Návštěvy bytů

Moderní 2+kk v nadčasovém, černo-bílém provedení

Od   | 

Do moderního bytu v centru města se mladý pár zamiloval na první pohled, takže po vyřízení všech náležitostí se mohl pustit do zařizování. Nový domov, nový život a vše podle jejich gusta. Co víc i přát? Sílu, invenci a hlavně – aby už všechno bylo hotové a mohli začít bydlet. Pojďte se s námi podívat, jak se odvázali, přestože zvolili z velké většiny jen černo-bílou kombinaci barev.

Nově zařízený byt tak splňuje všechno – funkčnost, praktičnost, ale i moderní, neokoukaný vzhled. V celém interiéru převažuje bílá barva, kterou doplňuje dřevěný dekor a kontrastní černo-šedé doplňky. Bílá barva sice může na někoho působit sterilně, ale díky ní je prostor příjemně prosvětlený, vzdušný a díky vhodně zvoleným doplňkům naprosto originální. Prohlídku začínáme pěkně po pořádku – tedy ve vstupní hale. Bílé stěny i velkoformátovou dlažbu doplňuje vestavěná dvoukřídlá skříň ze zrcadlovými dveřmi a dřevěným korpusem. Na jednu stranu nechali majitelé zřídit malé sezení pro pohodlnější obutí, na které do výšky navazují šedé semišové díly, které byly uchyceny přímo na stěnu. Tento kout dokonale okořenil bílou barvu po celé místnosti a zároveň posloužil jako originální doplněk, kterého si každý všimne ihned při vstupu do bytu. 

Již vstupní hala naznačuje, že je interiér laděný do bílé barvy.

Ze vstupní haly pokračujeme do polyfunkční části bytu, která není oddělena dveřmi, takže volně navazuje. Návštěvník vidí kuchyňskou linku, která není velká, i tak poskytne dostatek prostoru pro vaření. Tvoří ji totiž řada spodních a horních skříněk s běžnou pracovní deskou, v níž je zasazen dřez i varné centrum. Pracovní i úložný prostor je rozšířen o kuchyňský ostrůvek, který je zároveň součástí panelu, v němž je z jedné strany zabudovaná trouba s kávovarem a z druhé strany slouží panel pro umístění televizoru. A aby kuchyně nenarušovala bělost interiéru, byla zvolena v leskle bílé barvě, která je zkombinována nejen s černou pracovní deskou v matném provedení, s černými podlouhlými úchytkami, ale i decentními mramorovanými zády kuchyňské linky. 

Z kuchyně má majitelka přehled o dění v obývací části bytu.

Jídelní stůl navazuje přímo na pracovní plochu kuchyně a hostitelka tak může bez zbytečných kroků přímo obsluhovat hosty. Stůl majitelé vybrali ve světlém masivu a hravě pojme i pět strávníků. Jídelní židle byly zvoleny v černo-bílém provedení na dřevěné konstrukci, a do prostoru tak skvěle zapadají. Nad stůl bylo umístěno originální osvětlení, připomínající vznášející se tři talíře různých velikostí v černé, bílé a mentolové barvě. 

Prostorný jídelní stůl i obývací stěna. To vše je v polyfunkčním prostoru umístěno v těsné blízkosti.

V obývacím pokoji je na rozdíl od vstupní haly a kuchyně použita dřevěná podlaha, díky které je bílá příjemně zjemněna a zútulněna. Kontrastem je k ní pak tmavě šedá tapeta v zadní části, ve které vyniká elegantní sedací souprava.

Jedna ze stěn slouží z části jako malá pracovna a z části jako úložný prostor, který plně nahrazuje klasickou obývací stěnu, pro kterou u televize již nezbylo místo. Veškerý nábytek je samozřejmě laděný do bílé barvy, s dřevěnými prvky. Jako tečku na konec majitelé vybrali kromě moderního bílého osvětlení, které nad prostorem přímo levituje, také černý konferenční stolek, posazený na bílém huňatém koberci. 

Bílé stěny a nábytek jsou skvěle nakombinovány dřevěným dekorem a tmavými doplňky.

Ani ložnice není nijak zvlášť prostorná, ale mladému páru naprosto postačuje. Bílou stěnu doplňuje vkusně zvolená tapeta s obrysem pohoří, která v místnosti dominuje za čelem postele. Klasickou manželskou postel doplňuje semišové šedé čelo a povlečení ve stejném odstínu. Postel je po obou stranách doplněna dřevěnými nočními stolky. A aby se prostor co nejvíce opticky zvětšil, vybrali majitelé do ložnice vestavěnou šatní skříň, která je doplněna zrcadlovými posuvnými dveřmi. 

Ložnice je sice maličká, ale díky světlým barvám a zrcadlové skříni je vzdušná a světlá.

I malá koupelna je pojatá v nadčasové, bílo-černé kombinaci. Obklad i dlažba v hlavní části jsou v lesklé bílé barvě, sprchový kout vymezuje černo-bílá mozaika.  Celkový dojem dotváří moderní černý radiátor i koš na prádlo ve stejné kontrastní barvě. A protože v místnosti není okno, dostatek světla zde zajišťují vestavěná LED bodová světla.

Bílá koupelna decentně kontrastuje se sprchovým koutem, ale i s moderním radiátorem.

Fotogalerie:

Zdroj: Studio Projekt 

 

Poradíme, jak vkusně zařídit předsíň


You must be logged in to post a comment Login