Architektura a design

Nepřehlédnutelné baterie podle vlastního přání: S AXOR MyEdition je můžete mít

Od   | 

Kolekci AXOR MyEdition jsme představili už před dvěma lety, letos na Designbloku bylo poprvé k vidění její potenciální rozšíření. Tentokrát je horní destička vyrobená z českého skla.

Horní skleněná deska může mít různé dekory, zdroj: Axor

„Konceptem chceme nabídnout našim zákazníkům možnost další individualizace v koupelně s využitím českého skla v kvalitě Optiwhite jako ušlechtilého a hygienického materiálu. Zároveň skleněnými plochami umíme poskytnout architektům a designérům novou platformu pro hru s interiérovým osvětlením. Petra a Larse jsme oslovili jako experty práce se sklem. Díky svým realizacím mají výborné kontakty na sklářské dílny v Severních Čechách, kde má sklářské řemeslo tradici již po několik století.“ říká Ladislav Grebec, jednatel Hansgrohe CS Brno.

 

AXOR MyEdition Glass Concept: Do koupelny se stěhuje kus české skleněné tradice

 

„Všeobecně můžeme říct, že náš design je inspirovaný starými technologiemi řezání skla pomocí řezů, které odrážejí světlo téměř ze všech úhlů. Tato hra světla a odrazů mu dodává vlastnosti diamantu. Na to jsme použili nejčistší a nejprůhlednější optické sklo bez jakékoliv barvy a bez bublin,” komentují designéři Peter Olah & Lars Kemper.

 

 

Kolekce AXOR MyEdition je nepřehlédnutelná

Za designem kolekce AXOR MyEdition stojí studio Phoenix Design se sídlem ve Stuttgartu. Zvláštní znamení: neutrální montážní destička, která umožňuje použít na baterii individuálně zvolený materiál. „Na konci vývoje pak stojí personalizovaný výrobek přinášející inspiraci,“ vysvětluje Andreas Diefenbach, hlavní partner studia Phoenix Design.

S podporou odborníků na materiál je důležitý vlastní názor a pohled zákazníka: „Vzpomínka na určité setkání, na náladu, zážitek, místo, po kterém toužíme, nás inspiruje k určitému materiálu, který nám zde toto místo připomíná. Tak se kus světa  materializuje ve vzhledu individuální baterie.“, říká Anke Sohn, vedoucí oddělení marketingu značky AXOR.

První baterie z kolekce MyEdition mají horní dekorativní desku ze dřeva


You must be logged in to post a comment Login