Technika v domácnosti

Nabíjení elektromobilu zdarma? S Wallbox od Viessmann je to hračka

Od   | 

Stoupající ceny pohonných hmot dohání spoustu lidí k uvažování nad elektromobilem. K němu budete však potřebovat nabíječku. A my pro vás dnes máme tip na jednu z nich – a dokonce i s možností, jak dosáhnout na dotaci (v případě kombinace s fotovoltaikou).

Dobíjwecí stanici můžete instalovat do garáže, nebo rovnou na pozemek. Nepotřebuje ani stříšku. Zdroj: Viessmann

Jak na výběr nabíječky pro elektromobil?

Co je Viessmann Wallbox a jaké jsou jeho výhody? Jedná se o bezpečný způsob nabíjení, současně je určeno pro všechny typy elektromobilů, velkou výhodou je možnost kombinace s fotovoltaikou. Prakticky to znamená, že byste svůj elektromobil nabíjeli zdarma ze solární energie – vzhledem k současné ekonomice je to velmi praktické řešení.

Můžete nabíjet také ze standardní sítě, třeba při využití nočního proudu, který je levnější.

Nabíječka na elektromobil a dotace

Na fotovoltaické systémy se vztahují dotační programy, jak je to u nabíječek na elektromobil? V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám může zákazník čerpat až 50 procent uznatelných nákladů při pořízení Wallboxu. Tato částka však není maximální možná výše, na kterou můžete dosáhnout. V tuto chvíli je možné získat i kombinační bonus 10 tisíc korun v případě, že si pořídíte fotovoltaický systém.

Wallbox existuje i ve variantě pro dvě auta. Zdroj: Viessmann

S jakými náklady byste měli počítat?

Náklady si můžete spočítat velmi jednoduše. Vezmete si celkové uznatelné náklady na dotaci, to může být v případě Wallboxu až 40 tisíc, z toho tvoří dotaci 50 procent, to znamená 20 tisíc. V případě žádosti o fotovoltaický systém získáte kombinační bonus 10 tisíc – to znamená náklady na pořízení jednoho Wallboxu 10 tisíc.

Jak Wallbox správně vybrat?

Pro výběr vhodného Wallboxu je vhodné se zaměřit na parametry, jako jsou výkon, design, umístění, jednoduchost instalace či záruka. Výkon se určuje podle aktuálního jištění či elektroinstalaci v domě. To znamená nabíjecí Wallbox lze výkonově upravit tak, aby bylo vše v pořádku.

V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám může zákazník čerpat až 50 procent uznatelných nákladů při pořízení Wallboxu. Zdroj: Viessmann

A co když nemáte garáž?

Garáž je prvním místem, které člověka k umístění Wallboxu napadne. Co když ji ale nemáte? Wallboxy jsou dimenzovány na to, aby mohly být umístěny i ve venkovních prostorách. A to umístěním na zeď nebo dodatečný sloupek. Tento prostor nemusí být nijak zastřešen.

V případě, že si pořídíte Wallbox se dvěma nabíjecími body, můžete nabíjet klidně i dva elektromobily současně. Ačkoliv je instalace Wallboxu jednoduchá, je vhodné, aby ji provedl odborník.

 

 

Více informací najdete ZDE

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login