Inspirace

Nalaďte se na podzim a vyzdobte si domov barevnou dekorací

Od   | 

Sluníčko začíná ztrácet svou sílu a dny se pomalu krátí. Vyšperkujte si domov barevnou podzimní dekoraci, se kterou navíc mohou pomoct i děti. Zpříjemní interiér a zároveň vám prozáří nadcházející dny. Stačí barevné listy, dýně a klacíky a originální atmosféra je na světě.

Podzim vůbec nemusí být smutný, naopak. Zdroj: Pinterest

Dekorace na stůl

V převážné většině upínáme zrak nejen my, ale i návštěva na jídelní nebo konferenční stůl. Právě ten tedy vybízí k zajímavé dekoraci. Máte-li místo nazbyt, můžete takto vyzdobit i komodu. Vyrazte na příjemnou procházku do lesa a nasbírejte ty nejbarevnější listy, které najdete. Do aranžmá můžete zakomponovat také kaštany, žaludy nebo šípky. A pokud nemáte čas nebo chuť si vše potřebné nasbírat, navštivte  nejbližší hobby market, ve kterém toho budou mít jistě více než dost.  K ruce si vezměte mísu nebo dřevěnou nádobu, kterou libovolně ozdobte listím, světýlky na baterky, sušenými květy a přidat můžete i pár malých dýní. Místo světýlek můžete zvolit také jednoduché svíčky, a vytvořit tak příjemný svícen. 

I na stůl patří podzimní dekorace. Zdroj: Pinterest

Dýňové svíčky

Příjemné atmosféry můžeme také docílit díky svícnu z dýně. Jeho výroba není složitá. K ruce si stačí vzít pár malých dýní, ze kterých odkrojíme vrchní část. Dýni musíme vydlabat a nechat 1 – 2 dny trochu vyschnout. Poté stačí do vydlabané dýně umístit knot a zalít rozpuštěným voskem – ideálně čistě bílým. Pokud chceme, aby knoty byly rovné a držely pozici uprostřed, je nutné je přivázat ke kousku špejle, kterou následně položíme na vrchní část svíčky. Pro lepší efekt použijte na vosk třpytky a svíčky z dýně rozmístěte po celém bytě.

Svíčky z dýně vytvoří romantickou atmosféru. Zdroj: Pinterest

Svícny ze sklenic

Ze zavařovacích sklenic můžete vytvořit svícny, do kterých budete doplňovat pouze čajové svíčky. Na sklenice stačí libovolně nalepit barevné listy tak, aby zakrývaly celou sklenici a nikde nezůstal volný kousek. Hořejší část můžete vylepšit jednoduchou mašlí z provázku.

Zavařovací sklenice mohou posloužit jako svícny. Zdroj: Pinterest

Barevné žaludy

Nudí vás klasické žaludy jako doplněk k dekoraci? Pak vezměte k ruce nejrůznější barvičky, třpytky a štětce a jednoduše je přemalujte podle svých představ. Nasypat je můžete do misky jako jednoduchou dekoraci, nebo s nimi dozdobit jiná aranžmá.

Nabarvené žaludy jsou originální. Zdroj: Pinterest

Dekorace z klubka vlny

Originální a nízkonákladové dýně můžete vytvořit také pomocí vlny. Klubko vlny pokud možno v oranžové barvě namotáme dokola na čtyři prsty – záleží, jak chceme mít dýně velké. Dýni uprostřed stáhneme vlnou tak, aby vytvořila požadovaný tvar. Takto vytvořené dýně můžeme umístit na komody, nebo je zavěsit na provázek například na okno.

Vytvořte si s dětmi dýně z vlny. Zdroj: Pinterest

K příborům

Čekáte návštěvu, nebo jen plánujete slavnostnější oběd? Pak zkuste ozdobit příbory a přivažte k nim například barevné listy, šípky nebo sušené květy.

I příbory lze příjemně dozdobit, Zdroj: Pinterest

Prostírání z listů

Nechcete klasické prostírání? Pak na podzim vyzkoušejte něco jiného. Listy usušte v zatěžkaných knihách a následně je poslepujte do kruhu nebo do jiného, libovolného tvaru. Umístit je můžete klasicky pod talíř, nebo s nimi vyzdobit slavnostně prostřený stůl. Počítejte s tím, že takto vytvořené prostírání nevydrží věčně.

Prostírání z listů bude obdivovat každý. Zdroj: Pinterest

Barevná miska z listů

S trochou snahy lze vytvořit také originální misku z listů, která hraje všemi barvami. Připravte si staré noviny, misku, lepidlo, štětec a neusušené listy, které jste nasbírali. Misku otočte dnem vzhůru a začněte s prací. Na listy postupně naneste lepidlo a lepte je přes sebe na misku. Poté nechte listy na misce zaschnout alespoň 24 hodin a opatrně je začněte oddělovat od misky tak, aby se nepotrhaly. Do této dekorace z listů umístěte například ovoce.

Vytvořte si originální misku z listů. Zdroj: Pinterest

Místo lapače snů podzimní doplněk

Co si ale vytvořit originální lapač snů z podzimních barevných listů? Na vrchní část tohoto doplňku se hodí tenké, dřevěné větvičky, díky kterým pomocí provázku vytvoříme kruh jako základ. Pro tuto dekoraci je vhodné volit menší listy, které libovolně upevňujeme na tenké nitky. Nitky poté uvazujeme na již vytvořenou dřevěnou konstrukci a zavěsíme do ložnice, nebo kamkoliv jinam.

Místo lapače snů podzimní dekorace. Zdroj: Pinterest

I kuchyně si zaslouží pozornost

Také kuchyňské potřeby můžeme ladit podzimně. Na trhu běžně koupíte například nádobí s motivem listů, nebo dýní. Doplnit jej můžete tematickými nádobkami, dýněmi či jinými doplňky, jako jsou větvičky nebo šišky. Pokud si potrpíte na detailech, pak se také můžete poohlédnout po podzimních utěrkách či jiných vychytávkách. 

Také nádobí můžete ladit podzimně. Zdroj: Pinterest

V jednoduchosti je krása

Pokud se vám zkrátka s žádnou dekorací nechce zaobírat, pak není nic jednoduššího, než si práci usnadnit. Naaranžujte například květiny do vázy na prostorný stůl a obložte jej malými dýněmi. I takto lze vytvořit podzimní dekoraci rychle a snadno. 

Dekoraci vyřešíte i jednoduše. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login