Rady a tipy

Naučte se správně používat vzory. Rozzáříte jimi interiér

Od   | 

Většina z nás chce čas od času obměnit celkový styl domova. Místo nakupování zbytečností, na které se stejně bude po čase jen prášit, zkuste raději interiér pozměnit trochu jinak. Naučte se kombinovat a používat vzory, díky nimž dostane interiér naprosto jiný šmrnc. 

Kombinace vzorů není zas až taková věda. S trochou snahy lze vytvořit doma originální a neokoukaný vzhled, který nikoho nenechá na pochybách, že tu bydlí člověk s vytříbeným vkusem.

Správně zvolené vzory promění interiér k nepoznání.

Jaký styl preferujete?

V prvním kroku je důležité si uvědomit, jakého stylu chceme pomocí vzorů dosáhnout. Bude se jednat o moderní pojetí, boho styl, minimalismus, nebo si chcete připomenou retro časy díky puntíkům? Od toho všeho se odvíjí to, jak bude interiér ve výsledku vypadat. Tak jako se každoročně mění nejnovější trendy v oblékání, totéž platí i pro vzory. A že jeden rok jsou právě v módě puntíky a druhý rok geometrické vzory? Nevadí! Jde především o váš vkus a také o to, co vás doma zahřeje u srdce nejvíce. Rozhodněte, do jakého stylu chcete ladit celý interiér, a až podle toho vybírejte typ vzoru, který bude dominovat domovu. Od toho se totiž bude odvíjet i výběr nábytku, podlahové krytiny a ostatního vybavení. 

Puntíky, či geometrické vzory? Záleží na vašem vkusu.

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete rozhodnout, jaký styl chcete v interiéru aplikovat, pak se zamyslete, co máte nejraději. Je to například příroda? Nebojte se tuto zálibu zanést i k vám domů například v podobě listů, nebo kvítků. Milujete pruhy? Pak směle do nich! Totéž platí i pro geometrické vzory, puntíky či jiné vzory. Při výběru se však omezte pouze na jeden vzor, který v interiéru použijeme. Kombinací listů a proužků moc pěkného vzhledu asi nedocílíme. Vzor můžete použít elegantně na jednu stěnu pomocí tapety, nebo si pořídit polštáře, závěsy či deky s tímto vybraným prvkem. Nebojte se pořídit například i tématické talíře a hrníčky. 

Pokud jste milovníci přírody, pak vsaďte na vzor listů.

Barevná paleta pomůže

Budete-li se držet barevné palety, můžete pomocí vzorů vytvořit i dojem hloubky v interiéru. Zkuste si představit, jak by váš vybraný vzor vypadal s kontrastní barvou. Skvělým příkladem je kombinace bílé a černé barvy. Dokonalého efektu lze docílit i výběrem jedné hlavní barvy, která se kombinuje v různých tónech, odstínech i sytosti.  

Využijte barevnou paletu a vsaďte na jednu barvu v několika odstínech.

Se vzory to nepřehánějte

I sebemenší vzor dovede domov proměnit k nepoznání, a proto ho není nutné hned aplikovat na každou věc. Pokud ho použijeme například na stěně pomocí tapety, pak už jej není potřeba přidávat na další velké plochy, ale bohatě postačí jako dekorace na polštáři, nebo jiných textiliích. Vzor by měl domov oživit a dodat mu určitou originalitu, a nikoliv s ním přeplácat celý byt. Jak by na vás působil prostor, ve kterém jsou všude například proužky? Oblíbený vzor vždy aplikujte opravdu s rozumem.  

Vzory a jejich použití vždy aplikujte s rozumem.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login