Obývací pokoje

Nejčastější chyby, které děláme při výběru sedací soupravy

Od   | 

Každý z vás chce mít krásný domov, obývací pokoj nevyjímaje. Jedním ze způsobů, jak můžete vzhled domova ovlivnit, je vhodný výběr nábytku, kam beze sporu patří také sedací souprava. Abyste nelitovali neuvážené koupě, přinášíme vám seznam nejčastějších chyb, kterých se při výběru sedací soupravy dopouštíte. 

Chyba č. 1: Opravdu potřebujete úložné prostory?

Pokud nemáte úložných prostorů u sebe doma nazbyt, je pohovka s úložnými prostory téměř jasným řešením. Sice je nemůžete využít stejně jako u skříně, ale na uskladnění povlečení či peřin to stačí. Pokud však o úložné prostory nouzi nemáte, hledejte spíše pohovku bez nich. V případě, že tak neučiníte, nedoplatíte jen na design pohovky (u těch s úložnými prostory není tolik možností, jak si s designem pohrát), ale i na kvalitu konstrukce, která nebude pevná jako u pohovky bez těchto prostor.

Pokud budete mít pohovku s úložnými prostory nebo rozkládacím mechanismem, je možné, že konstrukce pohovky nebude dostatečně pevná. Proto si s výběrem nechejte raději poradit od odborníka.

 

Chyba č. 2: Je rozkládací pohovka nezbytná?

Jedním z hlavních důvodů, proč si kupujete pohovku, již lze rozkládat, jsou případné návštěvy. Chcete jim zajistit místo, kde se budou moci po dobu jejich návštěvy pohodlně vyspat. Zde je ale častý kámen úrazu – nejen, že pohovka není tak kvalitní, co se konstrukce týče, jako ta nerozložitelná. Navíc ve skutečnosti není většina z nich ani moc pohodlná. Co si místo toho pořídit kvalitní kousek s pevnou konstrukcí, kde se vyspí jeden člen vaší návštěvy a tomu druhému pořídit nafukovací matraci? Ta je totiž často pohodlnější než rozkládací pohovka.

NÁŠ TIP: Pokud chcete pohovku, která vás neomrzí ani po pár letech, vsázejte na kousky v jednoduchých liniích a tvarech, v obyčejnějších barvách a s pohodlným a hlubším sedákem. Oživit ji můžete různě barevnými dekorativními polštáři.

 

Chyba č. 3: Odmítáte doplňky k sedací soupravě

Spousta z vás dělá chybu, že odmítá nabídku prodejců v obchodech s nábytkem, když jim nabízejí doplňkovou výbavu k jejich budoucí soupravě. Spousta zákazníků těchto obchodů totiž ani neví, co to taková doplňková výbava k sedací soupravě je. Jedná se o nejrůznější technologické vychytávky, které vám mohou posezení na pohovce zpříjemnit, ale také vám mohou usnadnit práci. Pro představu – může se jednat třeba o vysouvací sedák, který zvětší plochu pro váš odpočinek, nebo o pohovku s modulem, kde bude zabudovaná zásuvka na elektřinu či USB. Díky tomu nebudete muset nabíjet svůj mobilní telefon dva metry od sebe.

Do pohovky se posaďte a zjistěte, jak se vám v ní sedí. Nevybírejte ji podle obrázku. Zdroj: Home Style

 

Chyba č. 4: Šetříte až příliš

I levnější pohovky mohou vypadat skvěle – spousta z vás si pak koupí raději tuto levnější variantu s vidinou, že ušetříte. To je ale chyba, protože právě na pohovce se šetřit nevyplatí. Po pár měsících si můžete všimnout dřeva, které pod sebou při sezení ucítíte (dost možná se i začne prohýbat), potahový materiál bude praskat nebo se prohýbat, konstrukce se začne propadat nebo vrzat. Zkrátka budete litovat toho, že jste se snažili šetřit. Kvalitní pohovka vás bude stát sice víc než ta levná, ale vydrží vám mnohem déle – zatímco budete kupovat víc levnějších kusů, vydržela by vám jedna dražší, takže ve výsledku budete na téměř stejné ceně.

NÁŠ TIP: Pokud budete pohovku využívat jen k posezení s návštěvou, může být pohovka tvrdší, volte raději rovnou linii. Na pravidelný odpočinek s rodinou se nemusíte bát ani pohovky do tvaru, zde vybírejte spíše měkčí a hlubší sedák.

 

Chyba č. 5: Kupujete první, co vás zaujme

Pokud nechcete kupovat novou pohovku každý rok, vyhýbejte se unáhleným nákupům, kdy vejdete do prvního obchodu s nábytkem, kde vyberete první hezčí kousek. Nesázejte zde pouze na design, ale i na kvalitu provedení. Když si dáte s výběrem na čas, případně si necháte poradit od odborníka či svých přátel (co se týče jejich zkušeností), možná narazíte na kousek, který vám vydrží i několik dlouhých let.

Pohovky z kůže či koženky vyžadují mnohem víc péče než pohovky s textilním povrchem. Zdroj: Lino design

Chyba č. 6 Rozměr vybíráte bez půdorysu

Líbí se vám vystavená sedací souprava a koupíte ji, ale nedojde vám, že showroom je čtyřikrát větší než váš obývák? Takže když ji přivezou, zjistíte, že se vám do pokoje nevejde, v lepším případě ji přeskakujete a stává se nepohodlným kouskem domácnosti. Jediné řešení, jak se vyhnout tomuto nešvaru je vzít s sebou půdorys místnosti s rozměry a sedačku do něj zakreslit. Jdou poblíž balkonové dveře? Půjde je otevírat? Je dostatečně velká ulička k jídelnímu stolu, do kuchyně… S tím vším by vám měli poradit v prodejně. Pokud tomu tak není, obraťte se raději jinam.

 

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login