Návštěvy bytů

Moderní dům uprostřed panenské přírody: Oáza klidu a pohody

Od   | 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by mohlo vypadat vaše ideální prázdninové bydlení? Místo, které by bylo jako stvořené k načerpání nových sil a k odpočinku? Daleko od ruchu města a dalších lidí? Dům, na který se dnes spolu podíváme, je ukázkou toho, jak by takové bydlení mohlo vypadat.

Moderní vila se nachází uprostřed panenské přírody, majitelé tu nacházejí skutečný odpočinek. Zdroj: Gláma•Kím

Cítíte se unaveni životem ve městě? Chtěli byste ruch z dopravy a od sousedů z vedlejšího bytu vyměnit za luxus v podobě ticha, klidu a pohody? Dům, na který se dnes podíváme, stojí uprostřed nádherné a ničím nedotčené přírody. Z jedné jeho strany jej obklopují skály, na druhé straně se vybízí výhled na nedaleké jezero. Cílem architektů bylo maximalizovat pocit z toho, že jste i s domem součástí přírody.

Beton, dřevo a sklo fungují vždy a všude

Dům jako takový se skládá ze tří obdélníkových modulů, které na sebe vzájemně navazují. Všechny jsou uspořádány tak, aby došlo ke vzniku venkovního prostoru – terasy, kde mohou obyvatelé domu trávit svůj čas nejen za pěkného počasí. V hlavní části domu je umístěna kuchyň s obývacím pokojem. V těchto místech si můžeme povšimnout nejen pohledového betonu, ale také prosklené stěny, z níž lze vstoupit na venkovní terasu, která obyvatelný prostor ještě zvětšuje.

Dům obklopují nejen skály, ale i jezero. Zdroj: Gláma•Kím

Navazující část domu slouží k odpočinku jeho obyvatel. Jsou zde jak hlavní ložnice, tak i pokoj pro hosty. Interiér domu je minimalistický. Byl zde kladen důraz na použití kamene, betonu, světlého dřeva, kůže a skla. Mnohem větší pozornost byla věnována zvýraznění už tak ohromného pohledu do okolní přírody. Ačkoliv je tedy interiér maximálně jednoduchý, díky výhledu do okolí je vše velkolepé.

Částečně krytá terasa je dalším místem, kde mohou obyvatelé tohoto domu trávit svůj volný čas. Zdroj: Gláma•Kím

Prostorná terasa vybízí k trávení volného času venku

Prostor, který vznikl díky důmyslnému umístění tří částí domu, je částečně zastřešený, proto zde mohou jeho obyvatelé trávit svůj volný čas i ve chvílích, kdy třeba prší. V jednom z míst je položen jídelní stůl, kde si mohou lidé vychutnávat snídani při východu nebo večeři při západu slunce. Nábytek na první pohled splývá se svým okolí. Kromě kontrastního prvku v konstrukci stolu je zbytek nábytku vyroben ze dřeva. 

Ať už se bude jednat o snídani nebo večeři, je tento prostor jako dělaný ke trávení společných chvil se svými nejbližšími. Zdroj: Gláma•Kím

Kombinace světlého dřeva a tmavých barev je nadčasová stejně jako lustr z dílny Louise Poulsena. Zdroj: Gláma•Kím

Místo obrazů tu jsou velké skleněné plochy. Půvabná scenérie, která pozitivně nabíjí. Zdroj: Gláma•Kím

Interiér domu je čistý a jednoduchý

V centrálním prostoru celého domu je umístěna prostorná kuchyň s obývacím pokojem, v němž najdeme také meziprostor pro umístění jídelního stolu, kde se může pohodlně usadit až 6 osob. Stejně jako u zbytku domu, i zde hraje velkou roli dřevo. S ním se zde můžeme setkat jak u obkladu na stopě, tak i na kuchyňské lince ve formě kuchyňských skříněk. Pracovní deska tmavě šedé barvy je v kontrastu se zbytkem kuchyně. Aby nedošlo k narušení jednotného designu, jsou všechny spotřebiče vestavěné. Jediným dominantním prvkem, který místo ozvláštňuje, je designové osvětlení nad jídelním stolem.

Obývací pokoj je místem, kde světlé dřevo přechází do šedých tónů. A to nejen na podlaze či okenních rámech, ale také ve formě pohovky, textilií a lampy. Přesto stačí zapálit oheň v krbu – a nebudete se zde cítit nijak smutně. Právě naopak! Vybrané odstíny šedé zde fungují jako velmi útulný prvek.

Krb dotváří romantickou a pohodovou atmosféru. Zdroj: Gláma•Kím

Hlavní ložnice je zařízena velmi jednoduše. Kromě velké postele zde není nic navíc. O dokonalost se zde stará prosklená stěna, která nocležníkům nabízí úchvatné ohledy do přírody.

Z postele vidí majitelé přímo do přírody. Zdroj: Gláma•Kím

Fotogalerie:

Zdroj: Gláma•Kím, Photos: © Nanne Springer


You must be logged in to post a comment Login