průměry od 60 cm do 10 m!  Tyto sestavy se používají do prostor s vysokými stropy nebo nad schodiště.

Svítidla na míru se hodí do atypických prostor, například  tam, kde jsou vysoké stropy. Zdroj: Aulix lighting

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login