Kuchyně

Na návštěvě v kuchyni s retro detaily, které pohladí oko i duši

Od   | 

Realizací tohoto bytu se stala malá, ale velmi příjemná kuchyně. Majitelé si kuchyni vysnili už dříve, ale absolutně nevěděli jak nebo kde začít. Jejich velmi blízký vztah k retro stylu byl zde naplno využit, a proto se celá kuchyně nese právě v tomto duchu. 

Hlavním cílem bylo kuchyni rozložit a sladit podle autentického obložení reálných cihel po celé délce jedné stěny, na kterou ale navazovaly i jednotlivé prvky vedlejšího obývacího pokoje. Kuchyně do tvaru  písmene U je sice malá, ale na druhou stranu se může pyšnit nejen dostatečnou pracovní plochou pro přípravu pokrmů, ale také velkým oknem, díky kterému je místnost skvěle prosluněna. Opomenout nesmíme ani vinylovou podlahu v dřevěném dekoru, kterou bychom od opravdového dřeva na první pohled rozpoznali jen těžko. Horní i dolní skříňky kuchyně jsou v lesklé vanilkové barvě spolu s úchytkami v podobě prohlubní. Vanilková barva je v kuchyni užita nejen díky pěknému vzhledu, ale také proto, že se do retro stylu skvěle hodí. Kontrast zde představuje pracovní deska v imitaci světlého dřeva, která je použita i jako boční zakončení kuchyňské linky, čímž vytváří krásný a jednotný designový prvek.

Na část cihlové stěny byla nainstalována průhledná skleněná deska, která slouží jako ochrana během vaření. Nejzajímavější dominantou této místnosti se stala vanilková lednice v americkém retro stylu, která celé kuchyni dodává ten pravý šmrnc, a která je umístěna na kraji kuchyně. Moderní funkce kuchyně zajišťuje i mikrovlnná trouba, která je zabudovaná v jedné z horních skříněk, a tak jednoduše v celém prostoru splyne a majitelé se nemusejí nikam sklánět ani ohýbat. Kromě hlavní cihlové stěny byly ostatní ponechány čistě bílé, aby místnost nepůsobila tmavě, ale také aby stěny vzájemně kontrastovaly. Pracovní plochu stačilo dozdobit vázou s čerstvými květinami, na okno pověsit čistě bílou záclonu a na parapet umístit květináče s bylinkami, které v kuchyni ocení každá hospodyňka.

Fotogalerie:

Realizace a foto: DEHO design your home

Kde nejen takovou kuchyni pořídit?


You must be logged in to post a comment Login