Návštěvy bytů

Mezonet se dvěma kuchyněmi: Ideální bydlení pro rušný život

Od   | 

Když bezdětní manželé hledali byt, ve kterém se na pár let usadí, měli jasné požadavky. Velkorysý prostor, terasu a blízkost města. Shodou okolností se jim naskytl mezonet s úctyhodnou rozlohou 180 m2 a dokonce v něm byly dvě kuchyně! Ideální start pro nový začátek – možnost pořádat párty pro přátele, nebo v komorním duchu, se sklenkou vína, pozorovat z terasy pulzující město.

Srdce bytu je strategicky koncipováno do horního patra, kde se nachází terasa. Zdroj: O VOA Arquitetura

Návštěvu začneme shora – kde je méně obvykle, zato prakticky, srdce bytu. Centrem je rohová sedací souprava se zeleně čalouněnými sedáky poskytující pohodlné posezení. To je ale možné i na přilehlé terase. Právě kvůli ní je centrum dění v horním patře. Majitelé zde pořádají společenská setkávání, a proto je i tady kuchyně. Z důvodu úspory místa, ale i optického začlenění do prostoru jsou dvířka ze stejného materiálu jako obložení celé stěny. Tím sestava v prostoru splývá, dřevěné obložení zároveň poskytuje efektní místo pro pověšení televizoru. Na sedací soupravu navazuje prostorný jídelní stůl, jehož součástí je varné centrum. To je logicky v centru dění – blízko strávníků směrem ke stolu, ale i k terase. 

Dřevěný obklad přechází z obývací stěny na kuchyni. Zdroj: O VOA Arquitetura

Prostor dovolil do horního patra umístit také pracovní kout. Ten je navržen v samostatné části, sestává z jednoduchého pracovního stolu a otevřených polic. Zatímco zařízení se nese v nevýrazném duchu, pozornost na sebe poutá asymetrická kamenná dlažba. Ta skvěle kontrastuje s dřevěným nábytkem a jednoduchými zády kuchyně, která z části nahrazuje prostorné okno. Jednoduché a čisté linie příjemně doplňuje designové osvětlení nad jídelním stolem v podobě několika zavěšených bublin v celku, nebo kožené židle na kovové konstrukci.

Subtilní schodiště vytváří v prostoru dekorativní prvek. Zdroj: O VOA Arquitetura

Strohé linie bydlení skvěle doplňuje subtilní schodiště. Díky provedení působí levitujícím dojmem a zároveň vytváří v prostoru dekorativní prvek. Místo pod ním  vyplnili majitelé jednoduchou komodou z masivu, který kontrastuje s bílými stěnami a betonovými prvky. Tento industriální materiál je použit na části schodiště i na stropě a je dotykem moderní architektury. Prostor je osvětlen reflektorovými svítidly upevněnými do lišty, samotné schodiště pak osvětluje LED pásek schovaný v jednoduchém zábradlí.

Druhou kuchyni doplňuje hráškově zelená barva na horních skříňkách. Zdroj: O VOA Arquitetura

V bytě jsou dvě kuchyně, přičemž ta první slouží především pro posezení s přáteli. Druhou kuchyni majitelé využívají častěji, a proto byla zařízena prakticky a účelově. Dolní skříňky v bílé barvě doplňují horní, v hráškově zelené barvě, která prostor skvěle oživuje. Přestože je kuchyňská sestava celkem malá, najdeme zde spoustu úložného prostoru nejen v lince, ale také v panelovém úložném prostoru s vestavěnými spotřebiči. Součástí sestavy je praktický ostrůvek, který slouží nejen jako odkládací, nebo pracovní plocha, ale zároveň sem bylo umístěno varné centrum s digestoří. A ani v této místnosti nechybí bílé stěny spolu s bílým obkladem a dlažbou, ale i betonová stěrka na stropě, která bílou barvu příjemně doplňuje.

Ložnice se nese v jednoduchém stylu. Zdroj: O VOA Arquitetura

Přírodní materiál se prolíná v celém bytě a výjimkou není ani ložnice. Bílé stěny a strop s betonovou stěrkou doplňuje dřevěný obklad, který byl obložen pouze do půlky stěn. Jednoduchost interiéru zde podtrhují i vestavěné police na knihy, nebo na dekoraci i jednoduché obrazy na stěně. Manželskou postel po obou stranách doplňují dřevěné zavěšené noční stolky ve stejném odstínu, jako je obklad na zdi a se stěnou tak příjemně splývají.

Proč nepřímé osvětlení?

Bílé koupelnové stěny doplňuje pískový obklad v prostorném walk-in sprchovém koutu i okolo umyvadla. Umyvadlovou skříňku tvoří dřevěné zásuvky a do stěny byly zabudovány vestavěné dřevěné police. Prostorné zrcadlo nad umyvadlem celou místnost opticky zvětšuje a prosvětluje. Čisté a strohé linie koupelny nenarušují žádné zbytečnosti, ale i přesto je koupelna příjemná a útulná.

Ani v koupelně nečekejte divoké barvy. Zdroj: O VOA Arquitetura

Fotogalerie:

Jak na římské rolety a plisé?

 

 


You must be logged in to post a comment Login