Návštěvy bytů

Minibyt s nádherným výhledem: I na pár metrech čtverečních lze bydlet stylově a pohodlně

Od   | 

Garsoniéra, do které dnes nahlédneme, je opravdu velice malá. I přesto nabízí vše důležité k pohodlnému bydlení. A přitom nepostrádá ani styl. 

Exkurzi po minibytu začínáme pohledem na kuchyňskou linku. Minimum prostoru je samozřejmě využito úložnými prostory až ke stropu. Knihovna se zde volně prolíná s úložnými prostory kuchyňských potřeb, není zde prostor se nad tím pozastavovat. V kuchyni najdeme plnohodnotnou ledničku, jednoplotýnkový sporák s pečicí troubou a dokonce dva dřezy s baterií. Nechybí digestoř a praktická lišta na pozadí kuchyně, na které visí nejčastěji používané kuchyňské náčiní.

V bytě dominují černo-bílé dekorativní vzory. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Černobílý vzor pozadí kuchyně dodává prostoru šmrnc a opakuje se na grafice, která visí na stěně, a také na vtipně geometricky řešené dlažbě. Zajímavým doplňkem prostoru je třeba i zavěšený klobouk nebo závěsná svítidla ve tvaru obnažených žárovek. Velmi dobrým řešením pro malý prostor je průhledný skleněný jídelní stůl, protože opticky tolik prostor nezabírá a neruší, působí vzdušně. Za povšimnutí stojí také správně zvolená barva kuchyně, krémově bílá s pískovou. 

Jak poznáte kvalitu LED?

Vešel se dokonce pracovní stůl 

Obytná část garsoniéry se skládá z části na spaní s velkou pohodlnou postelí amerického typu. Od sezení postel odděluje nízká dřevěná příčka, která zároveň velmi vtipně a promyšleně plní funkci psacího a pracovního stolu. Není velký, ale pro moderní styl práce, kdy většině z nás postačuje notebook, je dostačující. Jedinou výtkou tak může být, že do prostoru mezi postelí a obývací částí už se bohužel nevešla kvalitní a plnohodnotná pracovní židle. Pracovní kout tím pádem zůstává spíše nouzový, funkci plnohodnotné pracovny plnit nemůže. Obytná stěna s televizí slouží jako knihovna, úložný prostor na drobnosti i dokumenty, k čemuž slouží části stěny s dvířky. 

Jedním z největších výhod bytu je krásný výhled. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Po levé straně od postele nalezneme úložné prostory na šaty a také malý kosmetický koutek se zrcadlem, který je samostatně osvětlen. Na dobré osvětlení je dostatečně dbáno v celém prostoru, což také významně zvyšuje jeho kvalitu a přispívá k tomu, že se navzdory málo metrům čtverečním necítíme nijak stísněně. K útulnosti interiéru přispívají také dlouhé závěsy, které skrývají nádherné výhledy na město v případě, že je slunce nadbytek. Velkým plusem malého bytu je i balkon, na kterém má majitelka zřízené pohodlné sezení a ze kterého se lze za teplých letních večerů kochat dech beroucím výhledem na zářící město. 

Majitelce se dokonce podařilo umístit malý kosmetický koutek. Zdroj: Crippa & Assis Arquitetura

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login