Koupelny

Nejoblíbenější koupelnové styly: Co jim sluší a jak je dotáhnout k dokonalosti?

Od   | 

Proto, aby vzhled koupelny vynikl, je nutné dodržet její styl. Každý má několik pravidel, a budete-li je akceptovat, pak bude výsledek zaručeně skvělý. Přinášíme čtyři, které jsou v současné době trendy, a proto si zaslouží více pozornosti. Všimněte si, jaký skvělý náboj sem vnáší koupelnové prvky v elegantní černé.

Střízlivý styl

Je mnoho z nás, kteří si nepotrpí na okázalost a preferují v první řadě jednoduchost, funkčnost a praktičnost. Patříte mezi ně? Pak zaměřte pozornost například na kolekci umyvadel Yard. Na první pohled vás zaujme jejich subtilní tvar a až na ten druhý si všimnete šikovné odkládací plochy schované za mycím prostorem. Právě ta je oním praktickým prvkem, protože mýdlo, kartáček na zuby i pastu na ni odložíte, budou po ruce, ale nebudou na sebe poutat pozornost. Tu designéři cíleně soustředí na samotné umyvadlo. Aby byl výsledek dokonalý, doplňte umyvadlo elegantní černou baterií Espirit ES 014.20 BLM.

Odkládací plocha je umístěna pod hranou umyvadla, čímž jsou produkty vizuálně potlačeny, ale zároveň stále po ruce. Zdroj: RAVAK

Pánský styl

V ryze pánské koupelně by rozhodně neměl chybět sprchový kout. A pokud bude rám v černém provedení, pak je to jedině správně. Vhodné jsou třeba sprchové dveře Nexty NDOP2, u kterých vás zaručeně bude bavit způsob otevírání. Ten je velmi snadný a hladký, což je díky otočnému čepu z nerezové oceli zasazeném do kvalitního pouzdra. Díky němu odpadá riziko zadrhávání a případného křížení posuvného systému. Půdorysně kouty Nexty vycházejí vstříc jak koupelnám, které pracují s každým centimetrem a ocení zaoblenost čtvrtkruhu, tak koupelnám, které umožňují využít či vytvořit niku a pouze ji přepažit sprchovými dveřmi. Ze sprchových dveří a pevné skleněné stěny lze vytvořit i rohový sprchový kout. S koutem samozřejmě musí ladit i baterie, v tomto případě doporučujme sprchový sloup z kolekce 10° Free black.

V ryze pánské koupelně by neměl chybět sprchový kout s černým rámem. Zdroj: RAVAK

Minimalistický styl

Elegance, jednoduchost a originalita – to jsou synonyma pro tolik oblíbený minimalistický styl, kterému v posledních letech dominuje v koupelnovém světě černá. A protože vana zabírá větší prostor a až donedávna jsme byli zvyklí ji vídat převážně ve sterilní bílé, nyní je v nabídce i vana Freedom W black. Jak už název vypovídá, její čelní panel je černý, což dodává koupelně tajemný nádech. Design vany je navržen tak, aby působila jako solitérní, ale díky rovné straně je možné ji instalovat ke stěně. Tím vzniká i praktický odkládací prostor, zatímco vnitřní, zaoblená část vybízí k dokonalé relaxaci. Pokud si tuto krásku pořídíte do konce roku 2023, získáte na ni doživotní záruku.

Vana Freedom W black. Zdroj: RAVAK

Industriální styl

Pro industriální styl je signifikantní režné zdivo, vysoké stropy, beton a rozhodně takovému interiéru prospěje i černá. Ať už na svítidlech, bateriích, výrazným prvkem bude ale i sprchový kout s černým rámem. Vhodný je například sprchový kout Supernova SRV2-S + SRV2-S s posuvnými dveřmi. Kombinací různých rozměrů získáte čtvercovou nebo obdélníkovou variantu koutu. Způsob otevírání šetří centimetry, a tak je toto provedení vhodné i do menších místností. 

K industriálnímu stylu se černá rozhodně hodí. Zdroj: RAVAK

Venkovský styl

Máte v koupelně trámy, dřevěné okno a podlahu? I takovému prostoru rozhodně bude slušet sprchový kout s černým rámem. Vybrali jsme dveře Blix Slim BLSDP2. A proč? Mají skrytý ustavovací profil, díky kterému se přizpůsobí stavebním nerovnostem až o 28 mm (14 mm na každé straně). A tak už nebudete muset objednávat atypický výrobek, jsou-li vaše stěny trochu křivé. 

Jednoduchý sprchový kout nechá vyniknout trámům. Zdroj: RAVAK

 

Více informací na stránkách RAVAK

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login