Inspirace

Nespoutaný, divoký a nekonvenční. Interiér v boho stylu vás v ničem neomezuje

Od   | 

Boho styl neomezuje a respektuje vaši osobnost. Ukažte všem, že zbožňujete život, svobodu a svou osobitost. Vytvořte si domov, který bude odrazem vás samých. Pokud milujete divoké bary, tvary, originální dekorace a neotřelé kombinace, jste s boho stylem na správné cestě.

Mix různých koberců je vítaný Zdroj: Interiors Online

Co znamená „boho styl“?

Boho styl není jednoduché definovat a vlastně ani žádná přesná definice neexistuje. Samotný termín pochází z francouzského slova označující bohému v 19. století. V této době umělci symbolizovali individualitu, originalitu a rebelství. Pravidla na první pohled neexistovala.

Nebojte se výrazných dekorací. Zdroj: Architecture Art Design

Barvy na prvním místě

Jednoduché a dokonale barevně sladěné interiéry s doplňky v neutrálních barvách k boho stylu rozhodně nepatří. Naopak. On doslova překypuje barvami a pestrými vzory. K hlavním barvám se řadí černá, hnědá, olivová, khaki či béžová. K nim přimíchejte třeba kousek burgundy na červeném koberci, modrou na polštářích a zelenou na extravagantní váze. Kdo chce mít interiér opravdu zářivý, podaří se mu to s pomocí stříbrných a zlatých povrchů.

Nezapomeňte na originální solitéry. Zdroj: Architecture Art Design

Přírodní materiály do vašeho domova patří

Pro tento styl je typický dřevěný nebo proutěný nábytek a celkově vybavení z přírodních materiálů. Barvám v tomto ohledu vládnou zemité odstíny hnědé, černé, zelené a béžové. To by ale samo o sobě vaše rebelantství neukazovalo. Potřebujete ještě doplňky ve výrazných a pestrých barvách. Celý vzhled pak správně doladíte dekorací z lesklých materiálů. Z přírodních materiálů vede jednoznačně dřevo, ale oblíbená je stále i kůže, bambus či len. Velmi oblíbená je patina na nábytku.

Dřevěný nábytek boho stylu sluší. Zdroj: Interiors line

Přineste si domů kousek exotiky

Exotika je ta pravá divočina, kterou si s boho stylem můžete dopřát. Kousek vám ji přinesou zelené rostliny (kaktusy, palmy, citronovníky nebo pomerančovníky). Skvěle vypadají sošky zvířat a další předměty z různých kultur. Chcete doma velblouda, slona nebo plameňáka? Klidně. Vše je povoleno. Nádherně exoticky vypadají kovové svícny a mísy z barevného skla.

Nezapomeňte ani na nápadné zrcadlo. Zdroj: Architecture Art Design

Neobvyklé dekorace

 K navázání bohémské atmosféry jsou potřeba správné doplňky, jejich počet a charakter. Čím víc jich je a čím víc vyjadřují vaši osobnost, tím lépe. V klasickém boho interiéru najdete úžasné galerie z mnoha obrazů a zrcadel. Na zeď pověste cokoliv. Jezdíte na kole? Pověste si své první kolo. Hrajete na hudební nástroj? Ani ten na zdi nesmí chybět. Mezi velmi oblíbené ozdoby patří vše z přírody, dekorační kameny, neopracované dřevo a klidně i větve z lesa, zajímavé talíře, svícny, mísy, trofeje nebo malované mandaly. A zapomenout nesmíme ani na svíčky, které vytváří příjemnou a uvolněnou atmosféru.

Třásně, přehozy a plédy po vzoru kočovníků. Zdroj: Interiors line

Květiny a správné světlo

Nikdy není dost květin a u boho stylu to platí dvojnásob. Propojte se s přírodou ještě více a nezapomeňte na zeleň u vás doma. Perfektní bude třeba tchýnin jazyk, dracéna, palma či sukulenty. V podstatě záleží jen na vás, jakým květinám dáváte přednost. Zasaďte je do zajímavých květináčů s etno vzorem.  Rostliny ke svému životu potřebují světlo a vy samozřejmě také. A právě se světlem si můžete opravdu extrémně vyhrát. Uháčkujte si stínidlo na lampu, pořiďte lustr z ratanu či klasického skla. V obývacím pokoji zvlášť vyniknou výrazné a velké lampy s různorodými stínidly a závěsné světelné řetězy, které dotváří dokonalou atmosféru. A jako vždy nesmí chybět hromada svíček.  

Neomezujte se množstvím květin. Zdroj: Interiors line

Bez pravidel ano, ale ne bez vkusu

Hlavním pravidlem boho stylu je, že neexistují žádná pravidla. Můžete smíchat dohromady všelijaké vzory, různé materiály i barvy. Užijte si velkou míru otevřenosti. Neexistují hranice. Proto zapátrejte ve svých pokladech ukrytých na půdě nebo ve sklepě a dejte jim druhou šanci. Nezapomeňte ale, že udržet v chaosu základní myšlenku není vždy jednoduché. Určitě ukažte svůj osobitý styl, ale vkusně.

Vyrobte si poličku

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login