Inspirace

Kde můžeme použít betonovou stěrku a jak je to s její údržbou?

Od   | 

Betonové stěrky jsou v posledních letech trendy a není divu. Díky všestrannému vzhledu se hodí do domova jakéhokoliv stylu. Prostor příjemně oživí, mají dlouhou životnost a navíc je lze kombinovat s nejrůznějšími barvami a materiály. 

Přestože si mnozí myslí, že se betonové stěrky hodí spíše do moderních interiérů, nemusí to tak být. Jejich použití je vhodné i do interiérů ve vintage, Provence či retro stylu. Proč? Betonová stěrka totiž nemusí být jen šedá, ale může mít jakýkoliv odstín a dokonce můžete vybírat i z různých dekorů.

Stěrky se hodí téměř do každého interiéru a příjemně ladí se dřevem.
Zdroj: Němec

Kam se stěrka hodí?

Betonovou stěrku lze dnes aplikovat do jakékoliv části domova, tedy do předsíně, obýváku, ložnice či dětského pokoje. Podle použití pak volíme jen typ materiálu, který zajistí její vzhled i odolnost. Některý typy, díky speciální úpravě, lze použít i v prostorách, kde přicházíme do styku s vodou. Výjimkou tedy není ani koupelna nebo kuchyně. V kuchyni ochrání stěnu před vodou i mastnotou, v koupelně pak může dobře posloužit třeba i ve sprchovém koutě. Samozřejmě po náležité úpravě.

 

Betonové stěrky mohou být v nejrůznějších barvách i dekorech

 

Běžně se setkáváme s betonovou stěrku na stěnách. Použít lze ale také na podlaze a to včetně schodišťových stupňů. Velmi často se používá k vymezení zón, aplikujeme ji na jednu ze stěn, příjemně vypadá okolo krbu nebo i na policích. Často stěrku vídáme nejen v interiéru, ale i exteriéru. Použít ji lze na fasádu domu, nejrůznější zahradní zídky, schody, nebo sokly. 

 

Betonové stěrky se velmi často aplikují na stěnu s krbem. Zdroj: Němec

Nejen šedá

Při pojmu betonová stěrka se převážné většině vybaví šedá barva. Dnes lze ale betonovou stěrku pořídit v nejrůznějších barvách a odstínech. Výjimkou nejsou ani různé pigmenty, nebo perleťové a metalické odlesky. Jednoduše tak v interiéru můžete aplikovat třeba bronzovou, nebo zlatou stěrku. 

Betonová stěrka nemusí být pouze šedá. Zdroj: Maldecorbeton

Jak je to s údržbou?

Samotná údržba není složitá. Kromě toho, že má stěrka dlouhou životnost, ocení čas od času pouhé otření. V interiéru ji jemně otřete vlhkým hadříkem a příliš netlačte. V koupelně, nebo kuchyni lze použít i dezinfekční přípravek, nebo přípravek na mastnoty a poté povrch setřít vlažnou vodou, nebo mokrým hadříkem. 

Výhodou je také jednoduchá údržba. Zdroj: Němec

Fotogalerie:

Zdroj: Němec, Maldecorbeton, Kapitoly o bydlení, Dům barev

 

 


You must be logged in to post a comment Login