Kuchyně

Na návštěvě v kuchyni s mnohotvárným ostrůvkem

Od   | 

Prostorné přízemí rodinného domu se dvěma výškovými úrovněmi podhledů vyčlenili majitelé pro kuchyň s jídelnou. Jedním z hlavních požadavků bylo použití přírodních materiálů a jejich skloubení s moderními prvky do velkoryse řešeného celku.

Zadní strana ostrůvku je pohledová z přilehlé haly a chrání intimitu kuchyňské části. V prosklených a prosvětlených skříňkách je vystavený stylový porcelán

Pro návrháře ateliéru Age Interier nešlo o snadný úkol. Museli totiž najít materiály, které by vhodně doplnily dřevo, jež už bylo v interiéru použito. Identické dekory se jim podařilo stanovit až po vyloučení přibližně dvou set vzorů. Velkou výzvou byla i samotná realizace. Majitelé totiž měli o kuchyni s jídelnou velmi jasnou představu se speciálními požadavky, které vyžadovaly atypická řešení.

V ostrůvku je varné a mycí centrum i úložné prostory. Ve druhé výškové úrovni je úzká polička, která slouží na odkládání často používaných předmětů

Už při vstupu do kuchyně upoutá návštěvníka několik výrazných prvků. Stěna u čela jídelního stolu mezi dvěma francouzskými okny je obložená vápencem, jehož světlé zbarvení příjemně doplňují tmavé dřevěné rámy oken a dveří. Nad masivním jídelním stolem s deseti židlemi je kónicky tvarovaný strop obložený světlým dřevem, v jehož špičce je zavěšené originální svítidlo.

Nad robustním jídelním stolem s deseti židlemi je kónicky tvarovaný stop obložený světlým dřevem. Pozornost zaujme i originální svítidlo zavěšené ve špičce podhledu

Jídelní část orientovaná na jih je prosvětlená okny ze tří stran. Centrem kuchyňské části je velký, atypicky řešený ostrůvek. Hlavní úložné prostory jsou v kuchyňských linkách podél stěn. Na přání paní domu tu jsou za roletkami schované malé spotřebiče, které lze jednoduše bez přenášení používat.

V kuchyňské lince mezi dvěma okny jsou hlavní úložné prostory. Za roletkami jsou ukryté malé spotřebiče

Důležitým kusem kuchyňského nábytku je multifunkční ostrůvek, ve kterém je mycí i varné centrum a velká pracovní plocha. Nezvyklý je jeho rozměr, ale také tvar a uspořádání. Majitelka si přála tři výškové úrovně, které používá při vaření na odkládání nejpoužívanějších předmětů a surovin. V přední části ostrůvku je zabudovaná myčka, trouba  plnovýsuvné zásuvky. Zadní strana, která je pohledová z přilehlé haly, chrání intimitu kuchyňské části.

Skříňky jsou navržené až ke stropu., takže poskytují dostatek úložného prostoru. Výsuvná odkládací deska pro pohodlné odkládání potravin z chladničky a mrazničky

S tmavým odstínem dubu použitým na ostrůvků, rámech dveří a oken příjemně ladí světlý odstín kuchyňské linky a pracovní desky se dřezem z corianu. Moderně řešenou kuchyň s citlivě volenými venkovskými prvky příjemně zatepluje velkoformátová béžová dlažba.

Pracovní deska a dřez jsou z corianu

Vzhledem k početné domácnosti je jídelní stůl rozkládací

Světlo je vyrobeno podle návrhu majitelů


You must be logged in to post a comment Login