Koupelny

Mít koupelnu s velkým oknem je výhoda

Od   | 

Při pomyšlení na koupelnu, jejíž dominantou je velké okno, vás možná napadá několik otázek týkajících se soukromí. Avšak, více než na tento problém, který jde mimochodem bravurně vyřešit, byste se měli zaměřit na pozitiva, jenž vám otevření prostoru přinese. A že jich není málo …

Zdroj: Kozák Bath a Interior

Koupelna je plnohodnotnou součástí interiéru

Dnešním posláním koupelny není jen očista, ale i relaxace. Prostorům, jejichž součástí je často i okno, se tak mnohdy nabízí, kromě jiného, pohled do nejrůznějších zajímavých scenerií. Pozoruhodnou podívanou zajistí třeba okenní otvor směrovaný k otevřenému nebi či do zahrady plné zeleně. Zkrátka jde o prvek interiéru, který zlepšuje jeho celkovou atmosféru.

Skla sprchových koutů Hüppe je možné přizpůsobit sklonu podkrovní.

V podkroví nejste limitováni sklonem střechy, dveře sprchového koutu je možné vyrobit na míru. Zdroj: Hüppe

Nebojte se prostorového řešení

Koupelna s větším oknem zpravidla slibuje také více prostoru, ten se nebojte do syta využít. Třeba sáhněte, po designově přitažlivější, volně stojící vaně nebo zvolte prostornější vanu i sprchový kout. Jestliže dumáte nad tím, kam takovou vanu umístit, situujte ji právě k okennímu otvoru. Skvěle bude vypadat u rohového okna nebo, pokud máte koupelnu v podkroví, tak pod tím střešním, protože není nic příjemnějšího než se při umývání kochat výhledem na nebe. U střešního okna pak nezapomeňte pohodlně vyřešit jeho otevírání a zavírání. Když byste vybrali místnost směřující do vaší zahrady, zvolte klidně okna pásová, pod jejichž dolní hranu můžete vanu směle umístit. Koupel, ale také sprcha s výhledem je prostě efektní. Jestli bydlíte v bytě a sníte o koupelně s oknem, neházejte hned flintu do žita, stačí vyřešit jeho dispozice, to však často obnáší určité bourání, ale nevzdávejte se, radikální změny jsou čas od času potřeba.

Ve velkých koupelnách zmůžeme dovolit i volně stojící vanu. Její tvar tak totiž nádherně vynikne.

Zdroj: Geberit

Jak vyřešit intimitu

Je jasné, že pokud máte koupelnu s oknem umístěnou v přízemí, a navíc s pohledem do ulice, asi si v ní nebudete zrovna připadat komfortně. Řešení je však jednoduché, jako okenní výplň zvolte matné sklo, například pískové či mléčné. Výborně poslouží i rolety, ty vybírejte ale takové, jímž vlhko v místnosti neublíží, skvělé jsou žaluzie, římské nebo právě bambusové rolety, které jsou trendy a ještě k tomu levné. Jedním z východisek je i speciální folie na okna.

Klady převládají

Výhodou okna v koupelně je hlavně možnost větrání, které zajistí, že se nebudete muset potýkat s plísněmi. Přirozené světlo je rovněž k nezaplacení, oceníte ho při nanášení make-up, ale také budete díky němu moct v koupelně pěstovat více druhů interiérových rostlin. Kromě toho šetří energii – rozsvěcování se stane rituálem pouze večer, i místnost díky němu vypadá prostornější.

Umyvadlo na desce, kolekce L-Cube, Duravit

Zdroj: Duravit

Fotogalerie:

 

Kde zařídit koupelnu?


You must be logged in to post a comment Login