Inspirace

Mikulov a jeho okolí: Praktické tipy pro dokonalou dovolenou na Jižní Moravě

Od   | 

Mikulov je jedním z pokladů Jižní Moravy, láká na bohatou historii, okouzlující krajinu a skvělé víno. Pokud toužíte po příjemné dovolené v Česku, v této lokalitě si přijdete na své. Zde najdete ty nejlepší tipy v této oblasti.

Vyzkoušejte místní speciality

Když vyrazíte na Jižní Moravu, rozhodně byste neměli vynechat ochutnávku místních specialit. Lokalita je známá pro své vynikající víno, čeká vás zde nabídka místních vinařství. Nejlepší zážitek získáte při degustaci v jednom z vinných sklepů. Nechybí samozřejmě ani skvělá gastronomie, jde o oblíbené turistické místo a je zde spousta skvělých možností.

Stačí si jen vybrat ideální ubytovací zařízení v Mikulově. Ubytovat se můžete přímo v centru či raději na okraji nadosah přírody. K dispozici jsou komfortní apartmány a penziony, dokonce se můžete ubytovat rovnou u vinařů.

Pestrou nabídku má Megaubytko.cz, kde můžete snadno filtrovat nabídky a vybrat to pravé.

Mikulov a jeho okolí jsou bohaté na historii, krásnou přírodu a lahodná vína. Nechte se unést tímto úchvatným regionem, který nabízí nepřeberné množství fascinujících míst a zážitků. Kromě těchto tipů nezapomeňte objevit okolní vesnice a najít si vlastní oblíbená místa v Jižní Moravě. Jaká místa navštívit?

Dietrichsteinská hrobka: Klenot minulosti

Jedním z nejzajímavějších míst je nepochybně Dietrichsteinská hrobka, která má místo na vrcholu cestovatelského seznamu. Tato impozantní stavba sloužila kdysi jako kostel, v dnešní době skrývá významnou historii rodu Dietrichsteinů. Najdete zde 45 rakví a 3 urny s ostatky předních členů rodu. Po dokončení rekonstrukce je hrobka přístupná veřejnosti, nachází se zde stálá expozice, která vás provede historií tohoto působivého místa.

Zřícenina Dívčí hrady: Romantická historie

Pokud vás láká historie, a přitom oceníte romantiku, pak si vás svou atmosférou získá zřícenina Dívčí hrady. Čekají vás zde krásné výhledy na okolní krajinu. Navíc je zde naučná stezka, která vás seznámí s historií místa a jeho příběhem. Případně můžete vyrazit po červené turistické trase, ta vás provede krásnou přírodou.

Zřícenina Sirotčí Hrádek: Netradiční procházka

Nedaleko se nachází další fascinující zřícenina – Sirotčí hrádek. To nabízí poměrně jiný zážitek a atmosféru, z kdysi působivého gotického hradu totiž zůstaly jen trosky. I přesto však místo stojí za návštěvu. Leží nedaleko obce Kletnice, kterou protíná vinařská stezka.

Naučná Vinařská stezka: Cesta za vínem

Pokud víno nejen rádi pijete, ale také vás zajímá něco o jeho historii, pak byste si neměli nechat ujít Naučnou vinařskou stezku. Ta má 20 kilometrů, na kterých vás čeká spousta zajímavostí o výrobě vína a vinařstvích. Prostřednictvím 17 zastávek se dozvíte více o místních vinicích, technikách výroby a mnoho dalšího. Lze ji projít pěšky, ovšem vyrazit můžete i na kole.

Archeopark Pavlov: Nahlédněte do minulosti

Jen pár kilometrů od Mikulova leží Pavlov. Zajímavostí této lokality je Archeopark Pavlov. Zde můžete cestovat časem – vraťte se do doby paleolitu. Moderní komplex stojící na pravěkém lovišti mamutů nabízí úchvatné exponáty, repliky hrobů, starých nástrojů a artefaktů. Fascinující výstava dokáže zaujmout všechny návštěvníky.

Navíc se zde nachází zajímavá archeostezka. Pokud si před cestou pořídíte tonery HP, můžete si vytisknout mapu a itinerář pro své cesty, abyste neminuli žádný zajímavý bod.

Lom Janičův vrch: Útěk od letních veder

Letní a podzimní období je jako stvořené pro výlety. Na cestách se můžete zchladit v krásném přírodním koupališti. Jde o zatopený vápencový lom, který nabízí osvěžení v jedinečném prostředí. Okouzlí vás nádherná krajina. Nachází se zde unikátní rostliny a živočichové, celkově je toto místo velmi zajímavé a stojí za procházku i mimo letní horka.


You must be logged in to post a comment Login