Kuchyně

Moderní materiály v kuchyních? Známe je!

Od   | 

Kuchyně je místem, které někdo nazývá srdcem celého domu nebo bytu. Hlavně proto, že právě zde mohou vznikat ta nejchutnější jídla. To, že by kuchyně měla být v první řadě dostatečně velká a praktická, to ví téměř každý. Dobré je také připomenout fakt, že do této místnosti a jejího vybavení pronikají čím dál více moderní materiály. Které to jsou?

Nádobí z titanu je hitem

To první, na co se musíme zaměřit, je rozhodně nádobí. Bez něho se dnes žádná kuchyně na trhu neobejde. I když možností může být celá řada, my se v souvislosti s moderními materiály zaměřme na jednu jedinou. Je to nejkvalitnější titanové nádobí. Právě tento kov je dnes hojně doporučován pro své špičkové vlastnosti. Než se na ně podíváme, připomeňme, že není problém ho využívat pro cokoliv, od malých rendlíků, po největší pánve. Proč? Jelikož právě toto nádobí zaručí:

  • Jistotu zdravé přípravy s minimem oleje
  • Vysokou kvalitu a dlouhou životnost
  • Možnost použití na jakémkoliv sporáku

Čím zaujmou dřezy?

Znáte jenom klasický nerez? Není jedinou možností, kterou můžete v rámci své kuchyně použít. Když chcete jít moderní cestou, vsaďte na granitové dřezy. V první řadě vás zaručeně ohromí tím, jak moderně vypadají. To je jejich zcela jasné a dokonalé plus. Nejde ale o jedinou přednost. Stejně tak se mohou pyšnit i vysokou kvalitou a snadnou údržbou. K nim také není problém pořídit i různé dřezové baterie ve stejném provedení. Rázem máte nejen jistotu, že v kuchyni používáte další z modernějších materiálů, ale také, že vaše kuchyně bude dokonale vypadat.

Může to být i sklo

Že je v kuchyni nepraktické? Určitě ne. Záleží na tom, kde bude umístěno. Zaměřte se na prostor za pracovní deskou. Zde nemusíte používat jenom klasické kachle, které zná většina lidí. Do moderních kuchyní se může hodit i sklo. Nejenom, že vypadá velmi dobře a pochopitelně také stylově. Díky tomu, že je dokonale hladké, nadchne také jeho údržba. Jakékoliv nečistoty snadno setřete a celá plocha vypadá opět jako nová. Jasná volba pro každého.

Myslete i na místa, která nejsou vidět

I ta s kuchyní souvisí. Zde je dobré hledět hlavně na využití moderních materiálů. Co máme na mysli v tomto případě? Třeba rozvody odpadu a vody. Jasnou a správnou volbou není nic jiného než odolný plast. A to hlavně s ohledem na celkovou životnost. A kde odpad končí? Mohou to být třeba betonové žumpy na odpadovou vodu. Ty využijete tam, kde ještě není zavedena kanalizace. Jsou to hlavně menší obce, stejně jako místa, kde se staví především rekreační objekty.

Co takhle moderní pracovní desky?

Také si říkáte, že se při krájení neobejdete bez prkénka? I toto může být častý omyl. Existují materiály, které jsou natolik odolné, že můžete krájet přímo na pracovní desce. Chcete praktičnost? Tak jděte i touto konkrétní cestou.


You must be logged in to post a comment Login