Koupelny

Když se spojí krásné s ještě krásnějším

Od   | 

Řemeslo má zlaté dno, a když to řemeslo dělají zlaté české a německé ručičky, nutně z toho musí vzniknout něco krásného a kvalitního. Na spolupráci se domluvila česká firma Gravelli s německým Dornbrachtem a zde je výsledek.

Když mladí a šikovní „kluci“ z Gravelli začali odlévat první věci z betonu, netušili, že za pár let jim nebudou stačit dvě výrobní haly. A už vůbec je nenapadlo, že by jejich originální betonová umyvadla mohly zdobit luxusní baterie prestižní značky Dornbracht.

Betonové umyvadlo, které vypadá průmyslově, může velmi efektně ozdobit baterie Mem s luxusním povrchem, zdroj: Dornbracht a Gravelli

Myšlenka na spolupráci se zrodila v hlavě Katje Kramárové, která v Česku zastupuje německou značku Dornbracht vyrábějící baterie. Napadlo ji, že by netradiční spojení naturálního a syrového betonu spolu s industriálně i luxusně působícími bateriemi mohla vzniknout jedinečná kombinace pro moderní interiéry.

Do betonu dává společnost Gravelli speciální vlákna, která dělají beton elastičtější, zdroj Dornbracht a Gravelli

Dornbracht při své tvorbě sází na dokonalé návrhy světových designérů. Letos k tomu přidal nové povrchy, které se vyznačují tmavými, hedvábně matnými tóny a jemným nátěrem. Působí příjemně, měkce a zemitě a ztělesňují přitom přirozenost a útulnost. Zdůrazňují zároveň archaické i moderní prvky koupelny. Barva totiž představuje vedle designu další kreativní dimenzi. Povrchy vyvinuté společností Dornbracht podněcují, inspirují a vytváří tvůrčí svobodu. Kvalita povrchů je výsledkem kombinace technologického know-how, výjimečné ruční práce, použití nejkvalitnějších materiálů a nekompromisní kontroly kvality. V nové barevné kolekci uplatňuje společnost Dornbracht vysokou úroveň znalosti povrchů a využívá vlastní výrobní proces přípravy úprav povrchů. Důraz je přitom kladen na pořadí jednotlivých kroků při zpracování i na jedinečnou metodu matování. Výsledek jsou nové povrchy – tmavá platina matná, tmavý bronz matný a tmavá mosaz matná, které se vyznačují nepřekonatelnou hloubkou a intenzitou.      

Výjimečné umyvadlo musí doplňovat výjimečná baterie, zdroj Dornbracht a Gravelli

Do industriálních prostor se bude hodit kombinace betonového umyvadla a růžicové baterie Tara Black Matt v černé barvě, zdroj Dornbracht a Gravelli

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login