Zahrada

Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

Od   | 

Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan.

Stínicí klasiku představují především markýzy, slunečníky anebo plachty. Pokud se ovšem nechcete spoléhat na nestabilní konstrukci, případně jednoduchá řešení zastínění, zvolte moderní zahradní stan. Co všechno při jeho nákupu promyslet? 

Maximálně bytelná konstrukce

V současné době je k dispozici nejeden zahradní stan se slevou. Mnohdy je to dáno především tím, že jeho výrobce šetří na materiálu, z něhož je vyrobena konstrukce. Právě z toho důvodu si dejte pozor, aby nosné kovové konzole byly opravdu vyrobeny z pevného materiálu, a stejně tak se neostýchejte zkontrolovat upevnění styčných bodů. Veškeré šrouby, spojky a závity musí splňovat ty nejpřísnější požadavky na jakost. Zapomenout nelze ani na potahovou látku a její uchycení ke konstrukci.

Potahová látka a velikost stanu

Dbát je také zapotřebí na provedení potahové látky. Ta musí odolat větru a především by neměla propouštět vodu. Je-li nepromokavá, můžete pořádat párty i v případě, že je venku psí počasí. U látky se jednoduše soustřeďte především na její gramáž, jež dokáže leccos prozradit. Mnohé umělé materiály levných stanů nedokážou přečkat ani trochu silnější vítr.   

Bočnice a příslušenství

Jakýkoli stan by měl být maximálně kompaktní. Jinými slovy, pokud nemá bočnice a dokáže ochránit pouze před sluncem, je to bezesporu velmi málo. Optimální volbou jsou modely mající i okna. Kolik má stan příslušenství, si lze zpravidla zkontrolovat. Stačí se pouze podívat, co všechno obsahuje balení. Výborná jsou i očka, do kterých se pohodlně uchytí světlo, případně lepivé pasti na ovády. Z dalšího příslušenství jmenujme ještě další háčky, věšáky a jiné kompaktní součásti stanů.      

Nezapomínejte na design

Nesmírně důležitý je mimo jiné také design párty stanu. Vzhledově lze volit z mnohých variací. Výborné jsou především ty opravdu velké stany, které mohou sloužit klidně i jako letní herna pro děti. Jednoduše kupte dětem elektrická autíčka a máte o jejich zábavu na dlouhé hodiny postaráno. Stejně tak poslouží tato provedení i jako vynikající zázemí pro velké akce, které se mohou na zahradách pořádat. K dispozici jsou ale také na trhu malé nůžkové stany, jež se dají postavit velmi rychle pouze tak, že se roztáhnou jako klasický stan. Zastřešení bude sestaveno za pouhých několik minut.

Text: PR, Foto: archiv


You must be logged in to post a comment Login