Kuchyně

Moderní lednice s „no frost“ systémem jsou již standardem. Hitem jsou pak lednice v retro stylu

Od   | 

Vybíráte novou lednici? Potom určitě vsaďte na moderní technologie, které dnes už nabízí drtivá většina lednic na trhu. Mezi takové technologie lze rozhodně zařadit tzv. systém „no frost“, který vás zbaví otravné činnosti odmrazování lednice. Pokud jdete rádi s novými trendy, potom jsou také aktuálně hitem lednice v provedení retro. Ty sice mají retro vzhled, ale uvnitř se skrývá moderní technika.

Jak funguje „no frost“?

Hovořili jsme o systému „no frost“ a o tom, že vás zbaví nutnosti odmrazování. Je toho docíleno díky rovnoměrné distribuci vzduchu v lednici, o což se stará ventilátor. Ve spojení s dalšími systémy zajišťuje v lednici, pokud možno suchý vzduch, díky čemuž nedochází k nadměrné tvorbě námrazy. Lednice no frost vás tak zbaví nejen nutnosti lednici odmrazovat, ale také přimrzání potravin a díky rovnoměrně distribuci vzduchu zajistí také jejich vyšší trvanlivost. To už jsou rozhodně výhody, nad kterými se vyplatí uvažovat.

Vyberte si správný typ lednice

Na lednici můžeme mít mnoho požadavků, počínaje její velikostí, kombinaci s mrazákem, případně výbavu, kterou disponuje. V zásadě však rozlišujeme několik typických druhů lednic. Patří mezi ně zejména:

  • Jednodveřová lednice
  • Kombinovaná lednice
  • Americká lednice

Klasické jednodveřové lednice jsou asi tím nejběžnějším typem, a tak je najdeme ve většině domácností. Jejich výhodou jsou nízké nároky na prostor. Již zmiňované kombinované lednice s oddělenými dveřmi pro mrazák jsou rovněž častým druhem. Americké lednice jsou pak v našich podmínkách spíše stylovou záležitostí, nabízejí dvoje až čtyři dveře a je tak třeba počítat s jejich velkými rozměry. Často běžně obsahují vychytávky, jako je třeba výrobník ledu.

Při výběru lednice může hrát velkou roli také její design. Také proto se objevují oblíbené retro lednice, které jsou vybaveny všemi moderními systémy, ale přinesou vám do interiéru trochu té nostalgie. To je dnes velmi žádané.

 


You must be logged in to post a comment Login