Inspirace

Nábytek, který ušetří místo, najde uplatnění i ve velkém bytě

Od   | 

Místa není nikdy nazbyt, ať už máme rodinný dům, nebo malý byt. Dříve nebo později všude bojujeme o úložný prostor. A přitom stačí celkem málo. Už na začátku zvolit nábytek, který ušetří místo.

Výrobci  na tuto potřebu reagují, a na trhu tak můžeme vybírat ze široké škály multifunkčního nábytku, který ušetří potřebné místo v interiéru.

Praktický nábytek ušetří spoustu místa i ve velkém bytě.

Skládací stoly a židle

Skládací nábytek ušetří hodně místa a zároveň poskytne absolutní komfort. Pokud nemáte dostatečný prostor na velký stůl, pak je rozkládací řešení ideální. Stůl zůstane pro běžný den a stravování složený tak, že se k němu vejdou maximálně čtyři lidi. Během početné návštěvy stůl pak jednoduše rozložíme. Při výběru je důležité dbát i na typ sklápění. Zvolit můžete stůl, u kterého se sklopí jen část desky, kterou pak prakticky přisuneme ke zdi a nikdo si ničeho nevšimne. Druhým typem je stůl, který disponuje zasouvatelnými deskami, díky kterým stůl prakticky zmenšíme.

Praktickým řešením je i nástěnná police se sklápěcí deskou a rámem, který zároveň slouží jako podnoží, zdroj: Tchibo

Ke sklopným stolům se hodí také skládací židle, které se nabízejí v široké škále provedení a některé kousky jsou opravdu designové. Stohovatelné židle navíc můžete stavět na sebe, takže nepřekáží. Dle potřeby a při větším počtu návštěvníků je možné tyto židle jednoduše vyndat a rozložit kolem stolu. 

Rozložitelné stoly ušetří místo a pojmou velkou návštěvu.
Zdroj: Casamoderna

Nezapomeňte jednou za čas celý byt projít a nepotřebné věci, na které se jen práší, jednoduše vyhodit. Každý z nás doma má takové poklady, které už nikdy nevyužije, ale stále zabírají místo.

Úsporné postele

Pokud nemáte prostor na lůžko, zvolte jeden ze skrytých typů. Například lůžko skryté ve skříni. Přes den postel vypadá jako normální skříň a večer se jednoduše sklopí, čímž získáme lůžko, na němž se pohodlně spí. Další volbou je rozkládací lůžko, které se těší velké oblibě nejen v ložnici, ale i dětském pokoji. Z jednolůžkové postele jednoduše vysunete další lůžko, díky čemuž získáte v pokoji mnohem více místa. V dětském pokoji má využití díky zvětšené hrací ploše, kterou ocení každé dítě. Při výběru výsuvné postele je třeba zkontrolovat, zda má výsuvné lůžko kvalitní rošt i matraci. Mimo to je důležité, aby byla manipulace s výsuvným lůžkem snadná. 

Hitem je skříň s výklopnou postelí. Zdroj: Multimo

Rozkládací sedačky

Rozkládací sedačky jsou skvělým řešením například do garsonek, kde zároveň slouží pro přespání. Zde je však potřeba, aby byla sedačka kvalitní nejen na sezení, ale i pro spánek. Při koupi se zaměřte především na kvalitu matrace, která je pro každodenní spaní opravdu důležitá. Pokud sedačka disponuje vloženou matrací, je důležité ji jednou za čas úplně vyměnit. Vložená matrace se z pohovky buď jednoduše vysune, nebo přímo vyklopí.

Ze sedačky lze hravě vytvořit lůžko pro občasné i denní přespávání. Zdroj: Clei

Rozkládací sedací souprava s vloženým lůžkem. Zdroj: Natuzzi Italia

Pořiďte si vestavěné skříně

A kam se všemi nadbytečnými věcmi? Pořiďte si vestavěné skříně, které nezaberou tolik prostoru a nenarušují vzhled místnosti. Do vestavěných skříní můžeme umístit sezónní oblečení, ale i věci pro každodenní potřebu. Skvěle se s nimi dají vyplnit nevyužitá místa, jako je prostor pod schody, nika apod.

Vestavěné skříně se hodí i do atypických prostor.
Zdroj: Hanák nábytek

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login