Kuchyně

Nadčasová kuchyň, která se nikdy neomrzí

Od   | 

Kuchyň jen tak často neobměňujeme a vybíráme ji s tím, že nám musí vydržet klidně i dvě desítky let. Jak však vybrat takovou, která nás bude stále bavit? Rada je jednoduchá: pořiďte si bílou kuchyň.

Pro vyznavače minimalismu

Když máte naprosto minimalistický interiér, který je strohý a třeba i chladně působící, hyper moderní bílá sestava bude trefou do černého. Nijak sice neohromí, ale splní požadavek sterilního minimalismu, který dá vyniknout jiným designovým prvkům v bytě. Kuchyň tady bude fungovat jako nerušivá a čistě pracovní místnost. Pokud budete chtít, aby přece jenom něčím zaujala, doplňte ji třeba varným ostrůvkem s pěknou vysokou baterií a nad ostrůvek umístěte designový lustrový odsavač.

K minimalistickému vzhledu kuchyně přispívají i úchytky integrované do hrany dvířek, zdroj: Siko

Oživujícím prvkem v bílé kuchyni je členění na ostrůvek a černé plochy, zdroj: Gorenje

Holka pro všechny příležitosti

Bílá sestava se bude hodit i tam, kde máte interiér bytu laděný do jakéhokoli stylu, neboť díky neutrálnosti bílé barvy se sladí se vším. Šmrnc jí můžete dodat zajímavými úchytkami a doplňky. Celistvou bílou plochu „rozbijí“ i spotřebiče. K oživení pomůže i členění nábytku v prostoru, prosklení skříněk a obklad zdi za pracovní deskou. Tady můžete být originální a kuchyň ozvláštnit grafosklem s motivem. Další rozměr získá kuchyň díky osvětlení. Kromě standardního nasvícení pracovní desky lze použít LED pásky k nasvícení polic a skříněk. V bílé kuchyni pěkně vyniknou malé barevné spotřebiče, třeba i z některé z populárních retro kolekcí šedesátých let.

Celistvou bílou masu dvířek člení tyčové úchytky, zdroj: IKEA

V bílé barvě vypadá velmi pěkně i kuchyň pojatá ve venkovském stylu, zdroj: IKEA

Ideální ke kombinacím

Pokud chcete bílou, ale přece jen byste ji rádi úplně prvoplánově něčím oživili, nebojte se vybrat sestavu, která kombinuje bílé skříňky s barevnými. Je však dobré ponechat bílý základ, který bude převažovat, a doplnit ho třeba jen barevnými horními skříňkami, nebo jen část z nich zvolit v barvě. Hezky vypadají otevřené barevné police zakomponované do sestavy. Velmi oblíbená a slušivá je kombinace s dekorem dřeva. Opět platí dobrého pomálu, takže i tady ponechte větší část kuchyně bílou. Jemnější a přirozenější bude sladění se světlými odstíny dřeva.  

Bílá je velmi decentně kombinována se světle šedou použitou na horních skříňkách, zdroj: JN Interiér

Oblíbenou kombinací je také bílá barva a dekor dřeva, zdroj: Jena nábytek

Lesk jako blesk

Máte-li zrovna malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří se o kuchyň rádi „otírají“, ani tady se nemusíte obávat, že by vaše kuchyň byla za chvíli „černá“. Přední plochy už se vyrábějí z tak dokonalých materiálů, že vám k údržbě většinou stačí hadřík a vlažná doba s roztokem saponátu. Samozřejmostí je pravidelný úklid.

Lesklé plochy odrážejí okolní předměty a tím zvětšují prostor, zdroj: Siko

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login