Návštěvy bytů

Nedostupné bydlení vyřešili po svém: Teď se probouzejí uprostřed přírody

Od   | 

Vysoké ceny pozemků, stavebního materiálu a dokonce i nájmů představují velké problémy pro mladé páry a rodiny, a tím pádem tak nedostupnost jakéhokoliv bydlení. Velký boom proto zaznamenávají výrobci modulárních domků, které se dají pořídit za poměrně přijatelné ceny a jejich poptávka v poslední době opravdu roste. Modulární domky lze umístit téměř kamkoliv a rozhodně není nemožné probouzet se uprostřed přírody. Dnes se podíváme do jednoho takového, který si mladý pár pořídil právě kvůli stále nedostupnějšímu bydlení. Jeho zařízení je natolik pohodlné, že už si majitelé neumí představit žít jinak. 

Propojení obývací části s terasou a zahrádkou je hlavním plusem. Zdroj: Koto Design

Tento domek je zajímavý svým nepravidelným tvarem, ale také asymetrickou střechou, čímž uchvátí kolemjdoucí na první pohled. Dřevěným obložením domek zapadne ve městě, i v přírodě a vzhled dokonale podtrhují antracitová okna s atypickými zkosenými tvary, které domku dodávají neokoukaný a velmi originální vzhled. Majitelé si navíc nemohou vynachválit propojení obývací části se zahrádkou a malou terasou. Celý objekt je ukotven pomocí pylonů, díky kterým lze v případě potřeby domek přemístit jinam. Protože se ale majitelé zatím přesouvat nehodlají, vytvořili před domkem příjemnou zahrádku, na které kromě okrasných květin nechybí ani bylinky do kuchyně, jako je tymián, oregáno a levandule. 

Lampy pro industriální, venkovský či Provence styl…

 

Podíváme-li se na domek z jakékoliv strany, z každé je naprosto jiný. Designové zkosení a tvarování z něj dělají výjimečný a obdivuhodný objekt. Výrobci majitelům doporučili přesně danou orientaci domku při jeho umístění tak, aby dům poskytoval pohodlné bydlení i během horkých dnů. K tomu dopomáhá také dřevěné obložení, které má skvělé izolační vlastnosti nejen v zimě, ale i v létě. 

Kuchyně je rozčleněna do dvou stran. Zdroj: Koto Design

Vnitřek domku je zařízený minimalisticky, jednoduše a přesto velmi útulně. Interiér je rozdělen na obývací společenskou část a dále na ložnici s koupelnou. Tyto dvě části vzájemně propojuje kuchyně, která představuje střed domu. Kuchyně poskytuje vše, co majitelé při vaření potřebují. Nechybí zde varná deska, pečicí trouba, lednice, či digestoř. Situována je do dvou rovin, mezi kterými je ulička pro průchod. Přestože jsou komody i dřez s baterií v černé matné barvě, příjemný kontrast jim dodává bílá pracovní deska v lesklém provedení, která přechází až na stěnu mezi skříňkami. 

Kam pro vanu? Přeci do Ravaku!

 

Projdeme-li kuchyňskou uličkou, ocitáme se v ložnici, která je od zbytku domku oddělena běžnými dveřmi, které tak zaručují potřebné soukromí. Při pohledu na kuchyni jako celek si všímáme dostatečného úložného prostoru, který nabízí zároveň i otevřené poličky pro pokojové rostliny a dekoraci. Samozřejmostí je nábytek na míru, díky kterému je využitý sebemenší prostor na maximum. 

Černá barva kontrastuje s bílými plochami. Zdroj: Koto Design

Samotná obývací část není příliš velká, ale pro bezdětný pár je svou velikostí ideální. Prostorná, atypická okna do místnosti vnáší dostatek denního světla, o které rozhodně není nouze. To vše podtrhují světle zvolené barvy jak na stěnách, tak na nábytku. Z důvodu prostoru sem bylo umístěno pouze nejnutnější vybavení tak, aby při pohybu nevadilo a nepřekáželo. Dvoumístná šedá pohovka láká k posezení s výhledem ven, stejně jako jídelní stůl přímo u okna. Běžnou obývací stěnu nahradila nízká lavice s úložným prostorem, která poskytuje další prostor pro případnou návštěvu, ale hodit se může také jako místo pro dekoraci nebo oblíbené knihy. 

V obývacím pokoji najdeme dlouhou lavici, která rozšiřuje prostor pro sezení. Zdroj: Koto Design

Jídelní stůl ze dřeva doplňují masivní židle ve světlém dekoru a díky začlenění k lavici se zde mohou najíst klidně i čtyři strávníci. V případě příjemného počasí lze celé sezení vynést na malou terasu a posnídat tak pod širým nebem. Přestože je interiér zařízen jednoduše, nechybí tu ani dekorace, nápadité obrazy, textilie a pokojová zeleň. 

Jak dekoracemi okořenit domov?

 

Také z ložnice majitelů číší pohoda hned při vstupu. Bílé stěny i rám postele doplňují obrazy, dekorativní kusové koberečky kolem postele, ale i dřevěný žebřík jako odkládací místo. Kromě šatní skříně v ložnici najdeme úložný prostor také pod postelí, kterou tak majitelé vybírali úmyslně. Světlost místnosti pomyslně rozbíjí a odlišuje prkenná podlaha se světle šedým dekorem dřeva, který sjednocuje celý interiér. 

Důležitá byla postel s úložným prostorem. Zdroj: Koto Design

Příjemná je i samotná koupelna, kterou však limitoval prostor. Místo vany tak k hygieně postačí celkem prostorný sprchový kout. A pro pohodlný úklid sem majitelé vybrali zavěšenou umyvadlovou skříňku s posazeným kulatým umyvadlem, vedle které najdeme i toaletu. Bílou místnost příjemně doplňuje černé svítidlo nad zrcadlem i umyvadlová baterie a držáky na ručníky. 

Koupelna sice není příliš velká, ale vešel se sem sprchový kout, toaleta i umyvadlová skříňka. Zdroj: Koto Design

Zdroj: Koto Design

Fotogalerie:

 

Jak se na jaře připravit na zahradu?

 

 


You must be logged in to post a comment Login