Koupelny

Mr. Wolf řeší problémy!

Od   | 

Že pan Wolf řeší problémy je nám známo přibližně od roku 1994, kdy Quentin Tarantino natočil dnes již kultovní film Pulp Fiction: Historky z podsvětí. A ač je tohle článek o koupelnových doplňcích, panu Wolfovi by byla škoda se vyhnout.

Netuším, zda se tímto filmem nechal inspirovat i designér Brian Sironi, jisté ale je, že z jeho pera vyšel držák na ručníky Mr. Wolf pro firmu Antonio Lupi Design. A protože Antonio Lupi smysl pro humor nikdy nechyběl, skutečně ho promují právě s dovětkem „Mr. Wolf solves problems“. A jak tedy vypadá Mr. Wolf v jejich podání? Jedná se o jednoduchou, elegantní, lehkou, ale pevnou konstrukci vyrobenou z mosazi v bílém nebo černém laku. Součástí je integrovaný držák na ručníky a je možné přidat i poličku z materiálu Flumood nebo Colormood.

Pan Wolf vyřeší např. problém s ručníky u volně stojící vany. Zdroj: Antonio Lupi Design

Problémy vám ale může pomoci vyřešit i Cactus – berte ho jako malou ochutnávku z novinek představených na letošním Salone del Mobile v Miláně. Jeho autorem je opět designer Brian Sironi, vznikl opět pro Antonio Lupi Design a o jeho multifunkčnosti asi nejlépe vypovídá sám pan Jonathan Lupi na něm zavěšený. Z jakého důvodu byl na Cactus odložen – to se nám do dnešního dne zjistit nepodařilo.

Pan Jonathan Lupi Cactus osobně vyzkoušel. Zdroj: p. Jonathan Lupi – soukr. archiv

Ve sprchových koutech je nejjednodušším řešením nika – ať už obložená nebo jako systémové řešení. Niky obložené dokonale splývají se stěnou a jak můžeme vidět, všech těch lahviček a flakonků se do nich vejde opravdu požehnaně.

Nika jako součást sprchového koutu: Zdroj: Velkoformáty Praha s.r.o.

Z keramických obkladů lze vyrobit i samostatné poličky; vzhledem k vynikajícím technickým vlastnostem keramiky jako je nenasákavost nebo odolnost vůči chemikáliím, je jejich použití v koupelnách nanejvýš vhodné. Máte-li pak zručného obkladače, který je zároveň tak trochu i kutilem, poličky vám dokáže vyrobit např. z dořezů velkoformátové keramiky.

Polička vyrobená z dořezů velkoformátové keramiky. Zdroj: Velkoformáty Praha s.r.o.

Systémová řešení nabízí například Hansgrohe – úložný prostor pro vaše koupelny se jmenuje XtraStoris a vyznačuje se především jednoduchou, časově úspornou a vodotěsnou montáží, povrchem se snadným čištěním a mnoha kombinacemi rozměrů, barev a provedení. Samozřejmostí jsou i výklenky do stěny s dvířky push-open pro obklad nebo rámečky ve stejném barevném provedení jako baterie jak z řady Hansgrohe, tak Axor design.

XtraStoris – design, kterému nechybí užitná hodnota. Zdroj: Hansgrohe

Další systémová řešení nabízejí i výrobci sprchových koutů, jako třeba  Hüppe; ať už se jedná o poličky či držáky na ručník, které se lepí přímo na stěny sprchového koutu, sedátka do sprchových koutů nebo jsou to stěrky, díky kterým bude údržba vašeho sprchového koutu mnohem snadnější.

HÜPPE Select Black Edition Zdroj: Hüppe

 Sušení ručníků je v koupelnách zásadní požadavek a řešení se nabízí hned několik. Krom klasických držáků nebo háčků na otopných žebřících nabízejí výrobci i přímo sušáky na ručníky, ať už na elektřinu nebo s provozem teplovodním. Trh nabízí nepřeberné množství rozměrů i barev, podomítkový rozvod ale jen někteří.

Sušák ručníků Vola Zdroj: C.A.I.S architekti (Orange machine)

A nesmíme samozřejmě zapomenout na zrcadla! Nabídka zrcadel je obrovská, ale už jste viděli zrcadlo skládané jako origami? Ano, a je to zase „ten Lupi“. Autorem zrcadla je studio Gumdesign, designéři Laura Fiaschi a Gabriele Pardi, a jejich spojení s firmou Antonio Lupi Design považuji za zcela zásadní a výjimečné pro obě strany; dávají vznikat konceptu, který je jedinečný, a v oboru koupelen nemá obdoby.

Specchidicarta – zrcadla skládaná jako origami. Zdroj: Antonio Lupi

P. S. A protože dovolené jsou už v plném proudu, přidávám tajný tip na praktická cestovní kosmetická zrcátka s LED!

Firma Smedbo nabízí cestovní kosmetická zrcátka s LED. Zdroj: Keraservis

Fotogalerie:

Zdroj info: Salone del Mobile, Antonio Lupi, Hansgrohe, Velkoformáty Praha

 

 


You must be logged in to post a comment Login