Inspirace

Moderní obývací stěna? Současné trendy vás určitě potěší

Od   | 

Nejenže obývací stěna může vkusně dotvořit celou místnost, ale plní i funkci praktickou. Úložné prostory jsou potřeba všude, obývací pokoj nevyjímaje. Jak stěnu tedy vybrat, abyste drželi krok se současnými trendy?

Až vás omrzí televize, můžete se kochat pohledem na plameny

Pamatujete ještě na obýváky našich babiček a možná i rodičů, kdy byly v módě stěny prakticky přes celou místnost? Sice se do nich hodně schovalo, ale na údržbu moc praktické nebyly. Dnes už je to jinak a preferuje se moderní a vzdušný vzhled, variabilita jednotlivých komponentů, barev a dezénů. Až budete vybírat, hleďte i na prostorové možnosti, barvy a provedení ostatního vybavení. Současně nezapomínejte na svůj vkus. V obýváku tráví lidé dost času. Proto se v něm musíte cítit dobře.

Snadná údržba vám zjednoduší úklid

Moderní obývací stěny sází především na jednoduchou údržbu, protože na úklid dnes máme čím dál méně času a je to vždy na úkor našeho volna. Ideální je, když stačí jen setřít navlhčeným hadříkem a je hotovo. Nábytek by měl být minimalistický, vše hladké a bez zbytečných spár či zákoutí, kam se chytá prach. Také úklid pod skříňkami by neměl odrazovat pro svou náročnost. Ty moderní vám umožní snadno vysát i vytřít. Skříňky se často zavěšují na zeď nebo mají vyšší nožičky. Jedině tak snadno uklidíte obývací pokoj bez velké námahy, rychle a perfektně.

Zdroj: Home Style

Variabilita především

Je velmi důležité, aby vámi vybraná obývací stěna byla variabilní a mohli jste ji umístit tak, jak potřebujete. Konečný vzhled pokoje je jen ve vaší režii. Některé části obývací stěny můžete dokoupit navíc a získat tak víc úložného prostoru. Nepořizujte si však více kousků nábytku, než opravdu potřebujete.

Současné stěny jsou subtilní Zdroj: Homestyle

Dostatek úložných prostor

I menší stěny dnes dokáží nabídnout poměrně velkorysé úložné prostory, a to díky svému praktickému řešení. Získáte dost místa na uložení všech potřebných věcí. Do poliček a vitrín můžete dát knihy, květiny, vázy, svíčky a jiné dekorace na zútulnění místnosti a do skříněk pak to, co má být skryto, a ne všem na očích.

Takový prostor ocení všichni milovníci knih

Myslete víc na kvalitu než na cenu

Při výběru moderních obývacích stěn myslete hlavně na kvalitu. Dají se sice sehnat třeba i za dva až tři tisíce, ale kvalita tomu docela odpovídá. Taková stěna vám dlouho nevydrží a často se stane, že se nějaký kousek odloupne už při sestavování. Stěnu si nepořizujete na pár měsíců, proto se nebojte připlatit za kvalitu.

Volte design, který vydrží

Nejnovější trendy v oblasti obývacích pokojů, a nejen v nich, nabízejí různé tvary, materiály i povrchové úpravy. Máte v podstatě nekonečné možnosti výběru různých skříněk, poliček, stolků i vitrínek. Když navíc chytře zkombinujete ostatní vybavení, bude vaše obývací stěna v kurzu i za několik let.

Jednoduchý a krásný design jen tak nezestárne

Před zařizováním vyřaďte nepotřebné věci

V menším obytném prostoru si sice nemůžete dovolit dělat příliš mnoho kompromisů a nevyužít každý kout, ale přecpaná místnost nábytkem také příliš dobře nepůsobí. Než nakoupíte hromadu skříněk, abyste měli kam dát všechny své dokumenty, léky, dopisy, účty, kabely, šňůry apod., popřemýšlejte, zda toto vše potřebujete, a pokud zní odpověď “ne”, pak nemilosrdně vše vyhoďte. Vyřaďte všechny nepotřebné věci a uvidíte, že vlastně nakonec nepotřebujete ani zdaleka tolik místa, jak se vám předtím zdálo. Když to takhle pěkně uděláte, budete si moct koupit moderní obývací stěnu, protože vám na skladování vytříděných věcí postačí jen pár zásuvek.

Fotogalerie:

 

You must be logged in to post a comment Login