Návštěvy bytů

Multifunkční 3+kk s terasou, do kterého se vešla i pracovna a hostinský pokoj

Od   | 

Velmi často potřebujeme do svých domovů zakomponovat ještě další místnosti. Multifunkční 3+kk s terasou, do kterého se vešla i pracovna a hostinský pokoj, poskytuje mladému páru vše, co si od bydlení přáli. Mají nablízku svou milovanou přírodu, včetně překrásných výhledů z příjemné terasy. Celý byt působí velmi útulně a všudypřítomné dřevo vás nenechá na pochybách, že tu bydlí skuteční milovníci všeho přírodního.

Na první pohled zaujmou zrenovované parkety, které se dnes už často nevidí, zachovalé trámoví, velká francouzská okna a šikmé stěny, díky kterým vypadá byt moderně a elegantně.

Francouzské okno propojuje byt s terasou

Velkou předností bytu je prostorná terasa, ze které je krásný výhled do přírody. Vchod na ní zajišťuje velké francouzské okno, které zároveň zajišťuje dostatek světla v bytě. Stínění, v případě potřeby, vyřešila vnitřní shrnovací roleta. Velmi důležitým prvkem jsou rostliny, které tento venkovní prostor skvěle zabydlují.

Francouzská okna směřují na terasu. Zdroj: Inarch IT

Kuchyně a obývák v jednom, a přece zvlášť

Byt se skládá z velké místnosti, kde je obývací pokoj a kuchyňský kout, dále z prostorné ložnice, menšího prostoru sloužícího jako pracovna, šatny a pokoje pro hosty v jednom, koupelny a toalety. Protože se mladý pár nebojí experimentovat, najdete tu překvapivé kombinace šedé, bílé a tmavšího dřeva spolu s ozdobnými štuky, které působí velmi harmonicky a dokonale zapadají do celého konceptu. Součástí vybavení není klasická obývací stěna, ale promyšlený systém polic a výrazná knihovna v černé barvě, která jako by se vznášela až u stropu.  K posezení láká pohodlná čalouněná pohovka v zelené barvě. K té ladí stěna stejné barvy.

Kuchyně je schovaná za stěnou jen z části a tak je kuchařka stále v přímé společnosti ostatních obyvatel. Zdroj: Inarch IT

Samotná kuchyň je v prostoru velmi dobře zakomponovaná. Není úplně spojena s obývacím prostorem v jednu velkou místnost, ale částečně oddělená. Takže má ten, kdo se nachází v kuchyni klid na vaření, ale zároveň není úplně sám. Kuchyňská linka má trochu atypickou barvu. Použita byla kombinace černé, hnědé a zelené. V blízkosti kuchyně jsou připravené dvě barové židličky u kuchyňského ostrůvku pro rychlou svačinku nebo pro návštěvu, která nechce čekat v obýváku. Nechybí ale ani klasický jídelní stůl a moderní židle. Nad ostrůvkem si nemůžete nevšimnout zajímavého bodového reflektorového svítidla.

Neutrální barevný základ doplňuje petrolejový odstín. Zdroj: Inarch IT

Multifunkční prostor aneb praktické 3v1 

V bytě se dále nachází multifunkční prostor, který slouží jako pracovna, šatna a pokoj pro hosty. Nejedná se sice o velký prostor a rozkládací gauč se nachází hned naproti skříni, ale důležité je, že existuje. Mladý pár nechtěl mít velkou skříň nebo počítač v ložnici, proto využil této možnosti, a i když je výsledek lehce stísněný, svou roli skvěle plní.

Jeden z pokojů slouží pro hosty, je tu i pracovna a šatna. Zdroj: Inarch IT

V bytě nechybí oddělená toaleta od koupelny. V obou místnostech byly použity přírodní barvy a na toaletě motiv dřevěných parket jako obložení. Vše krásně doplňuje bílá sanita a černé baterie. Celá koupelna se pyšní oblými tvary, ať už je to umyvadlo, zrcadlo nebo vanu. Ta působí opravdu luxusně a celý dojem ještě umocňují baterie v mosazném provedení. Dostatek úložných prostor zajišťuje skříňka s dvířky v šedo-béžovém odstínu a skříňka pod umyvadlem.

Mramorový dekor vnáší prosvětluje místnost bez oken. Zdroj: Inarch IT

Z ložnice výhled rovnou do přírody

Ložnice je zařízená poměrně skromně, ale velmi příjemně a elegantně. Dominuje tu nebeská modř, ke které dokonale kontrastují medově zbarvené trámy.  Opět nechybí designová závěsná svítidla, která si okamžitě přitáhnou vaší pozornost. Díky francouzským oknům není nouze o denní světlo, a navíc poskytují krásný výhled na nedaleké stromy a park. Protože na této straně není další dům, nemusí se obyvatelé strachovat o své soukromí a klidně večer z postele pozorovat hvězdy.

Trámy ponechané v celém bytě dodávají interiéru příjemnou atmosféru. Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

Zdroj fotografii: Inarch IT

 


You must be logged in to post a comment Login