Návštěvy bytů

Mužská ruka je tu znát: Podívejte se na praktické 2+kk v pánském stylu

Od   | 

To, že v tomto bytě bydlí muž, je jasné od prvního okamžiku. Absence barev je ihned zřejmá a celým prostorem se prolíná černá, šedá a bílá. Pánský styl vidíme i na nábytku a zařízení, které bylo vybíráno spíš prakticky než esteticky. Nenajdeme zde tedy žádné zbytečnosti, které by mohly toto 2+kk nechtěně zaplnit. 

Otevřená police charakterizují majitele – knihy, obrazy a kvalitní alkohol. Zdroj: David Ito

Vstupními dveřmi vcházíme rovnou do obývacího pokoje, kde je vstup od obývací části oddělen krátkou sádrokartonovou příčkou od kuchyně. Po celém bytě se příjemně prolíná dřevěná podlaha, která bílé stěny a černé prvky příjemně zjemňuje a dodává pocit pravého domova. Obývací pokoj díky prostornému oknu nabízí dostatek denního světla, které jemně prosvěcuje přes lehké dlouhé záclony. Přestože je majitel společensky velmi aktivní, doma má rád svůj klid, který najde na pohodlné šedé sedačce doplněné o křeslo s podnožkou. To se oproti sedačce odlišuje svou příjemně mátovou barvou, která dokonale ladí s dřevěným nábytkem. Na delší stěně obýváku najdeme jednoduchou otevřenou polici, kterou zaplňují oblíbené knihy, stylové obrazy a malý bar s kvalitními destiláty.

Dopřejte si originální svítidla

Na obývací část plynule navazuje kuchyně s jídelnou a vytváří tak otevřený, propojený prostor. Kuchyně je situována do písmene „L“ a kopíruje tak celou místnost. Horní a dolní skříňky se nesou v barvě světlého dřeva a tmavé, antracitové barvy, díky které příjemně kontrastují. Hlavní dominantu představuje kuchyňský ostrůvek s varným centrem, který přímo navazuje na prostorný dřevěný stůl. Majitel tak může rovnou servírovat výtečnou večeři na stůl, aniž by se musel vzdalovat od plotny. Zajímavým prvkem v kuchyni jsou dva dřezy, doplněné dvěma bateriemi pod velkorysým oknem. 

Na jídelní stůl navazuje kuchyňský ostrůvek s varným centrem. Zdroj: David Ito

Prostorná ložnice je chloubou majitele, jelikož si ji celou navrhoval sám. Nepravidelně vymalovaná stěna černou barvou za čelem postele pouze umocňuje jeho životní styl. Majitel naštěstí udržel fantazii na uzdě, a proto černá barva přečnívá jen pár centimetrů nad postelí. Nevšední vzhled a originalitu do prostoru vnáší otevřená šatní konstrukce z kovu, která byla navržena přes celou stěnu a nechybí tu několik šatních tyčí na ramínka a jednoduché police na boty a jiné doplňky.

Do otevřené šatny se vejde veškeré pánské oblečení. Zdroj: David Ito

I koupelna je ve shodném stylu. Stejně jako v celém interiéru i tady najdeme černé doplňky a detaily. Bílé stěny kontrastují s dlažbou a obklady v antracitové barvě. Nechybí ani velké nástěnné zrcadlo, které malý prostor opticky zvětšuje, a černé závěsné svítidlo, vnášející do místnosti určitý šmrnc a eleganci.

Nevelkou koupelnu opticky zvětšuje zrcadlo a stylové svítidlo. Zdroj: David Ito

Zdroj: David Ito

Fotogalerie:

 

Jak působí černé kliky?

 


You must be logged in to post a comment Login