Inspirace

Nejsladší snění: 3 možnosti pro stylový spánek

Od   | 

Základem úspěšného dne je kvalitní spánek, o tom žádná. Aby se vám však usínalo a probouzelo ještě o trochu lépe, připravili jsme pro vás několik tipů, jak přivést váš spací koutek k dokonalosti, ať už se do postele choulíte doma, nebo na chalupě.

Ve venkovském stylu

Sezóna chataření a chalupaření je už v plném proudu a kde jinde byste si měli dobře odpočinout, než ve vašem víkendovém příbytku. Pokud žádný takový nevlastníte, nebojte se vnést trochu venkova do vašeho bytu. Po aktivním dni stráveném sekáním trávy, natíráním plotu nebo sportovním vyžitím jistě oceníte pohodlnou postel. A protože jste v přírodě, daleko od města, sáhněte také po přírodních materiálech. Postel z masivu třeba už na chalupě máte, a jestli ne, můžete si ji nechat vyrobit přímo od truhláře podle svého gusta.

 

Masivní posteli by neměl chybět hezký obleček, který bude samo sebou ladit s venkovským stylem. I tady myslete na materiál povlečení. Mělo by se vám v něm příjemně usínat, proto doporučujeme 100% bavlnu. Vzor necháme na vás, ale co říkáte tomuto?

Bavlněné povlečení Apolena, 100% bavlna

Žádná postel nesmí být ochuzená o noční stolek. Když trochu odbočíme do feng shui, u manželské postele by měl být z každé strany, aby byli oba partneři v rovnováze. S hledáním toho pravého kousku si nemusíte lámat hlavu, v jednoduchosti je přece největší krása. Samozřejmě materiál a barva by měly odpovídat rámu postele.

Udělejte si z ložnice starožitný přístav

Jste milovníky starožitného nábytku, patiny, kterou na něm zanechal čas, ale inklinujete i k venkovskému stylu? Pak vám jistě do oka padne tento rám postele, který bude dominantou celé místnosti. Můžete si ji nechat vyrobit na míru nebo se poohlédnout v některém z obchodů, a pokud trváte na patině, která je skutečná, můžete zkusit bazarový prodej.

Bílému, starožitnému provedení postele budou nejvíce slušet květinové vzory, které do ní spolu s nadýchanými peřinami dokonale zapadnou. A vám se bude krásně usínat, když přijdete po náročném dni z práce domů.

Povlečení na dvoulůžko, 70 % bavlna, 30 % polyester

Kompletně ustrojenou postel určitě doplňte elegantním nočním stolkem, který bude s jejím rámem tvořit sehraný tandem. Bílé provedení, ladné křivky a romantický kousek je na světě. Pak už si jen představte, jak se na tomto krásném místě začtete do napínavého románu.

Noční stolek s historizujícími tvary může být modernizován potiskem

Jednoduše industriál

Pokud dáváte přednost raději kovovým materiálům namísto přírodních, je pro vás industriální styl ten pravý. Navíc je stále v kurzu a jen tak se neomrzí. Kovový rám postele v černém provedení, které je pro tento styl typický, dodá vaší ložnici nadčasový vzhled.

Postel s ocelovým rámem

Pak už stačí jen kvalitní a pohodlná matrace s načechranými peřinami a přikrývkou, které nesmíte zapomenout patřičně povléct. Černobílá kombinace s originálním motivem novin do vašeho lože sedne perfektně!

Povlečení na dvojlůžko, 100% bavlna

Abyste si měli kam odložit aktuální vydání, sklenici s vodou nebo budík, nezapomeňte na odkládací noční stolek, který pozvedne celkový dojem z tohoto odpočinkového místa. Nebojte se kov kombinovat se dřevem, ať už s bílým nátěrem, nebo v klasickém přírodním provedení, které dokáže prostor příjemně zútulnit.

Noční stolek, kombinace kov/dřevo

Foto: IKEA, Bonami, Rodinné balení, Livit


You must be logged in to post a comment Login