Rady a tipy

Jak mít čistý byt i se psím mazlíčkem?

Od   | 

Pořídili jste si čtyřnohého mazlíčka a neustále bojujete s chlupy na podlaze, nábytku, v oblečení, a dokonce i v jídle? Máme pro vás pár tipů, jak chlupatou apokalypsu zmírnit a užívat si současně psí lásky i čistého bytu.

Po procházce vyčistit tlapičky

První důležitá věc je vyčištění psích tlapiček po každé procházce. S tím vám pomůže tmavá osuška nebo ručník. Osušku si připravte rovnou do předsíně, ať se nemusíte po návratu ničím zdržovat. Sami dobře víte, jak psí uličník dovede naťapkat v pár okamžicích. Důležité je vybrat kvalitní materiál, abyste osušku mohli prát i při vyšších teplotách. Tmavá barva se hodí kvůli skvrnám, které nepůjdou dolů úplně snadno.

Pravidelnému vysávání se nevyhnete

K životu (nejen) s psím mazlíčkem patří chlupy. Chlupy všude. Na podlaze, v posteli, na nábytku a občas se najdou i v jídle. Boj s nimi se může zdát naprosto nekonečný. A také že je. Abyste se vyhnuli zachlupacení úplně všeho, vysávat byste měli klidně každý den! Ale koho by to bavilo? Práci vám může usnadnit robotický vysavač, který stačí zapnout přes mobilní aplikaci. Vhodnou variantou je i tyčový vysavač, se kterým se jednoduše manipuluje.

Vyčesání zmírní chlupacení a ještě udělá pejskovi radost

Chlupaté apokalypse se doma můžete vyhnout i pravidelným vyčesáváním domácího mazlíčka. Chlupy v kartáči jsou chlupy, které se nedostanou nikam jinam. Maximálně do popelnice. Dalším benefitem pravidelného vyčesávání je i to, že si s mazlíčkem vytvoříte užší vztah, a navíc se bude pejsek po vyčesání cítit mnohem lépe.

A co postel a gauče?

Ne všichni zvládnou psího mazlíčka z gauče a postele vyhodit. Pokud k takovým lidem patříte i vy, určitě se vám bude hodit stylový přehoz, díky kterému nebudete muset prát povlečení dvakrát týdně. Stejně jako o osušky na tlapičky i zde platí, že by přehoz měl být z kvalitního materiálu, který se neponičí při častém praní.

Tip: Přehoz si můžete pořídit i na sedačky do auta. Díky tomu se zbavíte nejen chlupů na sedačkách, ale i nepříjemného zápachu.

Příjemný pelíšek jako základ spokojeného psího spánku

Chcete pejskovi udělat opravdu radost? Pořiďte mu do pelíšku kvalitní polštářek (s povlakem, pokud pejsek polštář rozkouše, vyhnete se sbírání výplně po celém bytě) a příjemně měkkou deku z mikroplyše. Poté už vám na gauč možná ani nepoleze. 😊

 


You must be logged in to post a comment Login