Ložnice

Moderní ložnice pro moderní ženu, co by nemělo chybět?

Od   | 

Pokud jste stále nenarazily na toho pravého, nezoufejte. Nyní máte jedinečnou příležitost k vybudování ložnice přesně podle svého gusta, aniž byste se musely ohlížet na názor muže. Využijte toho a vytvořte si svou oázu klidu tak, jak si představujete! Nebojte se použít ani dívčí motivy, které byste si s mužem dovolit nemohly. Fantazii se meze nekladou!

Ložnici si přizpůsobte podle sebe! I pokud jste sama.
Zdroj: Presotto

Postel na prvním místě

Základní potřebou ložnice je bezesporu postel. A protože nejste limitována názorem muže, dopřejte si to, po čem sníte. Líbí se vám postel s nebesy, nebo kovová postel? Sem s ní! I přes to, že v dnešní době si můžete dopřát snad úplně všechno, pamatujte alespoň na některá pravidla. Jedno z nich je, že by postel neměla být umístěna v prostoru, protože tato pozice nepůsobí na člověka důvěryhodně. Čelo postele, nebo alespoň strana postele by měla být vždy u zdi. Vyvarujte se také umístění pod oknem. 

Pokud disponujete dostatečně velkým prostorem, rozhodně se nenechte odbýt malou postelí s rozměrem 120 x 200 cm jen proto, že jste sama. Dopřejte si dostatek volného prostoru v místnosti a pořiďte si klasickou manželskou postel, ve které si uděláte pohodlí tak, jak si přejete. Kromě krásné postele nezapomínejte ani na kvalitní matraci, do té se rozhodně vyplatí investovat. Díky zdravým zádům bez bolestí se i dorůžova vyspíte. Pokud máte kolem postele volené místo, rozhodně ho neváhejte doplnit nočními stolky, které jsou pěkným a zároveň praktickým doplňkem. Vždy ale pamatujte, že kolem nábytku je třeba počítat s dostatečným prostorem, který by měl být okolo 650 – 850 mm.

Kvalitní postel je základ každé ložnice. Zdroj: Home Style

I na povlečení záleží

To nejlepší přichází při výběru povlečení. Přikryjete se motivem květin, motýlů, nebo něčím naprosto jiným? Pokud jste celou ložnici zařídila co nejlevněji, vyberte si alespoň kvalitní povlečení a zainvestujte do něj, protože se to vážně vyplatí. Uvidíte, že vám bude zrak přecházet z tolika materiálů, vzorů, motivů, i barev, které si můžete přímo v ložnici dopřát. Rozhodně rozdíl mezi laciným povlečením a kvalitním materiálem poznáte i bez toho, abyste byla odborník. 

Do povlečení se vyplatí investovat. Vždy vybírejte z kvalitních materiálů. Zdroj: Matějovský

Jaký je rozdíl mezi kontinentální a klasickou postelí?

Dámský koutek

Přestože by dámský koutek neměl chybět v žádné ložnici, zde platí toto pravidlo dvojnásobně. Toaletní stolek se zrcadlem, vybavený několika přihrádkami pro šperky i líčidla, je pro každou ženu splněný sen. Tuto skvělou vychytávku ale umístěte co nejblíže k oknu. Přestože některé toaletní stolky na trhu již disponují zabudovaným světlem, či si je můžete sami vyšperkovat stolní lampou, na přirozené denní světlo u okna rozhodně nestačí. 

Toaletní stolek umístěte k oknu, abyste na sebe dobře viděla. Zdroj: Ikea

Jakou barvu zvolit? 

Jakmile se dostanete ke kroku, kdy budete vybírat barvu na stěnu, rozhodujte se s rozumem. I přesto, že ložnici neobývá žádný muž, neměla byste to přehánět s výraznou růžovou barvou. Do ložnice volte jemné a tlumené tóny, které nebudou dráždit vaši mysl, a oči a vy sama si po dlouhém a těžkém dnu odpočinete. Pokud si přejete výraznou či tmavou barvu, pak jí vymalujte pouze jednu stěnu a ostatní ponechejte v bílé nebo krémové barvě. Odstíny volte také podle velikosti místnosti. Malá místnost si zaslouží světlé a veselé odstíny, které ji rozsvítí a opticky zvětší. Tmavé barvy by pouze mohly zanechat paseku, a z dokonalé ložnice by se mohla stát ponurá místnost. Disponujete-li velkou ložnicí, můžete si tmavší barvu dovolit. Vždy si však kombinace dobře promyslete a s barvami zacházejte opatrně. 

Růžovou do svého království zakomponovat můžete, ale s mírou.
Zdroj: Home Style

Textilie a doplňky podtrhnou tu správnou atmosféru

Než začnete vybírat dekoraci, začněte s výběrem textilií, které musí s celý prostorem ladit. Vyberte módní záclony, závěsy, koberce či dekorativní polštářky a dodejte ložnici tu pravou, útulnou atmosféru. Do dámské ložnice se skvěle hodí materiál jako je satén či zdobení krajkou. Materiály a jejich kombinaci je vhodné vždy dobře promyslet, aby ložnice ve výsledku nevypadala jako cirkus. 

Kromě textilii do ložnice vneste útulnost pomocí stylových komod, dekoračního osvětlení v podobě lamp, rostlin, nebo fotografiemi z dovolené. V dnešní době se už dávno zapomnělo na paravan, který kromě převlékání skvěle poslouží jako dekorace, nebo prostor, za který se dá v rychlosti naházet kdejaký nepořádek. To, že bydlíte sama, ještě neznamená, že si nemůžete ložnici zařídit podle svého, a vytvořit si tak skvělou atmosféru kterou si po večerech užijete i sama. 

Paravan poslouží jako skvělá dekorace.
Zdroj: Stapety

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login