Návštěvy bytů

Na návštěvě v moderní kuchyni, která se stala ozdobou rodinného domku

Od   | 

V rámci realizace rodinného domku se mladá rodina rozhodla zaměřit primárně na kuchyni. A protože se jedná o celkem prostornou místnost, bylo důležité kuchyni dobře proporčně navrhnout. Ve výsledku splňuje vysněný tvar i provedení, po kterém rodina tolik toužila. 

Prostorná kuchyně do tvaru písmene L upoutá pozornost především zajímavou barevnou kombinací, kterou se stala matně bílá barva, pískově šedá a imitace dřeva v dekoru tmavého slatinného dubu. „Šmrnc“ této kuchyni dodává betonová stěrka aplikovaná mezi horní a spodní skříňky. Stěrka byla za pracovní desky kuchyně volena nejen z estetického důvodu, ale především kvůli své praktičnosti. Díky dispozici místnosti mohl být do kuchyně umístěn i ostrůvek, na který jednoduše navazuje barový pult. Proto zde může návštěva, ale i celé rodina trávit čas pospolu, zatímco hospodyňka připravuje pokrmy. Prostor tak slouží nejen pro vaření, ale i pro setkávání a dopomáhá k té pravé domácí atmosféře. Kombinace barev v kuchyni je nejen zajímavá, ale také promyšleně rozložená. Tmavá imitace dřeva je použita na ostrůvku a na vysokých skříních, které slouží jako praktický úložný prostor, na které zároveň navazuje panel, do kterého byly pod sebe umístěny mikrovlnná a klasická trouba. Toto umístění je velmi praktické a ocení jej každá milovnice vaření a pečení. 

Kuchyně v přirozených tónech vypadá skvěle

Opomenout nesmíme ani skvěle řešené osvětlení, které je tvořeno pomocí zabudovaných lišt ve stropě a designového osvětlení, které bylo zavěšeno nad kuchyňský ostrůvek. Tyto lampy jsou nejen zpestřením celé místnosti, zároveň ale v podvečerních hodinách zahalují místnost do jemného a intimního světla, aby obyvatelé domu mohli nerušeně odpočívat. Místnost je také skvěle prosvětlena nejen díky dvěma úzkým oknům, které tvoří záda kuchyně, ale především díky francouzským oknům. V moderní kuchyni nesmí samozřejmě chybět ani výkonný odsavač par, který svou černou barvou na betonové stěrce doslova září .

A protože je kuchyně spojena s jídelnou, byl do dostatečně velkého prostoru umístěn dlouhý jídelní stůl, ke kterému se hravě vejde osm osob. Prostor volně navazuje na kuchyni a ani tady nechybí široká okna lemující celou délku místnosti. Nad jídelní stůl majitelé zvolili tři stylová osvětlení se stříbrným prvkem. Nejen díky oknům je místnost takto prosvětlena. K provzdušněnému prostoru dopomohla i světlá podlaha v dekoru dřeva, bíle vymalované stěny a závěsy jemné krémové barvy.

Jídelna byla vytvořena v širší části místnosti

Realizace a foto: DEHO design your home

 

Kde nejen takovou kuchyni pořídit?


You must be logged in to post a comment Login