Návštěvy bytů

Mezonet v pánském stylu: Betonová stěrka, pohodlné křeslo, bar i kolo

Od   | 

Za svůj domov si mladý muž vybral jedno z našich větších měst, kde si koupil v centru byt a rozhodl se ho zrekonstruovat k obrazu svému. Mezi srdeční záležitosti patří motorky a golf, a právě to se v bytě mělo zobrazit. Realizace proběhla rychle a bezproblémově, a tak můžete nakouknout do interiéru v industriálním stylu, který je majitelovou pýchou.

Jakmile vstoupíme do bytu, je jasné, že byl propracován do sebemenšího detailu. V chodbě projdeme po podlaze z betonové stěrky a cestou můžeme obdivovat původní cihlové stěny, které byly oživeny bílým nátěrem, dokonale ladícím s industriální stěrkou. Celkový dojem umocňují antracitová okna a dveře doplněné jednoduchou kovovou klikou.

Již vstup do bytu zaujme netradičním režným zdivem. Foto: DEHO

Otevřený obývací pokoj je centrem mezonetového bytu a na první pohled bezpochyby zaujme industriálním vzhledem. Základem je betonová stěrka přecházející z chodby do obývacího pokoje, kde se rovněž objevuje bíle natřené režné zdivo a odvážné keramické obklady znázorňující plechové opláštění. Místnosti vévodí kožená sedačka – klasika Chesterfield skvěle podtrhující industriální styl – postavená přímo naproti televizoru, v blízkosti samozřejmě  nechybí pořádné reproduktory. 

Celý interiér se nese v ryze pánském stylu. Zdroj: DEHO

Pánský styl v obývacím pokoji podtrhuje relaxační koutek v blízkosti baru, který je vybavený ikonickým křeslem navrženým v roce 1950 Charlesem a Rayem Eamesovými. Výrazné dřevo objevující se na jeho základně, ale i dále v interiéru, změkčuje antracitovou barvu na schodišti i zábradlí. Nechybí ani sladěné doplňky jako jsou odkládací stolky, vitríny, nebo lampy.

Kuchyně se ukrývá pod vestavěným patrem, a přestože je malá, majitelovi bohatě postačí. Rohové uspořádání poskytuje nejen větší pracovní, ale i úložný prostor. Ten však místo klasických uzavřených skříněk zastávají jednoduché otevřené police v antracitové barvě, které byly stejně, jako ostatní vybavení bytu, doplněny dřevěnými deskami. Také u pracovní desky dal majitel přednost dřevěnému materiálu. Na stěnách byla zvolena kombinace betonové stěry a cihel, které doplňují tmavé trámy se dřevem na stropě spolu s reflektorovými svítidly. V prostoru nezbylo příliš místa na velký jídelní stůl, majitel se proto spokojil s malým jídelním stolkem pro dva. Kovovou konstrukci stolu doplňuje nýtovaná deska a hráškově zelené, čalouněné židle se dřevem.

Kuchyně je malá, ale pro běžné vaření postačí. Zajímavostí jsou navíc otevřené police místo běžných skříněk. Zdroj: DEHO

Při rekonstrukci vzniklo i vestavěné patro, jehož dominantní ocelový rám výrazně přispívá k celkovému vzezření interiéru. Sem majitel situoval ložnici a pracovnu. Díky prostorným střešním oknům a otevřenému prostoru je celý byt příjemně provzdušněný a prosvětlený. V horním patře nechybí výrazné plakáty, které majitele charakterizují, ale také golfová výbava.

Zvýšené patro slouží jako ložnice i pracovna. Zdroj: DEHO

I prostorná koupelna je laděna do antracitových odstínů. Klasickou vanu doplňuje skleněná zástěna, která nijak nenarušuje vzhled místnosti. Uprostřed koupelny bylo vyčleněno místo pro jednoduchou umyvadlovou skříňku v šedé barvě na které je posazeno umyvadlo, nechybí zrcadlo. Díky dvěma nikám vznikl rozšířený úložný prostor, který majitel využívá k uskladnění čistých ručníků a hygienických potřeb.

I koupelna se nese v antracitových odstínech. Zdroj: DEHO

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login