Návštěvy bytů

Moderně řešená garsonka s vysokým stropem: Promyšlené bydlení s mnoha nápady

Od   | 

Na garsonce s vysokým stropem se architekti doopravdy vyřádili, to proto, aby splnili všechna přání a potřeby majitelů. Skloubit všechny představy spolu s estetickou a praktickou funkcí nebylo vůbec jednoduché. Práce nakonec předčila očekávání a vy se můžete podívat na výsledek.

Nevelký byt byl pro architekty výzvou. Šikovně oddělili obývací prostor s pracovním a vyřešili také místo pro spaní. Celý styl interiéru působí velmi moderně a zároveň útulně, díky použitým dřevěným prvkům, včetně stropů a podlah. Skvělou volbou byla šedá barva na stěnách, která patří mezi neutrální barvy a výborně zapadá do celého konceptu, ve kterém najdeme také černý kov.

Kovová police bude v budoucnu plná knih, které prostor barevně oživí. Zdroj: KC Studio

Jedním z požadavků byla i pracovna, kterou se podařilo zakomponovat pod zvýšené ložnicové patro. Díky nábytku na míru tu je stůl s velkorysou pracovní plochou i dostatek úložných prostor, které je možné „vytvářet“ díky perforované stěně. Do připravených ok lze připevnit otevřenou nebo uzavřenou polici. Výhodou jsou i velká okna. I zde je kladen důraz především na jednoduchost, minimalistický vzhled a čisté tvary. Zajímavou dominantou je dřevěný strop navazující na stěnu ze stejného materiálu. Celek na sebe poutá pozornost. 

 

Trendy jsou svítidla s přírodními prvky

 

Ložnice v prostoru

Skvělým způsobem vyřešili architekti chybějící místo pro prostornou ložnici. Vytvořili patro, kam se naprosto pohodlně vejde postel i šatna ve starorůžové barvě. Poskytuje dostatek prostoru pro uložení oblečení, bot a ostatního vybavení. Ani zde nechybí všudypřítomná šedá na stěnách, doplněná o černé osvětlení instalované do lišt ve stropě. 

V horním patře se nachází ložnice se šatnou. Zdroj: KC Studio

Otevřená kuchyně s variabilním jídelním stolem

Kuchyňská linka s dvířky v dekoru dřeva vypadá velice impozantně a vůbec nepůsobí zastaralým dojmem. Naopak. Do celkového konceptu výborně zapadá. Moderní vzhled jí dodává černá pracovní deska, nerezová police nad ní a kamenná deska za linkou. K lince je připevněný otočný jídelní stůl, který tak může sloužit ke stolování nebo plnit funkci kuchyňského ostrůvku.  

Dřevěná kuchyně vnáší do interiéru dotek přírody. Zdroj: KC Studio

Vedle kuchyňského koutu stojí moderní šedá sedací souprava doplněná menším skleněným stolek. Nepřehlédnutelnou dominantou je policová stěna v černé barvě, která plní funkci mobilního úložiště a zároveň se za ní ukrývá schodiště vedoucí k odpočinkové zóně. Trefou do černého je nástěnná otočná lampa, která slouží jako svítidlo nad kuchyňským stolem i nad sedací soupravou, nastavit ji majitelé mohou podle aktuální potřeby. 

Jídelní stůl je ukotven na pantech, které ho dovolují umístit do prostoru nebo ke stěně. Zdroj: KC Studio

Silnou stránkou tohoto bytu je promyšlené dispoziční řešení, které nijak nenarušuje funkčnost prostoru, ale naopak překvapuje. Podobné je to i s vybavením. Působí stroze, ale v bytě se přitom cítíte příjemně a útulně. Styl to je pro všechny, kteří preferují současné „vybydlené“ interiéry, a nám se velmi líbí. Co na něj říkáte vy?

Zdroj: KC Studio

Fotogalerie:

 

Italský design v koupelně: Kam pro něj?

 

 


You must be logged in to post a comment Login