Návštěvy bytů

Nejen vana v obývacím pokoji je na tomto bytě zajímavostí, ale i dispozice, barvy či nábytek z dílny

Od   | 

Když projdeme okolo historického bytového domu, málokoho by napadlo, že se tu může nacházet prostorný byt, plný světla a nechybí ani teráska. A už jen málokdo by uvěřil tomu, že v obývacím pokoji je vana připomínající bazének. Jenže my máme důkaz, že to tak doopravdy je.

Jádro slouží také jako prostor pro televizi. Zdroj: Gon Architects

Samo sebou, že to tak původně nevypadalo, to si jen mladý pár dopřál bydlení podle svých představ a s pomocí architektů nechal 121 m2 velký byt zrekonstruovat. Nosné zdi a původní jádro byly pilíři, které musely zůstat, a tak uprostřed bytu vznikl výrazný prvek (původní jádro), obložený dřevem. Kolem něj se pak odehrává vše ostatní.

 

 

Velkorysá vana v obýváku

Nejzajímavějším prvkem je jednoznačně vana, která byla zabudována přímo do obývacího pokoje, a navozuje tak nejnovější luxusní trendy. Přestože ve většině bytu jsou na podlaze dřevěné parkety, kolem vany byl prostor vymezen bílou dlažbou přecházející z podlahy na stěnu i samotnou vanu. V obývacím pokoji kromě vany najdeme také pohodlnou šedou sedačku, ale i houpací síť pro příjemnou relaxaci s knihou v ruce, nebo jen tak s pohledem na navazující terásku plnou zeleně. 

V houpací síti majitelé rádi relaxují. Zdroj: Gon Architects

Velmi zajímavě a prakticky jsou zde pojata také střešní okna, kterými byla osazena celá část sešikmeného prostoru. Během léta tak díky nim lze alespoň trochu vyvětrat, protože v podkrovních bytech dokáže být opravdu úmorné horko. Jen si představte tu romantiku ve vaně se skleničkou vína a pohledem na noční oblohu nad hlavou.

Vana v obývacím pokoji je opravdový unikát. Zdroj: Gon Architects

Z druhé strany jádra najdeme malou pracovnu, která je dokonale prosvětlená a útulná. Jednoduchý pracovní stůl pod oknem doplňuje tyrkysová židle, která v jinak bílém prostoru dokonale vyniká. Útulnost sem vnáší dřevěný obklad jádra, ale i dekorativní koberec v pastelově zelené barvě. Celou délku stěny navíc zaujala prostorná knihovna, kde majitelé najdou všechna svá nejoblíbenější díla. Všimněte si, že pro ni majitelé využili staré kovové regály, díky barevným obalům to však zaniká.

 

Dokonalá pohovka Buddie

 

Velmi elegantní je i kuchyně, ve které je jedna radost vařit. Situována je naproti obývacímu pokoji a díky francouzským dveřím se z ní dostaneme na malou terasu. Samotná linka musela být navrhnuta na míru, a to z důvodu atypicky sešikmeného stropu. Celá sestava se nese v matné bílé barvě a v jedné rovině. Přestože není příliš velká, kuchařským dovednostem mladé majitelky bohatě postačí. Do těsné blízkosti byl umístěn bílý jídelní stůl, který doplňují barevné židle. Přestože bílou kuchyni příjemně změkčuje dřevěná podlaha, barevný nábytek rozhodně nebyl na škodu. Hravost sem vnáší také modré osvětlení. 

Kuchyně se nese v čistě bílé barvě, kterou rozbíjí barevné doplňky. Zdroj: Gon Architects

Opravdu originální pojetí si zasloužila stěna u schodiště vedoucího ke vstupu do bytu. Celá zeď byla natřena sytě modrou barvou, doplňující originální nástěnné věšáky. Ostatní prostor byl ponechán v bílé barvě, aby modrá stěna maximálně vynikla. 

Už od vstupu je patrné, že byt navrhoval designér. Zdroj: Gon Architects

Z kuchyně se dostáváme na malou terasu, která je na maximum obklopena zelení. Díky tomu vytváří příjemný stín nejen během horkého léta. Pokud majitelé otevřou dokořán dveře kuchyně, opticky propojí vnitřek s terasou. Také tady je vidět, že ji zařizovali majitelé s veselou náturou. Prostorný stůl s patinou doplňují modrá pohodlná křesílka. A pokud zeleň přece jen nepohltí všechny sluneční paprsky, disponuje terasa také elektronickou roletou.

S důvtipem byla zařízena také terasa. Zdroj: Gon Architects

Zdroj: Gon Architects

Fotogalerie:

Jak jednoduše sladit domov?

 

 


You must be logged in to post a comment Login