Obývací pokoje

Moderní obývací stěna působí subtilně, i tak se do ní hodně vejde

Od   | 

Správně zvolená obývací stěna dokáže celou místnost nejen vyzdvihnout, ale i příjemně doplnit. Kromě zajímavého vzhledu plní i praktickou funkci, kterou doma ocení každý. Rozlučte se s mohutnými a robustními stěnami, které dodnes vídáte u babičky, a naopak dejte šanci jednoduchému a vzdušnému stylu, v němž nechybí ani tolik požadovaný úložný prostor. 

Hlavním a nejdůležitějším trendem mezi obývacími stěnami je především co největší omezení v počtu nábytku. Kam ale se všemi věcmi, pro které jinde v bytě není dostatečné místo? Největší předností těchto odlehčených obývacích systémů je především množství praktických zásuvek i poliček, do kterých se vejde vše, co potřebujeme.

Jednoduché a elegantní. To jsou nejnovější trendy v obývacích stěnách.
Zdroj: Home Style

Levitující nábytek zaručí jednodušší údržbu

Jen málokdo má v dnešní době čas gruntovat každý den. Z tohoto důvodu jsou trendem zavěšené skříňky nad podlahou, které nejenom působí levitujícím a tím pádem i vzdušnějším dojmem, ale zároveň je pod skříňkami dostatek volného místa pro pohodlné vytírání. Z pohledu úklidu a údržby dbejte také na povrchové provedení nábytku, který by měl být pokud možno hladký, beze spár. Takovou obývací sestavu v případě potřeby jednoduše setřete vlhkým hadrem či ubrouskem na nábytek. Pořádně si rozmyslete i vysoce zavěšené skříňky, na které běžně nedosáhnete a během úklidu potřebujete schůdky nebo židli. 

Levitující nábytek je vzdušný a praktický z pohledu údržby.
Zdroj: Natuzzi Italia

Nezapomeňte na vhodné osvětlení

Volte variabilní řešení

Dnešní obývací stěny si můžete sestavit přesně podle vašeho přání. Tím si zaručíte nejen originální vzhled, ale zároveň jednotlivé komody a zásuvky můžete rozmístit přesně podle vašich potřeb. Díky variabilnímu řešení proto není problém po roce stěnu úplně přestavět a z okoukané sestavy rázem vytvořit novou. Navíc pokud po čase zjistíte, že jste přece jen měli zvolit o jednu komodu více, není problém ji kdykoliv dokoupit a obývací stěnu doplnit.

Zdroj: Casamoderna

A co dekor a barva?

Mezi nejprodávanější obývací stěny patří již několik let dekor dřeva. Chcete-li však docílit moderního a elegantního vzhledu, vsaďte na bílou, světle šedou či krémovou barvu a pokud možno v lesklém provedení. Pokud jste zastánci tmavších barev, pak vždy volte k tmavé obývací stěně světlou barvu zdí, doplňků, i celkového zařízení místnosti. Důležitou roli v barevném kontrastu však hrají podlahové krytiny a barva stěn. Jsou-li ve světlých odstínech, můžete si bez výčitek dovolit tmavší obývací stěnu. Pokud naopak nesou tmavší barvu, zvolte raději světlé provedení obývací stěny, které místnost příjemně oživí.

Světlé odstíny vypadají luxusně. Vždy volte takovou barvu, která se hodí k podlaze a ke stěnám.
Zdroj: Casamoderna

Řekněte to knihovnou

Zajímavým nápadem, jak pojmout obývací stěnu, může být i umístění otevřené nízké knihovny do místnosti. Rozčleněné části knihovny mohou posloužit nejen jako místo pro knihy, ale zároveň je můžete doplnit dekoracemi, fotografiemi, nebo sem vložit ozdobné boxy s věcmi, které nemusí být neustále na očích. Jediná nevýhoda tohoto otevřeného systému je větší plocha, kam usedá prach.  

Moderní knihovny ocení nejen vášniví čtenáři.
Zdroj: Cattalan Italia

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login