Inspirace

Netradiční vánoční dekorace, které si zvládne vyrobit sami

Od   | 

První adventní neděle je za námi a většinu oken zdobí světelné řetězy nebo jiná dekorace. Máte už ale hotovou výzdobu i doma? Nebo jste ji prozatím odsunuli? Přinášíme několik tipů, jak letošní vánoční dekoraci interiéru pojmout trochu netradičně. Vyzkoušíte ji s námi?

Tradiční girlandy

Girlandy k Vánocům neodmyslitelně patří a skvěle do interiéru vnesou přírodní zeleň a vánoční kouzlo. Zakomponujte je do oken, na zábradlí schodiště nebo kolem dveří do jednotlivých pokojů a ozdobte je nejrůznějšími vánočními ozdobami, viditelnými mašlemi a světýlky. Pěkně vypadají také kolem krbu nebo naaranžované na obývací stěně. 

Girlandy jsou jednoduché a kouzelné. Zdroj: Pinterest

Pro milovníky věnců

Milujete vánoční věnce, které visí na vstupních dveřích, zdobí stůl i okna? Právě pro vás jsou malé věnce zavěšené na horních skříňkách kuchyňské linky. Vyrobte malé věnečky z jehličí, šišek, šípků či jiných bobulovin, přidejte vánoční stuhu a připevněte k vnitřní straně dvířek tak, aby věnce visely shora skříněk dolů. Pamatujte, že ozdobené skříňky musíte otvírat opatrně, takže zapomeňte na zbrklé pohyby. 

Malé věnce na skříňkách vypadají skvěle. Zdroj: Pinterest

Jak propojit textilními dekoracemi kuchyni s obývákem?

Papírové vločky

Venku je zima a vy vymýšlíte zábavný odpolední program pro své děti? Udělejte si tvořicí odpoledne u oblíbené pohádky a hrnku horké čokolády. Potřebovat budete pouze čistě bílý papír, nůžky a průhledný provázek. Z papíru si podle šablon nebo podle fantazie vystřihejte nejrůznější sněhové vločky. Skvěle poslouží i video návody, které najdete na internetu. Vločky mohou mít nejrůznější velikosti ale i tvar. Na hotové vločky připevněte průhledný provázek a uchyťte je na strop chodby, nebo dětského pokoje pomocí izolepy. Sněhové vločky se vám budou přímo snášet nad hlavou.

Výroba sněhových vloček z papíru bude bavit i děti. Zdroj: Pinterest

Aranžmá na stůl

Originální a neotřelé dekorace na stole docílíte, pokud si ji nakombinujete sami. K ruce si vezměte například nerezový tác vhodný pro dekoraci a pořiďte si stylový svícen, svíčku, nasbírejte pár šišek a větviček, nebo si v obchodě zakupte vánoční postavičky nebo motivy podle sebe. Na tác pak naaranžujte pár větviček se šiškami a doplňte svícnem se svíčkou a ostatními maličkostmi. Výhodou takové dekorace je, že může být každý rok naprosto jiná. 

Vytvořte si aranžmá podle svých představ. Zdroj: Pinterest

Zaměřte se na textilie

Vánoční atmosféry docílíte také vhodně zvolenou textilií. Přehozy, dekorativní polštáře, plédy i závěsy a záclony mohou symbolizovat Vánoce. Do ložnice můžete Vánoce vnést díky povlečení s vánočními motivy, které navodí tu pravou náladu. Poohlédnout se můžete i po typicky vánočním ubrusu na stůl, který má na sobě vyšité například stříbrné hvězdy, nebo vánoční stromečky.

Textilie udělá hodně. Zdroj: Westwing

Neobyčejná svíčka

Nevíte, jak zakomponovat svíčky do dekorace? Zkuste jim dodat trochu šmrncu a stylu. Připravte si celou skořici, přírodní provázek a tavnou pistoli. K svíčce tavnou pistolí lepte skořici vedle sebe kolem dokola. Hotovou svíčku ještě převažte přírodním provázkem a věnujte ji někomu jako dárek pod vánoční stromek.

Vyzkoušejte skořici okolo svíčky. Zdroj: Pinterest

Proč sledovat kvalitu LED?

Zdobené ovoce

Zavřete oči a představte si vůni pomerančové kůry a vánočního koření. Nádhera, že? Spojte příjemné s užitečným a pomeranče ozdobte hřebíčkem, skořicí nebo badyánem. Do ovocné kůry koření buďto zapichujte, nebo si k ruce vezměte tavnou pistoli. Ozdobené ovoce vypadá nejen skvěle naaranžované v míse, ale také dokonale provoní celý byt.

Ozdobte si ovoce a provoňte interiér. Zdroj: Pinterest

Řetězy nejen na stromeček

Napadlo vás vyzdobit vánočními řetězy například obývací stěnu, knihovnu nebo police? Zakoupit můžete již hotové řetězy a nebo si vytvořit svoje například z plátků usušeného ovoce či ze šišek. Přidat můžete zajímavé stuhy a mašle. Tato dekorace je jednoduchá a přitom originální a kouzelná.

Vyzkoušejte například řetěz ze sušeného ovoce. Zdroj: Pinterest

Stromečky z koulí

Stromeček patří mezi hlavní symbol Vánoc. Kromě klasického velkého stromečku si můžeme vytvořit i zajímavé zmenšeniny, které skvěle poslouží jako interiérová dekorace na komody nebo kamkoliv jinam. V hobby marketu je možné zakoupit korpus ve tvaru kuželu, na který následně tavnou pistolí nalepujeme malé vánoční koule v libovolné barvě kolem dokola, dokud se celý korpus nezaplní. Střídat můžete různé velikosti ozdob, i barevné kombinace. Vždy by ale kombinace barev měla ladit s ostatním vybavením interiéru. Stromeček je možné vytvořit i bez korpusu, a to tak, že budete ozdoby lepit přímo vedle sebe a vytvoříte si tak sami požadovaný tvar.

Zmenšeniny stromečků jsou roztomilé. Zdroj: Pinterest

Šišková kytice

Jakákoliv dekorace ze šišek působí vánočně. Vytvořte si originální dekoraci a nabírejte co největší šišky. Ponechat je můžete v přirozeném vzhledu anebo je lze nepravidelně nabarvit bíle, zlatě, stříbrně a odvážlivci i červeně nebo zeleně. Nabarvené šišky postupně nalepíme na špejle, nebo na jiné tyčky, které šišky udrží. Následně šišky naaranžujeme do libovolné vázy a umístíme do interiéru na viditelné místo.

I šišky mohou vytvořit dekoraci. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

Jak sledovat kvalitu LED


You must be logged in to post a comment Login