Návštěvy bytů

Místo balkonu zasklená jídelna: S citem provedená rekonstrukce, ve které má vše své opodstatněné místo

Od   | 

Byt o velikosti 70 metrů čtverečních oslovil ženu, která se potřebovala kvůli práci přemístit do centra města. Před nastěhováním si přizvala na konzultaci šikovné architekty, se kterými se nakonec domluvili na kompletní rekonstrukci. Výsledkem je vzdušný a prakticky zařízený byt, kde má každá věc své opodstatněné místo. Došlo tu i k prosklení balkónu, a tím pádem i zvětšení obytného prostoru. Výhled do okolí a zeleně je už pouhou třešničkou na dortu.

Betonová pracovní deska přechází i na barový pult. Do kuchyně byla zakomponována i pračka. Zdroj: Zalc Arquitetura

Srdcem domova je obývací pokoj, propojený s kuchyní i zasklenou jídelnou, která byla vytvořena namísto balkonu. Jedině tak má majitelka neustále možnost kochat se okolním výhledem. Součástí bytu je oddělená ložnice a pracovna a samozřejmě i koupelny, které tu jsou hned dvě. Interiéru vládne dřevo a modrá barva, celkový vzhled působí neotřele i nadčasově.

Kam pro skleněné dveře?

Kuchyně ve dvou rovinách naproti sobě poskytuje vše, co majitelka ke svému vaření potřebuje. A přestože disponuje dostatečným úložným prostorem, působí jednoduše a vzdušně. Horní i dolní skříňky jsou opatřeny blankytně modrou barvou, která se objevuje v bytě nejčastěji a celému interiéru dodává zajímavý šmrnc. K modré barvě skvěle ladí i betonová pracovní deska, která je použitá také na barovém pultu. Ke stropu byly na míru vyrobeny dřevěné police, kam majitelka umístila své oblíbené pokojové rostliny. 

Kuchyni zdobí dřevěná police u stropu. Zdroj: Zalc Arquitetura

Na kuchyni navazuje jídelna umístěná v místech bývalého balkonu, který je nově uzavřen a prosklen. Dominuje tu dřevěný stůl, lavice a pastelově růžové židle. Zatímco šedá dlažba nechává vyniknout nábytku, dřevem obložený strop prostor zabydluje.

Obývací pokoj, který je situován naproti kuchyni, vyniká díky policovému systému za pohovkou. Slouží zejména jako knihovna, ale i jako prostor pro dekoraci a zeleň. Jednoduchou pohovku ve stříbrné barvě doplňují opět modré polštářky a nechybí ani decentní pruhovaný koberec a jednoduchý kulatý stolek. Klasickou obývací stěnu nahrazují betonové police, které sahají až k barovému pultu kuchyně. 

Kam pro nástěnná svítidla?

 

V ložnici není rozhodně nouze o denní světlo, a to díky prostorným členěným oknům. Manželskou postel doplňuje dřevěné čelo, které je protaženo do stran, a poskytuje tak prostor pro noční stolky ve stejném odstínu dřeva. Za příjemný doplněk považujeme stolní lampičky připomínající půlměsíce, zajímavé obrazy i pastelové polštářky. 

Ložnice je malá, přesto velmi útulná. Zdroj: Zalc Arquitetura

Zdroj: Zalc Arquitetura

Fotogalerie:

 

Kam pro závěsná svítidla?

 

 


You must be logged in to post a comment Login