Návštěvy bytů

Městský byt v jednoduchém stylu: Účelnost i luxus

Od   | 

Jak byste zařídili prostorný 4+kk byt ve městě? Majitelé tohoto bytu zvolili jednoduchý styl, který však ozvláštňují originální doplňky. Hlavní roli zde hraje osvětlení, které tomuto prosvětlenému bytu dodává útulnou atmosféru a zároveň poslouží jako dekorace. Nahlédněte pod pokličku městského bytu s námi.

Zelená barva skvěle rozbíjí bílou chodbu. Zdroj: Studio Projekt

Již vstupní chodba udává jasný směr toho bydlení. Dlouhá bílá chodba doplněná bílou mramorovou dlažbou naznačuje, že v tomto bytě tmavé barvy nenajdeme. Jednolitost chodby nenarušují ani bílé dveře včetně zárubní, nebo jednoduchá polička zavěšená na stěně. V bílé barvě byla také zvolena reflektorová světla po celé délce chodby. A aby prostor nezářil pouze bíle, ke vstupním dveřím byly začleněny jednoduché, semišové sedáky v petrolejové barvě, na které navazují stejné díly semiše až ke stropu. 

Pořiďte si domů bezdotykovou baterii

Z chodby se dostaneme do polyfunkčního prostoru, který představuje kuchyňská linka s jídelním stolem a navazujícím obývacím pokojem. Kuchyně sice není největší, ale pro běžné vaření rodiny postačí. Situována byla do písmene „U“, který pojme o něco více úložného prostoru. Tělo kuchyně majitelé zvolili v dřevěném dekoru světlého odstínu. Světle šedá dvířka v lesklém provedení se sice od dřevěného korpusu odlišují, ale zároveň se dokonale doplňují. Dolním skříňkám kuchyně byly namontovány elegantní úchytky v růžově zlatém provedení a dodávají tak šmrnc celé kuchyňské sestavě. Naopak na horní řadu skříněk byl zvolen bezúchytkový systém, který nenarušuje jemné linie tohoto bytu. Za zmínku stojí i moderní záda kuchyně s mramorovým dekorem v bílé barvě.

Dřevěný korpus a šedé skříňky vytváří dokonalou kombinaci. Zdroj: Studio Projekt

Část kuchyně situována do prostoru posloužila jako ostrůvek, barový pult a zároveň šikovně oddělila kuchyni od jídelního stolu. Hospodyňka ho však může využít jako regulérní pracovní nebo odkládací prostor. Zvenku kuchyně byly k pultu vybrány tři barové židle, které svým barevným provedením kopírují celou kuchyni. Ostrůvek doplňují tři neotřelá závěsná svítidla, které zároveň slouží jako dekorace.

Kuchyňský ostrůvek rozšiřuje pracovní plochu. Zdroj: Studio Projekt

Vedle kuchyně nechybí ani panelový systém úložného prostoru spolu vestavěnou pečicí troubou a mikrovlnnou troubou. Tato část je totožná s kuchyňskou linkou, avšak dvířka úložného prostoru doplňují úchytky v červeno-zlatém provedení. 

Panelový systém ukrývá variabilní úložný prostor, i vestavěné spotřebiče. Zdroj: Studio Projekt

Prostorný jídelní stůl za nachází ihned za kuchyňským ostrůvkem. Díky umístění u okna mají strávníci příjemný pohled ven. Ten podtrhují i tmavě šedé závěsy, které lze v případě potřeby kdykoliv zatáhnout. Jídelní stůl ze světlého masivu dokonale doplňují šedá čalouněná křesílka, která svým stylem kopírují taktéž provedení kuchyně. Jako dekorace zde byly vybrány dvě velká, závěsná svítidla v podobě bílých koulí.

Ani zde nechybí originální svítidla. Zdroj: Studio Projekt

Na kuchyni a jídelní stůl navazuje spojený obývací pokoj, který je přímo schován za rohem místnosti. Obývací kout je sice malý, ale přesto útulně zařízený. Protože se byt nachází v podkroví, musíme zde počítat se zkosenou střechou a střešním oknem, pod který byla u umístěna jednoduchá sofa v petrolejové barvě. Zajímavý je i konferenční stolek, který se sestává z kovové konstrukce a mramorové vrchní desky. Originalitu obývacímu pokoji dodává betonová stěrka na jedné stěně a velké zlaté osvětlení, které díky svému provedení nad prostorem přímo levituje.

Obývacímu pokoji dominuje zelená sedačka. Zdroj: Studio Projekt

Ložnice rodičů je prostorná a světlá. Stěny místnosti byly ponechány v bílé barvě, avšak stěnu za postelí zdobí jemná tapeta znázorňující palmové listy. Zelenkavá barva do pokoje vnesla útulnou atmosféru, kterou podtrhuje i čalouněné, semišové čelo postele v petrolejové barvě, která se objevuje po celém bytě. A protože majitelé často pracují z domova, vměstnali sem i pracovní stolek, který doplňují zavěšené skříňky na stěně. Provedení pracovního koutu je totožné jako provedení kuchyně. Na závěr nesmíme opomenout ani stylové osvětlení nad postelí v červeno-zlaté barvě, která je v ložnici užita i na úchytkách, či stolní lampě.

Tapeta symbolizuje exotiku. Zdroj: Studio Projekt

Pokoj patří dospívající dívce, která si již nepotrpí na výrazných barvách. V celém pokoji proto najdeme bílou barvu, doplněnou elegantní dřevěnou šatní skříní s posuvnými dveřmi. Bělost rozbíjí také postel, které dominují šedé čalouněné díly podél celé matrace. Přestože tento pokoj není velký, dívka v něm najde potřebné soukromí. V pokoji nechybí ani psací stůl s knihovnou. 

V celém pokoji se nesou elegantní barvy. Zdroj: Studio Projekt

Další pokoj tohoto prostorného bytu představuje malou pracovnu nebo pokoj pro případné přespání návštěvy. Přestože stěny byly ponechány v čistě bílé barvě, nejdelší zeď zdobí modrá tapeta s elegantní strukturou, která se příjemně doplňuje s variabilními poličkami v bílé barvě a dřevěném dekoru. Pod oknem byl vyčleněn prostor pro pracovní stůl, u kterého se díky dobrému světlu skvěle pracuje. Pod zkosenou stěnu byla umístěna šedá sofa, která se dá v případě potřeby jednoduše rozložit. Stylovým doplňkem pracovny je reflektorové svítidlo na stropě, u kterého se dá libovolně nastavit světlo pomocí několika ramen.

Dřevo spolu s bílou a modrou barvu vyváří nádhernou souhru. Zdroj: Studio Projekt

Světlé koupelně dominuje mramorový obklad na zdech spolu s dřevěnou podlahou a obkladem za vanou. V koupelně nečekejte žádné zbytečnosti. Majitelé ji zařídili střídmě, jednoduše a elegantně. Oválné umyvadlo posazeno na desce doplňuje moderní baterie a nesmíme opomenout ani zavěšená svítidla, která zde zastávají také funkci dekorace.

Mramor na stěnách je hlavním prvkem. Zdroj: Studio Projekt    

Zdroj: Studio Projekt

Fotogalerie:

 

Tipy pro netradiční osvětlení domova


You must be logged in to post a comment Login